Minimalny podatek od miliarderów powinien być uwzględniony w planie budżetowym

WASZYNGTON – W poniedziałek Biały Dom zwróci się do Kongresu o wprowadzenie nowego minimalnego podatku dla miliarderów w ramach planu budżetowego mającego na celu ożywienie krajowej agendy prezydenta Bidena i zmniejszenie deficytów.

Amerykańskie gospodarstwa domowe o wartości ponad 100 milionów dolarów są zobowiązane do płacenia co najmniej 20 procent całkowitego dochodu, a także do niezrealizowanych zysków z wartości płynnych aktywów, takich jak akcje, papiery wartościowe i gotówka. Przez wiele lat, ale tylko wtedy, gdy zostaną sprzedane.

Pan, który nakłada podatki na milionerów. Propozycja Bidena to pierwszy raz, kiedy otwarcie domaga się podatku od nieruchomości. Wielu członków jego partii argumentowało, że należy nakładać podatki, których celem jest bogactwo jednostki – a nie tylko dochód. Biden często unika takich programów na rzecz podniesienia górnej marży podatku dochodowego od dochodów i nałożenia wyższych podatków na zyski kapitałowe i majątek oraz podniesienia podatków od korporacji.

„Miliarder minimalny podatek dochodowy” dotyczy tylko jednej setnej procenta amerykańskich gospodarstw domowych, a ponad połowa dochodu pochodzi z tych, których wartość przekracza 1 miliard dolarów. Ci, którzy płacą już więcej niż 20 proc., nie muszą płacić dodatkowego podatku, natomiast ci, którzy płacą poniżej tego poziomu, muszą dopłacić różnicę między obecną stawką podatkową a nową 20 proc.

Pan. Minimalne płatności podatkowe Pitton są obliczane na podstawie podatku należnego od aktywów niepodlegających opodatkowaniu przez miliarderów tylko wtedy, gdy zostaną one ostatecznie sprzedane dla zysku.

Propozycja podatkowa będzie częścią wniosku budżetowego administracji Bidena na następny rok podatkowy, który Biały Dom planuje opublikować w poniedziałek. W dokumencie określającym minimalny podatek Biały Dom nazwał to „zaliczką na poczet zobowiązań podatkowych przez te rodziny, gdy realizują swoje świadczenia”.

„To podejście oznacza, że ​​bardzo bogaci Amerykanie płacą podatki, kiedy odchodzą, tak jak wszyscy inni” – czytamy w dokumencie.

READ  Wiadomości na żywo: Rosja publikuje pierwsze wideo ministra obrony od czasu buntu Wagnera

Biały Dom również opublikował w sobotę osobny dokument w związku z obawami o wzrost inflacji. Pan. Fiden powiedział, że plan budżetowy zmniejszy deficyt federalny łącznie o ponad 1 bilion dolarów w ciągu następnej dekady.

Pan. Od czasu wyboru Bidena na demokratów idea opodatkowania bogactwa nasiliła się, szukając sposobów na finansowanie ich szerszej agendy polityki klimatycznej i społecznej oraz zapewnienie, że bogaci Amerykanie odegrają sprawiedliwy udział.

Senator Elizabeth Warren z Demokratów z Massachusetts i senator Ron Wheaton z Demokratów z Oregonu i przewodniczący Komisji Finansów ogłosili w zeszłym roku oddzielne plany opodatkowania bogatych na różne sposoby. Pani Warren wygrała pomysł podatku majątkowego w swojej nieudanej kampanii prezydenckiej.

Odzwierciedla również decyzję kierownictwa o wezwaniu do nałożenia podatku majątkowego Realia polityczne Pan. O tym, jak finansować agendę ekonomiczną Pytona.

Umiarkowani Demokraci, w tym Senator Kirsten Cinema z Arizony, odmówili podniesienia stawki podatku dochodowego od osób prawnych lub podwyższenia stawki podatku dochodowego od najwyższej marży z 37 procent do 39,6 procent.

Mimo to senator Joe Manzin III, Demokrata Zachodniej Wirginii, Uderzyłem pomysł O opodatkowaniu milionerów, panie Po opublikowaniu propozycji Whitena, pan. Mancin zasugerował, że jakiś miliarder może wesprzeć podatek.

Wyżsi menedżerowie administracji Bidena w przeszłości wyrażali sceptycyzm wobec podatków majątkowych.

Podatek od majątku, który w zeszłym roku sekretarz skarbu Janet L. Powiedziała Yellen „Taka z najtrudniejszymi problemami wdrożeniowymi”. Natasha Sarin, doradca Departamentu Skarbu ds. polityki podatkowej i egzekucji, była współautorką komentarza opublikowanego w The Washington Post w 2019 roku, przekonującego, że należy płacić podatki od nieruchomości. „Puzzle szacowania przychodów”.

Pytania prawne Takie podatki są również obfite, zwłaszcza podatki od majątku – a nie dochodu – Z zastrzeżeniem Konstytucji. Istnieją spekulacje, że jeśli Kongres zatwierdzi podatek majątkowy, może to być uzasadnione wyzwanie dla wysiłków bogatych Amerykanów.

READ  Biden dziękuje Scholzowi za „głębokie” wsparcie Niemiec dla Ukrainy – DW – 03.04.2023

Steven M., starszy współpracownik Centrum Polityki Podatkowej. Rosenthal powiedział, że propozycja Białego Domu rodzi złożone pytania o to, w jaki sposób podatnicy i Urząd Skarbowy ogólnie ocenialiby wartość nieruchomości niebędących przedmiotem obrotu i radzili sobie z inwestycjami przynoszącymi utratę pieniędzy. .

Powiedział, że proponowany podatek byłby „podejrzany” konstytucyjnie.

„Jeśli nigdy nie zebraliśmy setek miliardów przychodów, czy warto?” Pan. Zapytał Rosenthal.

Raport Alana Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *