Mobilna kobieta mówi, że znalazła w swoim samochodzie urządzenie śledzące Apple Airtag

Telefon komórkowy, Alaa. (oraz) – Kobieta na drodze powiedziała, że ​​ktoś może ją śledzić po tym, jak powiedziała, że ​​znalazła w swoim samochodzie urządzenie śledzące.

„Nasza córka powiedziała nam, że w drodze do domu z pracy otrzymała powiadomienie na swój telefon komórkowy, że jest śledzona” – powiedział John Price.

Price powiedział, że powiadomienie pojawiło się na telefonie komórkowym jego 23-letniej córki w czwartek.

Powiedział, że szaleje, zadzwoniła do swojej rodziny, żeby zobaczyć, co dalej. Kiedy rozmawiał z nią przez telefon, Price powiedział, że jego córka znalazła Apple Airtag na kole opony.

Airtags to urządzenia o rozmiarze ćwierć wielkości stworzone, aby pomóc użytkownikom śledzić przedmioty osobiste, takie jak klucze, portfele lub bagaż, za pośrednictwem funkcji „Znajdź moją aplikację”.

Ale jeśli wpadnie w niepowołane ręce, może posłużyć do wyśledzenia kogoś.

„To był jeden z tych naprawdę przerażających momentów, kiedy każdy rodzic dowiedział się, że twoja 23-letnia córka jest śledzona” – powiedział Price.

Price powiedział, że skontaktował się w tej sprawie z mobilną policją, ale w tej chwili nie jest jasne, do kogo należy urządzenie ani kto umieścił je w samochodzie jego córki.

Według Fox News, podobne incydenty zostały zgłoszone w całym kraju. Modelka Sports Illustrated twierdziła nawet, że w jej płaszczu umieszczono Airtag, gdy była z przyjaciółmi w Nowym Jorku.

Price powiedział, że opublikował zdjęcia swojej córki o śledzeniu na Facebooku, aby ostrzec innych, aby sprawdzili swój samochód. Post został opublikowany ponad 3000 razy w mniej niż 24 godziny.

„Tak naprawdę nie myślisz, że to będzie dotyczyło ciebie lub twojej rodziny, dopóki to się nie stanie, a potem jesteś jak „święta krowa”!” To moja córka, powiedział Bryce.

Apple ma kilka rad dotyczących plików stronie internetowej Dzięki temu możesz otrzymać powiadomienie, jeśli ktoś Cię prześladuje za pomocą Airtag.

READ  AMD przygotowuje procesory Ryzen 7 5700X, Ryzen 5 5600 i Ryzen 5 5500 Chipset Intel Core i5 firmy Alder Lake

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *