Moc danych biznesowych: SAP Datasphere

Aby osiągnąć prawdziwą transformację cyfrową, organizacje muszą mieć bezproblemowy dostęp do danych biznesowych o znaczeniu krytycznym bez względu na to, gdzie się znajdują. Ponieważ jednak krajobrazy danych są rozproszone między różnymi aplikacjami i systemami w chmurze i lokalnie, organizacje poświęcają niezliczone zasoby na wydobywanie, rekonstrukcję i integrację swoich danych.

Kiedy organizacje w pełni wykorzystują moc swoich danych, stają się organizacjami, które wykorzystują je do szybszego wprowadzania innowacji, tworzenia nowych strumieni przychodów i dostosowywania się do nieoczekiwanych zmian.

W firmie SAP wiemy, że możliwość strategicznego przechwytywania i wykorzystywania danych nigdy nie była tak ważna. Dziś robimy ważny krok naprzód — wraz z innymi liderami w naszej branży — umożliwiając klientom uproszczenie krajobrazu danych i odblokowanie mocy danych biznesowych.

Zapowiedź SAP Datasphere

Z radością ogłaszamy SAP Datasphere, kompleksowa usługa danych oparta na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP), która umożliwia każdemu specjaliście ds. danych oferowanie bezproblemowego, skalowalnego dostępu do danych o znaczeniu krytycznym dla biznesu. Dzięki ujednoliconemu doświadczeniu w zakresie integracji danych, indeksowania danych, modelowania semantycznego, hurtowni danych, federacji danych i wirtualizacji danych SAP Datasphere umożliwia specjalistom ds. danych łatwą dystrybucję krytycznych danych biznesowych — przy jednoczesnym zachowaniu kontekstu biznesowego i logiki — w krajobrazie danych.

SAP Datasphere to następna generacja rozwiązania SAP Data Warehouse Cloud. Zachowaliśmy wszystkie funkcje, z których klienci uwielbiają korzystać dzisiaj, i dodaliśmy nowe funkcje, które usprawniają odkrywanie, formułowanie i dystrybucję danych o znaczeniu biznesowym. Obecni klienci SAP Data Warehouse Cloud już dziś automatycznie zobaczą nową funkcjonalność w swoim środowisku produktowym i będą mogli kontynuować pracę bez zakłóceń — bez konieczności migracji.

SAP Datasphere oferuje szereg korzyści dla firm w celu ulepszenia ich strategii dotyczących danych.

Dostęp do zaufanych danych

SAP Datasphere zapewnia bezpośredni potok do kluczowych danych biznesowych i metadanych — oraz krytycznych relacji między nimi — z aplikacji SAP. Ułatwia specjalistom ds. danych rozwiązywanie złożonych wymagań biznesowych w zakresie modelowania semantycznego za pośrednictwem nowego modelu analitycznego SAP Datasphere. Ta funkcja zapewnia przyspieszenie czasu do uzyskania wartości dzięki automatycznemu ponownemu wykorzystaniu definicji semantycznych i powiązań z aplikacji SAP oraz upraszcza kroki, które muszą podjąć specjaliści ds. danych, aby dostarczać krytyczne dane biznesowe w swoich organizacjach. Ułatwiliśmy również odkrywanie danych, zarządzanie nimi i automatyzację ich dzięki katalogowi SAP Datasphere. Ponadto indeksowanie danych przechowywanych w SAP Analytics Cloud i SAP Datasphere będzie zapewnione bez dodatkowych opłat.

READ  Najpierw Paramount, teraz Apple. Berkshire należący do Buffetta sprzedaje akcje technologicznego giganta
Kliknij, aby powiększyć

Wzbogać wszystkie projekty danych

SAP Datasphere umożliwia organizacjom konsolidację wszystkich danych i przeprowadzanie transformacji, które pomagają zapewnić, że wszyscy zawsze pracują na tych samych danych. Obsługuje zarówno federację danych, jak i nową, szybką replikację danych, zapewniając zaawansowane opcje scalania źródeł danych i organizowania heterogenicznych danych w biznesowy model semantyczny dla różnorodnych scen danych klientów. Dostęp do danych branżowych jest teraz łatwiejszy dzięki SAP Datasphere Marketplace, zawierającemu ponad 3000 wyselekcjonowanych zestawów danych, do których można uzyskać dostęp za naciśnięciem jednego przycisku, aby szybko wzbogacić projekty danych o aktualne i wiarygodne dane. Ponadto ogłaszamy partnerstwo z wiodącymi w branży partnerami w zakresie otwartych danych w celu ścisłej integracji ich systemów danych i sztucznej inteligencji (AI) z SAP Datasphere, aby umożliwić klientom integrację danych SAP z innymi źródłami danych, jak nigdy dotąd.

Kliknij, aby powiększyć

Uprość środowisko danych

SAP Datasphere działa w każdej chmurze iw środowiskach mieszanych. Ta elastyczność umożliwia specjalistom ds. danych bezpieczny dostęp do wszystkich danych bez względu na to, gdzie się znajdują. Umożliwia także klientom maksymalizację lokalnych inwestycji, takich jak SAP Business Warehouse (SAP BW). SAP Datasphere, BW Bridge, umożliwia ponowne wykorzystanie konektorów i modeli SAP BW, zapewniając ścieżkę przejścia do chmury publicznej dla klientów SAP NetWeaver BW i SAP BW/4HANA. Gdy dane zostaną skonsolidowane, sformatowane i zoptymalizowane w SAP Datasphere, specjaliści ds. danych mogą korzystać z SAP Datasphere Spaces — funkcji do organizowania, agregowania i zarządzania danymi, a także kontrolowania widoczności i współpracy — w celu stworzenia „wirtualnego obszaru roboczego”. Te wirtualne obszary robocze można następnie dostarczyć konsumentom danych, którzy polegają na danych spakowanych, takich jak marketing, sprzedaż, łańcuch dostaw lub dane partnerów i zespoły AI.

Kliknij, aby powiększyć

SAP Datasphere może spełnić obietnicę, że dane biznesowe będą niezawodnym, zawsze dostępnym zasobem wysokiej jakości — bez konieczności zastanawiania się, czy nadają się do określonego celu.

READ  Wzrost rynku czeka na raport o inflacji CPI, Fed; 5 Utwórz spis

Zbuduj solidny ekosystem otwartych danych wokół domeny danych SAP

W ważnym momencie dla naszej branży i naszych klientów firma SAP nawiązała współpracę z innymi partnerami ds. otwartych danych —Kostki danychI CulebraI WspólnotaI Robot danych – Aby radykalnie uprościć krajobrazy danych klientów za pomocą Business Data Fabric. Dzięki ścisłej integracji swoich platform danych i sztucznej inteligencji z SAP Datasphere organizacje mogą teraz uzyskiwać dostęp do danych biznesowych o znaczeniu krytycznym w dowolnej infrastrukturze chmurowej.

Każdy z tych strategicznych partnerów wnosi unikalne mocne strony do swoich ekosystemów:

  • Kostki danych Integruje dane SAP wraz z pełnym kontekstem biznesowym z platformą Data Lakehouse
  • Culebra Przyszłe dowody na inicjatywy dotyczące zarządzania danymi, prywatności i zgodności
  • Wspólnota Wprawia dane w ruch dzięki swojej zastrzeżonej platformie do strumieniowego przesyłania danych
  • Robot danych Umożliwia organizacjom czerpanie korzyści z rozszerzonej inteligencji poprzez zautomatyzowane uczenie maszynowe

Przedstawiamy Business Data Fabric

SAP Datasphere i jego otwarty ekosystem danych stanowią podstawę technologiczną umożliwiającą tworzenie struktury danych biznesowych. Jest to architektura zarządzania danymi skoncentrowana na dostarczaniu zintegrowanej, bogatej w znaczenie warstwy danych w podstawowych regionach danych, aby zapewnić bezproblemowy, skalowalny dostęp do danych bez redundancji. Struktura danych biznesowych zapewnia każdej organizacji możliwość dostarczania znaczących danych każdemu konsumentowi danych — z odpowiednim kontekstem biznesowym i logiką. Ponieważ organizacje potrzebują dokładnych danych, które są szybko dostępne i opisane w sposób przyjazny dla biznesu, takie podejście umożliwia specjalistom ds. danych penetrację przejrzystości, jaką zapewnia semantyka biznesowa w każdym przypadku użycia.


„Architektura Business Data Fabric pozwala nam łączyć dane SAP i innych niż SAP w bezproblemowy, samoobsługowy sposób, jaki sobie wymarzyliśmy. SAP Datasphere dostarczył nam rozwiązanie do stworzenia skoordynowanej warstwy obejmującej SAP i non-SAP, chmurę, lub lokalnych źródeł danych, najlepiej wykorzystując nasze dotychczasowe inwestycje w SAP i Microsoft Azure, Salesforce i Oracle”.

READ  Mark Zuckerberg reaguje na memy metaverse z przeprojektowaniem

David Johnston, dyrektor ds. informacji, Messer


SAP Datasphere to dostosowany do potrzeb punkt integracji dla wszystkich partnerów, który umożliwia klientom łączenie, standaryzację i zarządzanie danymi SAP i innych niż SAP jak nigdy dotąd. Wspierany przez niektóre z najbardziej znanych na świecie firm konsultingowych, takich jak Accenture, CapGemini, Deloitte, EY, IBM i PricewaterhouseCoopersKażda organizacja może umożliwić sieci szkieletowej danych biznesowych dostarczanie znaczących danych konsumentom danych.

Zapraszamy wszystkich partnerów do przyłączenia się do nas w misji wspierania klientów w uwalnianiu potęgi danych biznesowych.

Zacznij dzisiaj

Rozpocznij swoją podróż już dziś, aby odblokować moc swoich danych biznesowych w całym krajobrazie danych dzięki SAP Datasphere.


JG Chirapurath jest dyrektorem ds. marketingu i rozwiązań w SAP BTP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *