Morderstwo UGA: Studenci opisują obawy dotyczące bezpieczeństwa po brutalnym zabójstwie studenta Uniwersytetu Augusta w AtenachCNN

Makabryczne morderstwo Drodzy Absolwenci Status imigracyjny podejrzanego ponownie rozpalił debaty na temat polityki granicznej, pozostawiając wielu studentów na kampusie Uniwersytetu Georgia z poczuciem żalu i bezpieczeństwa.

Laken Hope Riley, studentka pielęgniarstwa na Uniwersytecie Augusta, została znaleziona martwa w czwartek po joggingu w pobliżu jeziora na Uniwersytecie UGA, gdzie uczęszczała do szkoły do ​​zeszłego roku. Śledczy stwierdzili, że 22-letni podejrzany został pobity i okaleczony, a jego ciało przeciągnięto i ukryto w odosobnionym miejscu.

Ból uniwersytetu pogłębiła śmierć innego studenta, którego ciało znaleziono w akademiku UGA w noc poprzedzającą śmierć Riley.

„Dużo ludzi poszły Wróciłem do domu w ten weekend, bo było tego dużo” – powiedział w poniedziałek CNN student UGA, Kashanti Jones. „Pobyt w kampusie jest naprawdę trudny. Klasy są bardzo puste.

Z akt więziennych wynika, że ​​podejrzany o zabójcę Riley, Jose Antonio Ibarra, został w piątek aresztowany i oskarżony o morderstwo, bezprawne uwięzienie oraz porwanie i zatajanie śmierci. Policja stwierdziła, że ​​nie ma żadnych oznak, że Ibarra znał Riley.

Adwokaci obrony spotkali się z Ibarrą, w tym z obrońcą z urzędu Johnem W. Donnelly powiedział CNN, odmawiając dalszych komentarzy.

Z oświadczeń aresztowania wynika, że ​​Ibarra jest oskarżona o uniemożliwienie Riley zadzwonienia pod numer 911 i „poważne okaleczenie jej ciała” podczas ataku. Lekarze orzekli, że zmarła w wyniku urazu tępym narzędziem.

Brutalne zabójstwo zwiększyło obawy dotyczące bezpieczeństwa na terenie kampusu UGA. Ścieżki terenowe, na których uderzyła sztafeta, są popularnym miejscem do biegania, joggingu i spacerów z przyjaciółmi, powiedział CNN student UGA, Chaston Adkins.

„To z pewnością sprawia, że ​​wiele osób ostrożniej korzysta z tych pasów” – powiedział Atkins. „Rozmawiałam z jedną z moich koleżanek, która regularnie je biega, pewnego dnia i powiedziała: «Nie mam zamiaru w najbliższym czasie jechać w to miejsce, przynajmniej nie sama»”.

Inny student, Brendan Sykes, powiedział, że wielu boi się chodzić samotnie po kampusie i spacerować z przyjaciółmi. „To straszny czas”.

Jozue L. Jones/Online Ateny/USA Today Network

Studenci UGA zostawiają kwiaty po czuwaniu w intencji Lakena Rileya i studenta pierwszego roku UGA, który zmarł na kampusie.

Jednak Atkins i Sykes twierdzą, że trudno zignorować uwagę polityczną, jaką wzbudziła sprawa Riley.

READ  Zakupy samochodowe w weekend Dnia Pamięci „jest dość ciemne”

Stanowisko Ibarry jest jedno Nieudokumentowany imigrant z Wenezueli Teraz podkreślone przez wielu stanowych i krajowych przywódców GOP, Jednak łącznie z byłym prezydentem Donaldem Trumpem, który poparł ich wezwania do zwiększenia bezpieczeństwa granic Jest niewiele dowodów Zajmuje się powiązaniem między imigracją a przestępczością.

„Ubolewam, że cała ta sprawa jest upolityczniona i żałuję, że tak nie było” – powiedział Sykes.

Prokurator okręgowy hrabstwa Athens-Clarke, Deborah Gonzalez, stwierdziła, że ​​polityka nie odgrywa roli w sposobie, w jaki jej biuro radzi sobie ze sprawami o zabójstwa.

„Nie pozwolimy, aby ta ani żadna inna sprawa została wykorzystana do celów politycznych” – powiedział w poniedziałek główny prokurator okręgu. „Bezpieczeństwo każdego obywatela jest naszym najwyższym priorytetem i w pełni angażujemy się w zapewnienie sprawiedliwości w przypadku każdej ofiary śmiertelnej”.

Gonzalez powiedziała, że ​​jej biuro zatrudnia Sheilę Rose, „wybitną prawniczkę procesową” z Rady Prokuratorów, aby dołączyła do grupy zadaniowej prokuratora okręgowego w ramach przygotowań do sprawy o zabójstwo.

Setki ludzi zebrało się na UGA w poniedziałkowe popołudnie, aby opłakiwać życie dwóch studentów, którzy zmarli na kampusie w zeszłym tygodniu – wielu z nich nosiło na ich cześć zielone i czerwone wstążki.

Chociaż Riley w zeszłym roku przeniosła się na Uniwersytet Augusta, nadal aktywnie działała na UGA w swoim stowarzyszeniu Alpha Chi Omega, które było współgospodarzem czuwania i którego członkowie złożyli jej hołd jako troskliwej i niezastąpionej przyjaciółki.

„W trakcie swojej przyjaźni wykazała się niesamowitą mądrością. Wiele sióstr stwierdziło, że jest świetną słuchaczką” – powiedziała podczas czuwania Chloe Mullis, przewodnicząca oddziału stowarzyszenia.

Mullis opisał Riley jako „oddaną chrześcijankę, siostrę, studentkę, córkę i przyjaciółkę”, która „bez wątpienia” byłaby niesamowitą pielęgniarką.

Jozue L. Jones/Online Ateny/USA Today Network

W zeszłym tygodniu studenci UGA zorganizowali czuwanie w związku z śmiercią dwóch studentów znalezionych na terenie kampusu.

„Bez względu na to, czy była to szkoła pielęgniarska, przewodnicząca sztandaru Alpha Chi, czy niesamowita biegaczka, Laken okazywała oddanie pod każdym względem w swoim życiu. Robienie czegoś połowicznie nigdy nie wchodziło w grę” – powiedziała Mullis.

Lider społeczności zachęcał studentów, aby kontaktowali się ze sobą i wypisali kartkę z książki Riley, ponieważ atmosfera na kampusie jest „bardzo ciężka”.

READ  Prawnicy Trumpa argumentują, że były prezydent jest chroniony przed oskarżeniem

„Powiedz swoim przyjaciołom, że ich kochasz i nigdy nie przepuszczaj okazji na miłe przyjęcie — to jedna z ulubionych rozrywek Lakena” – powiedziała. „I wykrzykuj słowa swojej ulubionej piosenki tak głośno, jak tylko potrafisz. Bądź miły. Połącz się ze znajomymi i spróbuj być osobą, którą był Laken.

Potwierdzenie przez urzędników imigracyjnych, że Ibarra jest wenezuelskim imigrantem nieposiadającym dokumentów, wywołało oburzenie wielu republikańskich polityków, którzy wezwali do zaostrzenia polityki imigracyjnej wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Według oświadczenia ICE Ibarra został aresztowany po nielegalnym wjeździe do Stanów Zjednoczonych w 2022 r., po czym „został zwolniony warunkowo i zwolniony do czasu dalszego przetwarzania”.

gubernator Gruzji Brian Kemp Podzielił się listem w sobotę zwrócił się do prezydenta Joe Bidena, krytykując jego politykę imigracyjną i „prosząc o informacje” dotyczące statusu imigracyjnego Ibarry.

„Tragiczna śmierć Lakena Rileya poruszyła serca Gruzinów na całym świecie i wywołała narodowe oburzenie” – napisał Kemp w poście w serwisie X. „Nieudana polityka Joe Bidena zamieniła każdy stan w państwo graniczne, więc żądam od niego informacji. Możemy chronić naszych ludzi, gdy nie zrobi tego rząd federalny!”

Z raportu policyjnego wynika, że ​​w październiku 2023 r. podejrzany i jego brat Diego Ibarra zostali ukarani mandatami za kradzież w sklepach z odzieżą i żywnością o wartości ponad 200 dolarów w Atenach w stanie Georgia. Jak wynika z raportu, oboje zostali poinformowani o programie dywersji przed aresztowaniem, ale CNN tego jeszcze nie ustaliło I oni to kontynuowali.

Według Biura Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Środkowego stanu Georgia, nieposiadający dokumentów Diego Ibarra również został aresztowany w piątek i grozi mu federalny zarzut posiadania fałszywej zielonej karty.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​w piątek funkcjonariusz policji hrabstwa Athens-Clarke zatrzymał Diego Ibarrę, ponieważ odpowiadał rysopisowi brata.

Jak wynika ze skargi, Diego Ibarra wręczył funkcjonariuszowi fałszywą kartę stałego pobytu podczas zatrzymania. Następnie poinformowano urzędników rządu centralnego.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​brat po raz pierwszy zetknął się z agentami amerykańskiej Straży Granicznej w kwietniu 2023 r. i zgodnie z dokumentami sądowymi natychmiast skierowano do niego wniosek o wydalenie.

READ  Eileen Cannon: Sąd nie będzie już przyjmować „sfałszowanych” skarg na sędziego w sprawie Trumpa na Florydzie

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Diego Ibarra „oświadczył, że obawia się powrotu do Wenezueli” i po stwierdzeniu istnienia wiarygodnych obaw został zwolniony do czasu rozstrzygnięcia jego wniosku o azyl.

„(Diego) Ibarra nie ubiegał się o kartę stałego pobytu ani nie uzyskał jej legalnie”.

Departament Sprawiedliwości poinformował, że Diego Ibarra ma stawić się przed sędzią federalnym w Macon w stanie Georgia w poniedziałek o 14:30. W dokumentach sądowych Diego nie figuruje żaden adwokat.

Były gubernatorstwa w pobliżu i daleko od południowej granicy Ameryki Walka z napływem imigrantówCzęściowo za sprawą republikańskiego gubernatora Teksasu Grega Abbotta Wysyłanie imigrantów do miast kierowanych przez Demokratów Polityka imigracyjna administracji Bidena spotkała się ze sprzeciwem.

Były prezydent Donald Trump wspomniał w poniedziałek w poście w mediach społecznościowych o Ibarze, nalegając na wprowadzenie twardej polityki imigracyjnej i granicznej. Podczas ostatnich wieców Trump opowiadał się za nowym rodzajem przestępstwa zwanym „przestępczością imigracyjną” i zapowiedział deportację na dużą skalę deportacji nielegalnych imigrantów do USA, jeśli wygra wybory w 2024 roku.

Ale jest wielu badaczy Nie ma takiego połączenia Porównując wskaźniki imigracji i przestępczości, niektórzy odkryli, że imigranci rzadziej popełniają przestępstwa niż osoby urodzone w Stanach Zjednoczonych.

Po aresztowaniu Ibarry dwie latynoskie organizacje studenckie UGA oświadczyły, że otrzymały „nienawistne komentarze” i potępiły przemówienie.

„W świetle ostatnich wydarzeń stajemy w obliczu bolesnej rzeczywistości nienawiści i bigoterii, na którą nie ma miejsca w społeczności naszego kampusu” – stwierdziły we wspólnym oświadczeniu Stowarzyszenie Studentów Latynoskich UGA i LISTo, latynoska organizacja mentorska na kampusie. Opublikowano na Instagramie.

„Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni bolesnymi i uprzedzonymi komentarzami opublikowanymi po tragicznej stracie jednego z nas. Takiego żalu nie należy wykorzystywać do rasizmu, nienawiści czy bigoterii.

Rebekah Riess, Kate Sullivan, Maxime Tamsett, Alta Spells, Raja Razek, Catherine E. Shoichet, Priscilla Alvarez, Camila DeChalus i Alison Main z CNN wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *