Giełdy zamknęły się w mieszanym stanie, Bitcoin wzrósł, gdy Wall Street oczekiwało na dane o inflacji

Apetyt na projekty modernizacji domów prawdopodobnie będzie w tym roku powolny, ale według Lowe's (LOW), sklepu z artykułami wyposażenia wnętrz, można spodziewać się, że kryzys będzie tymczasowy.

„Kiedy usłyszysz te czynniki w połączeniu z trendami, takimi jak chroniczny niedostatek podaży domów, powstawanie gospodarstw domowych z pokolenia milenialsów, starzenie się pokolenia wyżu demograficznego i ciągła liczba osób pracujących w domu – możesz zobaczyć, dlaczego jesteśmy pewni, że popyt na Prace remontowe w domu będą z biegiem czasu wykazywać tendencję wzrostową.” „Zarówno właściciele domów, jak i profesjonaliści” – powiedział we wtorek dyrektor generalny Lowe, Marvin Ellison, podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników spółki za czwarty kwartał fiskalny.

Porównywalna sprzedaż Lowe'a spadła o 6,2% w kwartale zakończonym 2 lutego, na skutek ciągłej presji ze strony klientów zajmujących się majsterkowaniem, wstrzymujących wydatki na większe bilety. Lowe's spodziewa się, że porównywalna sprzedaż spadnie o 2% do 3% w całym roku 2024.

Sprzedaż wcześniej zajmowanych domów utrzymuje się na historycznie niskim poziomie, oprocentowanie kredytów hipotecznych nadal oscyluje wokół 7%, a ceny domów nie spadły, co zniechęca wiele osób do przeprowadzki lub sprzedaży.

Ellison twierdzi, że z powodu tych czynników firma spodziewa się, że popyt na produkty ręcznie robione w najbliższej przyszłości znajdzie się pod presją. Drugą częścią tego równania jest harmonogram obniżek stóp procentowych przez Fed, co może pobudzić rynek mieszkaniowy, a co za tym idzie, zwiększyć zakupy biletów w Lowe's.

„Chociaż rośnie pewność co do miękkiego lądowania, pozostaje wiele spekulacji na temat terminu oczekiwanych obniżek stóp procentowych w obliczu spowolnienia inflacji” – powiedział Ellison. „Nie jest również jasne, jak szybko konsumenci zareagują na te zmiany i jak szybko zmienią się ich nawyki zakupowe”.

Niektórzy analitycy z Wall Street nie spodziewają się, że popyt na remonty domów odbije się w tym roku w obliczu rosnących oprocentowania kredytów hipotecznych i spadku liczby nowych projektów budowlanych.

READ  Three Arrows Capital, fundusz hedgingowy kryptowalut, nie spłacił pożyczki w wysokości 650 milionów dolarów

„Nie 2024, może druga połowa 2024” – powiedział Yahoo Finance Live Michael Baker, dyrektor zarządzający DA Davidson (wideo powyżej). „Ale nie chcemy jeszcze zbytnio wybiegać w przyszłość. Uważamy, że sprzedaż w tych samych sklepach na pewno będzie nadal spadać w pierwszej połowie roku, a być może nawet bardziej w drugiej połowie roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *