„Straciliśmy zaangażowanie, straciliśmy impet. Uważamy, że w tym roku to się wyrówna”.

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, ma nadzieję, że Chipzilla odzyska w tym roku udział w rynku tracący na rzecz AMD, ale Wall Street nie jest jeszcze pewien.

Intel ma nadzieję odzyskać w tym roku udział w rynku od AMD, ale obserwatorzy rynku nie są tego tacy pewni

poinformował Intel ostatnie zarobki, które są jednymi z najbardziej katastrofalnych, jakie opublikowali od lat, pokazują, że firma wróci na właściwe tory w 2023 r. i stanie się liderem na rynku do 2025 r. i później. my Wyszczególnił całe portfolio produktów oczekiwanych w nadchodzących latach Będzie obsługiwać zarówno AMD, jak i Apple w segmencie serwerów, laptopów i komputerów stacjonarnych.

Podczas rozmowy o zarobkach dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, przyznał, że stracili pozycję, a także dynamikę, którą mieli wcześniej, ale teraz to się zmienia i firma może spodziewać się stabilizacji w bieżącym roku.

„Straciliśmy udziały, straciliśmy impet. Uważamy, że w tym roku sytuacja się wyrówna” – powiedział inwestorom dyrektor generalny Pat Gelsinger podczas telekonferencji.

za pośrednictwem Reutera

Podczas gdy Pat uważa, że ​​Intel jest w dobrych rękach, analitycy z Wall Street i sam rynek nie są do końca pewni, jak Intel spodziewa się stabilności tak wcześnie. Czynnikami są ogromne zapasy o wartości 13,2 miliarda dolarów lub 151 dni, które wciąż istnieją, wraz ze złym przyjęciem niedawno wprowadzonych na rynek procesorów Intel Sapphire Rapids Xeon, które mają zająć się portfolio AMD EPYC.

AMD zaczyna przejmować Intela w udziale w rynku. (Źródła obrazu: Reuters)

Niebieska drużyna tego oczekuje Procesory Sapphire Rapids Xeon będą nadal zasilać wiele klientów chmurowych i centrów danych W tym Amazon, Microsoft, META i inne. Rynek DRAM również ma nadzieję, że tak się stanie, ale inni analitycy przewidują, że procesory AMD EPYC będą nadal zdobywać udział w rynku serwerów i być może tylko Osiągnij 30% do końca tego roku Wraz z wprowadzeniem kolejnych produktów z obecnego asortymentu, takich jak Genoa-X, Bergamo i Siena.

„Nie sądzę, aby Intel był jeszcze w stanie zacząć odzyskiwać udziały. Przejście z 1% do 13% jest znaczące. Mówi, że jest teraz drugi realny konkurent na rynku procesorów do serwerów, który ma rozmach i nabiera rozpędu” – powiedział Rao.

„Intel miał duże nadzieje, że Sapphire Rapids umożliwi im podjęcie walki z AMD” — powiedział Lucas K, analityk półprzewodników w firmie Third Bridge. „Jednak nasi eksperci twierdzą, że do tej pory było to rozczarowujące z powodu ciągłej niespójności w dostawach ze strony Intela”.

„Zmiana sytuacji firmy Intel zajmuje trochę czasu, co utrudnia sytuacja ekonomiczna, ale myślę, że jej plan działa” — powiedział Glenn O’Donnell, analityk z Forrester Research. „Wprowadza nowe produkty i zwiększa produkcję dzięki umowom innych producentów chipów, aby wykorzystać moce produkcyjne Intela”.

za pośrednictwem Reutera

Ale są też analitycy, którzy spodziewają się, że plany realizowane przez CEO Pata Gelsingera i jego zespół w Intelu mają się dobrze i jeśli tak dalej pójdzie, możemy spodziewać się dobrego wyniku także dla Intela.

READ  Dyrektor generalny American Airlines zwolnił najwyższą kadrę kierowniczą po tym, jak kontrowersyjna strategia „nowoczesnego handlu detalicznego” rozgniewała klientów korporacyjnych

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *