Rosyjskiemu nastolatkowi grozi wiele lat więzienia za posty w mediach społecznościowych krytykujące wojnę na UkrainieCNN

Olesya Krivtsova jest antysportowcemPutin Tatuaż na jednej kostce i bransoletka na drugiej, która śledzi każdy jej ruch.

Władze twierdzą, że 19-latek z obwodu archangielskiego w Rosji musi nosić urządzenie podczas aresztu domowego po tym, jak został oskarżony o posty w mediach społecznościowych. armia rosyjska i usprawiedliwia terroryzm.

Władze rosyjskie umieściły Krivzovą jako grupę terrorystyczną i ekstremistyczną obok ISIS, Al-Kaidy i talibów za opublikowanie historii na Instagramie. Eksplozja na moście krymskim Skrytykował Rosję za inwazję na Ukrainę w październiku.

Krivsova, studentka Północnego (Arktycznego) Uniwersytetu Federalnego w północno-zachodnim mieście Archangielsk, została oskarżona o zniesławienie rosyjskiej armii za krytyczne ponowne publikowanie wojny na czacie studenckim w rosyjskiej sieci społecznościowej VK.

Obecnie Krivsova przebywa w areszcie domowym w mieszkaniu swojej matki w Siewierodwińsku w obwodzie archangielskim, ma zakaz korzystania z Internetu i innych form komunikacji.

„Sprawa Olesi nie jest ani pierwsza, ani ostatnia” – powiedział CNN prawnik Krivsovej, Aleksiej Kitchin.

Kitchin powiedział, że nastolatkowi grozi do trzech lat więzienia za obrazę rosyjskiego wojska i do siedmiu lat na podstawie artykułu uzasadniającego terroryzm. Jednak obrona Krivzovej domaga się łagodnego wyroku, np. grzywny.

Olesya Krivtsova, sfotografowana na rozprawie sądowej, przebywa obecnie w areszcie domowym w mieszkaniu swojej matki.

Niezależna organizacja praw człowieka Informacje OVD W 2022 r. w Rosji wszczęto co najmniej 61 spraw pod zarzutem usprawiedliwiania terroryzmu w Internecie, z czego 26 spraw zakończyło się jak dotąd wyrokami skazującymi.

Matka Olesi, Natalya Krivtsova, mówi, że rząd próbuje ostrzec opinię publiczną, że jej córka została „publicznie wychłostana” za to, że nie zachowała swoich poglądów dla siebie.

„Mieszkamy w obwodzie archangielskim, który jest rozległym obszarem, ale bardzo daleko od centrum. W Archangielsku nie ma już protestów, więc próbują zdusić wszystko, co zostało na wczesnym etapie” – powiedziała CNN Natalia Krivtsova.

READ  Co mówi Wall Street

Aleksandr Nowikow, lokalny przywódca partii komunistycznej, publicznie kpił z nastolatki w telewizji państwowej, nazywając ją idiotką, którą należy wysłać na linię frontu, by „przyglądać się” walkom wojskowym we wschodnim regionie Donbasu na Ukrainie. W ramach batalionu Archangielsk.

To nie pierwszy raz, kiedy Olesya Krivtsova zwraca się do władz o publiczne przedstawienie jej poglądów. W maju ubiegłego roku postawiono mu zarzuty administracyjne za dyskredytowanie rosyjskiej armii poprzez dystrybucję antywojennych plakatów.

Sytuacja pogorszyła się w październiku ubiegłego roku, kiedy został oskarżony o dyskredytowanie rosyjskiego wojska w mediach społecznościowych. Zdaniem prawnika Krivsovej ponowne wykroczenie z tego samego artykułu stanie się sprawą karną.

„Ma duże poczucie sprawiedliwości, co utrudnia jej życie. Niezdolność do zachowania spokoju jest teraz wielkim grzechem w Federacji Rosyjskiej” – powiedziała CNN jej matka.

Olesya Krivtsova jest widziana w kajdankach.

Według Natalii Krivtsovej, 26 grudnia policja wtargnęła do mieszkania, w którym mieszkała jej córka z mężem Ilyą, zmuszając młodzież do położenia się twarzą do podłogi i grożąc młotem, którym funkcjonariusze powiedzieli jej „cześć” . grupa WagneraPrywatny kontrahent wojskowy kierowany przez Jewgienija Prigożyna.

CNN zwróciło się do policji stanowej w Archangielsku o komentarz.

„Olesya była bardzo przestraszona, ponieważ zobaczyła wideo Więzień został zabity młotem kowalskim– powiedziała CNN jego matka.

W niesławnym filmie, o którym wspomina Natalya Krivtsova, najemnicy z grupy Wagnera aktywnie rekrutują więźniów, dokonując egzekucji młotem kowalskim byłego skazańca Jewgienija Nużyna po tym, jak próbował uciec ze swojego posterunku. Podpis wideo brzmiał: „Zdrajca otrzymał tradycyjną, prymitywną karę wagnerowską”.

„Rząd ma dziwną politykę: więźniowie idą na wojnę, dzieci idą do więzienia” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *