Tom Verlaine, frontman TV Punk Band, zmarł w wieku 73 lat

Tom Verlaine, basista i gitarzysta prowadzący telewizyjnego zespołu rockowego, zmarł w sobotę na Manhattanie po „krótkiej chorobie”. Miał 73 lata.

Jesse Paris Smith, córka kolegi muzyka Patti Smith, ogłosiła śmierć Verlaine’a.

„Najdroższy Tomku. „Miłość jest ogromna i wieczna” — Paris Smith – napisał w poście na Instagramie. „Moje serce jest tak pełne, że mogę się tym wszystkim teraz dzielić, a znalezienie tak głębokich słów jest walką”.

Patti Smith i Verlaine spotykali się, gdy byli „na nowojorskiej scenie punkowej”, Według Guardiana.

Obaj współpracowali kilka razy na przestrzeni lat, w tym współautorem tomiku poezji The Night, wydanego w 1978 roku.

Punkrockowy piosenkarz, urodzony jako Thomas Miller, przyjął pseudonim sceniczny na cześć francuskiego poety symbolisty Paula Verlaine’a.


Verlaine wystąpił na scenie w Hammersmith Odeon w Londynie 16 kwietnia 1978 roku.
czerwone paprocie

Pochodzący z New Jersey Verlaine założył Television w Nowym Jorku w 1973 roku wraz z kolegą z liceum, Richardem Hillem, po tym, jak ich oryginalny zespół, The Neon Boys, rozwiązał się w tym samym roku.

Zespół wydał swój debiutancki album Marquee Moon w 1977 roku, za który Verlaine otrzymał również uznanie producenta.

Telewizja rozpadła się w 1978 roku i pozostawała w przerwie aż do ponownego spotkania w 1992 roku. Grupa sporadycznie koncertuje od 2001 roku.

większość zespołu Niedawno koncertował w październiku 2022 roku z ikoną rocka lat 80. Billym Idolem w Wielkiej Brytanii.


Verlaine wystąpił z telewizją w Phoenix Concert Theatre podczas Canadian Music Week 6 maja 2019 r. W Toronto w Kanadzie.
Verlaine wystąpił z telewizją w Phoenix Concert Theatre podczas Canadian Music Week 6 maja 2019 r. W Toronto w Kanadzie.
Obrazy Getty’ego

Wiele ikon przemysłu muzycznego złożyło hołd legendzie punk rocka.

Patti Smith opublikowała poetycką wiadomość „To jest czas, kiedy wszystko wydawało się możliwe” Instagram Ze zdjęciem dwóch młodszych lat. „Cześć Tom, Omega Alio.”

„Tom Verlaine jest jednym z największych muzyków rockowych wszechczasów. Niezmiernie wpłynął na sposób, w jaki gramy z Johnem. Podróżuj Tomem,” ćwierkanie Flea, basista zespołu Red Hot Chili Peppers.

„ZROBIĆ Toma Verlaine’a”. Wraz z Horses Patti Smith, Marquee Moon został oceniony jako „jeden z najlepszych albumów nowej fali ery punkowej lat 70., jeśli nie najlepszy”, powiedział oficjalny Simply Red Band. Twitter napisał na Twitterze.

READ  Żona Kanye Westa, Bianca Sensori, ma na sobie srebrną minispódniczkę i górę od bikini

„Straciłem bohatera… Wprowadziłeś mnie w świat, który wywrócił moje życie do góry nogami. Jestem na zawsze wdzięczny. – Michael Stipe „Szarża Twitter od REM, zatweetował Cytat ich głównego wokalisty na cześć Verlaine’a.

„Tworzył świetną muzykę, która wywarła ogromny wpływ na scenę punkrockową w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w RIP lat 70.” – powiedział Billy Idol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *