Prezydent SpaceX, Gwen Shotwell, została nagrodzona National Space Trophy 2023

Gwen Shotwell, prezes i dyrektor operacyjny SpaceX, została uhonorowana nagrodą Rotary National Award for Space Achievement Foundation (RNASA) 2023. RNASA będzie gospodarzem eleganckiego bankietu na cześć pani Shotwell w Houston 28 kwietnia 2023 r.

Każdego roku Amerykanin, który wniósł znaczący wkład w amerykańskie programy eksploracji kosmosu, zostaje uhonorowany nagrodą RNASA National Space Trophy Award. Fundacja została założona przez Space Center Rotary Club w Houston w Teksasie w 1985 roku w celu organizacji i koordynowania corocznej imprezy mającej na celu uznanie wybitnych osiągnięć w kosmosie i zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z eksploracji kosmosu.

Shotwell zostaje wyznaczony do nadzorowania programu Starship SpaceX i obiektów Starbase w listopadzie 2022 r.

Gwen Shotwell ze SpaceX do nadzorowania programu Starship i obiektów Starbase

Nominacje do National Space Cup są głosowane przez Radę Doradców Fundacji, grupę, która obejmuje osoby zaangażowane w program kosmiczny. Dyrektorzy ośrodków NASA, szefowie firm lotniczych, liderzy medialni i polityczni oraz byli zdobywcy trofeów należą do osób zasiadających w radzie doradców fundacji.

Pani Shotwell została nominowana do nagrody przez założyciela i dyrektora generalnego Delalune Space, Roba Meyersona. Myerson nazwał ją „silnym liderem, inżynierem i zaufanym partnerem NASA, sił powietrznych, społeczności zajmującej się bezpieczeństwem narodowym i klientami komercyjnymi”.

„Fundacja RNASA jest podekscytowana uznaniem pani Shotwell jako gościa honorowego gali Nagrody Kosmicznej 2023” — powiedział Rodolfo Gonzalez, prezes Fundacji RNASA.

W 2002 roku pani Shotwell dołączyła do SpaceX jako jej pierwszy wiceprezes ds. rozwoju biznesowego. Była jednym z pierwszych dziesięciu pracowników firmy i początkowo była odpowiedzialna za sprzedaż startów klientom komercyjnym i rządowym, zanim SpaceX miał operacyjne rakiety.

W 2008 roku została prezesem i dyrektorem operacyjnym SpaceX i pełni tę funkcję do dziś. Pod jej przywództwem SpaceX osiągnął wiele historycznych osiągnięć, w tym pomagając NASA Powrót ludzkich lotów kosmicznych do Stanów Zjednoczonych w 2020 r.

READ  Celem SpaceX jest teraz wystrzelenie statku Starlink z Przylądka we wtorek rano

Wraz z nagrodą pani Shotwell zostanie uhonorowana profesjonalnym zdjęciem, które zostanie następnie wywieszone w Centrum Kosmicznym w Houston oraz zegarkiem Omega. RNASA wystosowała zaproszenie do członków społeczeństwa. zainteresowany Stoliki mogą być zarezerwowane Na jednym z trzech poziomów: platynowy, złoty lub srebrny. Stoły przydzielane są na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Czekamy na Twoją opinię. Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub widzisz literówkę, możesz wysłać do mnie e-mail [email protected]. Możesz także połączyć się ze mną na Twitterze pod adresem @pracownik.

Teslarati jest teraz na TikToku. Śledź nas, aby otrzymywać interaktywne wiadomości i nie tylko. Teslarati jest teraz na TikToku. Śledź nas, aby otrzymywać interaktywne wiadomości i nie tylko. Możesz także śledzić Teslarati na Twitterze LinkedinI ŚwiergotI InstagramI Facebook.

Prezydent SpaceX, Gwen Shotwell, została nagrodzona National Space Trophy 2023


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *