Moskiewscy urzędnicy wzywają Władimira Putina do rezygnacji z władzy

Coraz więcej rosyjskich urzędników wzywa Władimira Putina do wydostania Kremla z piekła Moskwa poniosła kolejną serię upokarzających porażek Na Ukrainie w ten weekend.

Zaledwie dzień po zaproszeniu kilku deputowanych miejskich w Petersburgu, rodzinnym mieście Putina, do Dumy Państwowej Rosyjski przywódca sądzony za zdradęi koledzy w Moskwie Dołącz i zgłoś roszczenie Rezygnuje, ponieważ jego poglądy są „beznadziejnie przestarzałe”.

List otwarty do Putina od deputowanych miejskich w rosyjskim okręgu Łomonosowskim zaczął się od pozornej próby zawiedzenia go, mówiąc mu, że miał „dobre reformy” w swojej pierwszej kadencji i ułamku sekundy.

Ale potem deputowani powiedzieli: „Poszło dobrze”.

„Dyskurs używany przez ciebie i twoich podwładnych od dawna jest pełen fanatyzmu i agresji, co ostatecznie przywróciło nasz kraj do epoki zimnej wojny. Rosja znów zaczęła odczuwać strach i nienawiść, a my znów grozimy cały świat z bronią jądrową” – napisano w liście.

Na zakończenie posłowie powiedzieli: „Prosimy o zwolnienie się ze swojego stanowiska, ponieważ wasze opinie i model rządzenia jest beznadziejnie przestarzały i utrudnia rozwój Rosji i jej potencjału ludzkiego”.

Chociaż nie wspomnieli o wojnie z Ukrainą, ich wezwanie pojawiło się w chwili, gdy rozwiązła „specjalna operacja wojskowa” Putina doznała oszałamiającego upadku, a tysiące rosyjskich żołnierzy uciekło, gdy ukraińskie wojsko rozpoczęło serię niespodziewanych kontrataków i odbiło prawie 400 mil kwadratowych wylądować w ciągu kilku dni.

Nawet jeśli rosyjscy urzędnicy obrony starają się bagatelizować masową kapitulację jako nic więcej niż manewr strategiczny, najwyraźniej nie jest to postrzegane w ten sposób nawet przez wielu najbliższych powierników Putina.

Ci sami rosyjscy propagandyści, którzy przez pierwsze sześć miesięcy wojny bili się w piersi z powodu rzekomego „nieuniknionego zwycięstwa”, nagle zmienili zdanie. Margarita Simonyan, redaktor naczelna RT, która wielokrotnie wzywała Moskwę do bezlitosnego zniszczenia Ukrainy, nagle Szerzenie sentymentalnego jastrychu Na Twitterze wzywa do jedności między dwoma narodami.

READ  Haji Geingob umiera: nowy prezydent Namibii Mbumba składa przysięgę kilka godzin po śmierci swojego poprzednika

„W tym przypadku najlepszym obrazem przyszłości jest ogólny obraz przeszłości. Nasza wspólna przeszłość, współczesność. Kiedy wszyscy byli razem, kiedy był Dzień Zwycięstwa, kiedy była parada, kiedy uczono zarówno rosyjskiego, jak i ukraińskiego ”, napisała, zwracając uwagę na tęsknotę za tym, kiedy „świetne piosenki śpiewano w jednym języku i innym”.

Nawet prokremlowskie kanały Telegramu prowadzone przez rosyjskich blogerów wojskowych zmieniły się dramatycznie, gdy Ukraina odniosła w sobotę nowe zwycięstwa: zaczęli publicznie wysadzać przywódców wojskowych – i osobiście Putina – za żenujące porażki.

„Stalin, chociaż był wampirem, nigdy nie kłaniał się temu i nie mówił, jak… Nic nie straciliśmy Nie ma problemów,” Napisał Jeden prokremlowski bloger. „Dla niego ci, którzy uciekają, są tchórzami i »wycofują wojska« wpadli w panikę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *