Plotki o Galaxy S23 Ultra „potwierdzone w 100%” podkreślają, czym będzie aparat 200 MP

Od tego czasu minęło trochę czasu SAMSUNG Zapowiedziano 200-megapikselowy sensor i jest bardzo prawdopodobne, że będzie to kolejny telefon premium południowokoreańskiej firmy, Galaxy S23 UltraBędziesz dumny z tego aparatu. Oczywiście nie są to te same wersje HP1 i HP3, które firma już zapowiedziała i pojawiły się spekulacje, że Sensor 200MP dedykowany do S23 Ultra Byłby naprawdę duży, ale wydaje się, że tak nie jest.
Sprzedawcy smartfonów mają ograniczenia dotyczące rozmiaru, które uniemożliwiają im wyposażenie swoich telefonów w zbyt duże czujniki. Ostatnio widzieliśmy, jak firmy stosują technikę zwaną pixel binning, w której poszczególne mniejsze piksele są łączone razem, aby działać jako jeden duży piksel i tworzyć bardziej szczegółowe obrazy.
Na przykład, chociaż plik S22 Ultra Aparat 108MP, domyślnie robi zdjęcia 12MP. Podobnie nowy Apple iPhone 14 Pro Który jest wyposażony w główny czujnik 48 MP, który wytwarza zdjęcia 12 MP, a osiąga się to poprzez integrację danych z lokalizacji obrazu o wielkości 1,22 µm, aby zapewnić obrazy porównywalne z czujnikiem 2,44 µm.
Takie sztuczki mogą zajść za daleko, a w pewnym momencie fizyka nadrobi zaległości, a czujniki aparatu będą musiały być większe, aby pomieścić więcej megapikseli. Tak więc, podczas gdy czujnik 200 MP Galaxy S23 Ultra prawdopodobnie nie będzie tego samego rozmiaru, co jednostka 108 MP w S22 Ultra, dobrą wiadomością jest to, że wzrost będzie prawie minimalny.

Aparat o rozdzielczości 200 MP w Galaxy S23 Ultra pomieści więcej megapikseli, zachowując prawie ten sam rozmiar

Ta miarka pochodzi od przeciekającego szanowanego Lodowy świat Kto powiedział, że jest w 100 procentach pewien, że główny aparat S23 Ultra 200 MP będzie miał rozmiar 1/1,3 cala i rozmiar piksela 0,6 μm oraz większą aperturę f/1,7, aby uzyskać więcej światła. Dla porównania, czujnik 108 MP aparatu S22 Ultra mierzy 1/1,33 cala z aperturą 0,8 µm i f/1,8.

Dodaje, że będzie nieco większy niż 48-megapikselowy aparat główny iPhone’a 14 Pro, który, jak mówi, ma również 1/1,3 cala. Istnieje możliwość, że będzie mniejszy niż czujniki znalezione w niektórych konkurencyjnych telefonach z Androidem, które pojawią się w przyszłym roku. Prawdopodobnie dotyczy to telefonów, które mogą korzystać z 1-calowych czujników.

Jak dowodzą jej ostatnie próby śmiej się z AppleSamsung koncentruje się bardziej na utrzymaniu swojej pozycji lidera w stosunku do producenta iPhone’a. Jak wskazały Apple i Google, wyższa rozdzielczość to nie wszystko, ale generalnie jest lepsza dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ daje im więcej opcji do pracy.

Wielu kupujących nadal traktuje liczbę megapikseli jako liczbę referencyjną, aby określić, jak dobry jest aparat. Ostatecznie na jakość obrazu wpływa wiele czynników innych niż megapiksele, w tym rozmiar czujnika, ponieważ większy czujnik może pomieścić więcej pikseli i uchwycić więcej szczegółów.

Mówi się, że Galaxy S23 Ultra zachowuje 10-megapikselowe czujniki zoomu w S22 Ultra z 10-krotnym i 3-krotnym zoomem optycznym. Nic nie wiadomo o kamerze Ultra HD. Oczekuje się również, że firma użyje inteligentnego oprogramowania, aby pomóc S23 Ultra w dostarczaniu znacznie lepszych zdjęć i filmów. Można bezpiecznie założyć, że będzie dalej się wyróżniać Najlepsze telefony z aparatem 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *