Musk, Twitter „fajerwerki” mogą pojawić się na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy: Analityk

Jeden z analityków z Wall Street przewiduje „fajerwerki” między Tesla CEO Elon Musk I Świergot Rada dyrektorów na nadchodzącym dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy giganta mediów społecznościowych w środę.

„Twitter będzie miał swoje doroczne zgromadzenie akcjonariuszy w tę środę i na pewno rozpocznie fajerwerki między Musk a Twitter Board”, napisał w poniedziałek wieczorem Dan Ives, analityk papierów wartościowych w Wedbush Securities. „Oczywiście słoniem w pokoju na spotkaniu akcjonariuszy na Twitterze będzie cena transakcji Muska o wartości 44 miliardów dolarów dla firmy z udziałowcami, których zarząd zachęcał do głosowania za podpisaną transakcją”.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
TWTR Twitter cię. 35,88 -2,02 -5,33%

Chociaż zarząd Twittera zaakceptował Twój dotyk 54,20 USD za ofertę akcji Aby firma stała się prywatna, umowa jest teraz tymczasowo wstrzymane Miliarder poprosił firmę o pokazanie, w jaki sposób oblicza wewnętrzne szacunki, według których spam i fałszywe konta stanowią mniej niż 5% użytkowników platformy.

Musk, który powiedział, że umowa „Nie mogę iść do przodu” Dopóki nie zostanie zapewniona przejrzystość, mogą powstawać fałszywe i spamowe konta Co najmniej 20% użytkowników platformy.

Elon Musk „martwi się” brakiem zachęty na Twitterze do naprawiania botów spamowych: „Bardzo sexy”

Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, powiedział 16 maja, że ​​tak będzie Trudno jest przeprowadzić przegląd zewnętrzny Aby określić odsetek fałszywych kont i spamu na platformie „ze względu na pilną potrzebę wykorzystania informacji publicznych i prywatnych”.

„Nasze szacunki opierają się na wielu ludzkich przeglądach (w replikacji) tysięcy kont, które są losowo, konsekwentnie w czasie, z *kont, które uważamy za mDAU*. Robimy to co kwartał i robimy to przez wiele lat. ” „Każda ludzka recenzja opiera się na regułach Twittera, które identyfikują spam i manipulacje platformą oraz wykorzystują dane publiczne i prywatne (np. adres IP, numer telefonu, geolokalizację, podpisy klienta/przeglądarki, co robi konto, gdy jest aktywne…) do identyfikacji każde konto.”

READ  Gospodarka strefy euro wykazuje oznaki umiarkowanego wzrostu

w I kwartał 2022Dzienna baza aktywnych użytkowników Twittera (mDAU) wzrosła o 15,9% rok do roku do 229 milionów użytkowników, w tym 39,6 miliona aktywnych użytkowników dziennie w Stanach Zjednoczonych i 189,4 miliona aktywnych użytkowników międzynarodowych.

Elon Musk pyta urzędników Twittera o ponowne pojawienie się Hillary Clinton na Twitterze

Chociaż przejęcie Twittera przez Muska jest obecnie Oczekuje się, że się zamknie W 2022 r. akcje są obecnie notowane znacznie poniżej swojej oferty.

Powiedział podczas konferencji All In Tech w Miami na początku tego miesiąca, że ​​opłacalna umowa na Twittera po niższej cenie nie byłaby „wykluczona”. Jednak Twitter Powiedział „Zobowiązana do sfinalizowania transakcji po uzgodnionej cenie i warunkach tak szybko, jak to możliwe.”

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przemawia na uroczystym otwarciu fabryki Tesla Giga Texas „Cyber ​​Rodeo” w Austin w Teksasie, 7 kwietnia 2022 r. (Zdjęcie: Susan Cordero/AFP za pośrednictwem Getty Images) (Susan Cordero/AFP przez Getty Images/Getty Images)

Ives przewiduje, że „gdyby umowa była renegocjowana za zamkniętymi drzwiami, faktyczna cena transakcji wynosząca 54,20 USD byłaby prawdopodobnie znacznie niższa w połowie lat 40. w oczach ulicy”. „Wierzymy jednak, że akcjonariusze wyraźnie poruszą tę gorącą kwestię na spotkaniu w tym tygodniu, ponieważ zgodnie z opinią Rady Dyrektorów Twittera transakcja została zakończona i podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i akcjonariuszy”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Jeśli Musk wycofa się z umowy, będzie musiał zapłacić 1 miliard dolarów opłaty za demontaż i może być przedmiotem dodatkowych procesów sądowych o odszkodowanie.

„Uważamy, że obecnie istnieje 60% szansa, że ​​Musk spróbuje botować i użyje tego problemu z kontem spamowym jako kozła ofiarnego, aby wyjść z umowy i 40% szans, że Twitter i Musk osiągną nową cenę umowy w nadchodzących tygodniach ”- dodał Ives.

READ  Elon Musk planuje zwolnienia na Twitterze z nowym zespołem

Podkreślił, że zaakceptowanie niższej oferty od Muska byłoby lepszą alternatywą niż samodzielna sytuacja, powołując się na dużą presję rynkową na akcje spółek technologicznych wraz z ostatnim „katastrofalnym” kwartałem Snapa. Ponadto zauważył, że umowa na Twitterze była „znacznym obciążeniem” dla akcji Tesli i że Musk musiał podjąć szybką decyzję, czy zrezygnować z istniejącej umowy, renegocjować ją lub kontynuować z niecierpliwością inwestorów.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
TSLA Tesla Corporation 628,16 -46,74 -6,93%

Wedbush Securities ma obecnie „Neutralny” rating na akcjach Twittera, z 12-miesięczną ceną docelową 54 USD za akcję i „Wybitny” rating dla akcji Tesli, z 12-miesięczną ceną docelową 1000 USD za akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *