MVP drużyny Braves: Ronald Acuña Jr. Zerwanie ACL vs. Piraci, koniec sezonu

Zapolowy Atlanta Braves, Ronald Acuna Jr., zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie w niedzielny mecz z Pittsburgh Pirates.

The Braves ogłosili informację o kontuzji w niedzielę wieczorem Po tym jak miał rezonans magnetyczny. Będzie tęsknił za resztą sezonu.

Kontuzja nastąpiła po tym, jak Acuna wyszedł na podstawowe ścieżki z drugiej bazy w pierwszej rundzie zwycięstwa Atlanty 8:1. Z wyraźnym bólem upadł na trawę i chwycił się za lewą nogę. Zanim opuścił boisko, pozostawał na ziemi przez kilka chwil pod opieką trenerów.

Acuna doznał kontuzji w bezbramkowej pierwszej połowie pierwszej rundy. Dotarł do bazy z podwójnym wyprowadzeniem, po czym doznał kontuzji podczas próby kradzieży trzeciej bazy. Braves przystąpili do niedzielnego meczu z bilansem 30-20 z trzecim najlepszym rekordem w NL, sześć meczów za pierwszą w lidze Philadelphia Phillies (38-16) w NL East.

26-letni Acuna to czterokrotny uczestnik All-Star i aktualny MVP Ligi Narodowej. Prowadził w lidze pod względem runów, trafień, skradzionych baz i odsetka zdobytych baz w 2023 r., pobijając 0,337/0,416/0,596 z 41 home runami, 106 RBI, 149 zdobytymi runami i 73 skradzionymi bazami. W 48 meczach w tym sezonie osiągnął wynik 0,246/0,348/0,356, dodając cztery home runy, 15 RBI i 16 skradzionych baz.

Zerwanie ACL to drugie w karierze Acuny. Zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie po wskoczeniu do gry na boisku w 2021 roku. Acuña doznał skręcenia więzadła krzyżowego przedniego w 2018 roku, a dzięki niedzielnemu optymizmowi po meczu doznał kolejnego. powiedział reporterom Nie poczuł trzasku Podobnie jak w przypadku poprzedniego zerwania ACL, nie byłby zaskoczony, gdyby tak się stało Odstawiony na bok na miesiąc. Zamiast tego doznał drugiej kontuzji kończącej sezon w swojej siedmioletniej karierze w MLB.

Ronald Acuna Jr. schodzi z boiska z trenerem po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego.  (AP Photo/Jean J. Busker)

Ronald Acuna Jr. schodzi z boiska z trenerem po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego. (AP Photo/Jean J. Busker)

Agunas to druga kontuzja zmieniająca sezon dla Braves, którzy rozpoczęli sezon z nadzieją na walkę o drugie zwycięstwo w World Series w ciągu czterech sezonów. Rozgrywający All-Star Spencer Strider rozegrał dwa mecze, zanim przeszedł kończącą sezon operację ortezy wewnętrznej. Strider zajął czwarte miejsce w zeszłorocznym głosowaniu na Cy Young i był jednym z przedsezonowych faworytów do rywalizacji o tegoroczną nagrodę.

READ  Na kilka tygodni przed przeszukaniem Mar-a-Lago były urzędnik Departamentu Obrony Trumpa obiecał ujawnić tajne dokumenty z archiwów narodowych.

Teraz Braves przegrupowują się bez przedsezonowych kandydatów Cy Younga i MVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *