Nagranie policyjne w Arkansas: 2 zastępców w zawieszeniu i 1 funkcjonariusz na urlopie administracyjnym po opublikowaniu nagrania brutalnego spotkania z mężczyzną przed sklepem

Dwóch funkcjonariuszy na filmie to zastępcy z biura szeryfa hrabstwa Crawford, a trzeci z Departamentu Policji Mulberry, potwierdziły agencje w niedzielnych oświadczeniach.

Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje, że funkcjonariusze zatrzymują mężczyznę przy krawężniku, uderzają go w twarz i przewracają go kolanami na bok i plecy.

Kobieta, której nie widać na filmie, krzyczy: „Nie bij go! Potrzebuje lekarstwa!” można usłyszeć mówiąc. Oficer krzyknął: „Cofnij się do cholery!” Inny każe jej wsiąść do samochodu.

Mężczyzna, który umieścił wideo w Internecie, powiedział, że jego siostra była świadkiem walki przed Country Express w Mulberry.

Szeryf hrabstwa Crawford, Jimmy Damante, powiedział: Afiliacja CNN KHBS Podejrzany jest poszukiwany za grożenie urzędnikowi stacji benzynowej w sąsiednim mieście. Damante powiedział, że kiedy został zauważony w Mulberry, mężczyzna początkowo współpracował, ale potem próbował zaatakować funkcjonariuszy, co doprowadziło do konfrontacji widocznej na filmie. Podejrzany został sprawdzony w szpitalu i umieszczony w więzieniu, podczas gdy zastępca doznał drobnych obrażeń głowy podczas kłótni, powiedział szeryf KHBS.

Policja stanowa Arkansas zidentyfikowała podejrzanego jako 27-letniego Randalla Worcestera z Goose Creek w Południowej Karolinie. Według rejestrów policji stanowej i więziennych, Worcester jest oskarżony o pobicie drugiego stopnia, stawianie oporu przy aresztowaniu, bycie narzędziem przestępstwa, wkroczenie karne, kryminalne psoty, groźby terrorystyczne oraz napaść pierwszego i drugiego stopnia.

Dane z więzienia hrabstwa Crawford pokazują, że Worcester jest przetrzymywany na 15 000 dolarów obligacji. Nie było jasne, czy Worcester ma adwokata w niedzielę wieczorem.

„W odniesieniu do filmu krążącego w mediach społecznościowych z udziałem dwóch zastępców hrabstwa Crawford, poprosiliśmy policję stanową Arkansas o przeprowadzenie dochodzenia, a posłowie zostali zawieszeni w oczekiwaniu na wynik śledztwa” – podało biuro szeryfa hrabstwa Crawford w oświadczeniu. Niedziela. Opublikowano na Facebooku.

Urzędnik policji Mulberry powiedział, że wyniki śledztwa są w toku, powiedział Departament Policji Mulberry w oświadczeniu dla CNN.

READ  Sąd Najwyższy może zwrócić się do Civil War, aby zdecydować, czy Trump może pozostać na karcie do głosowania

„Miasto Mulberry i Departament Policji Mulberry bardzo poważnie podchodzą do tych dochodzeń i pociągają wszystkich swoich funkcjonariuszy do odpowiedzialności za swoje działania” – powiedziała policja Mulberry.

CNN nie ma obecnie informacji o innych materiałach filmowych z incydentu.

Gubernator Arkansas Asa Hutchinson potwierdził, że policja stanowa przeprowadzi śledztwo.

„Rozmawiałem z pułkownikiem Billem Bryantem z policji stanowej Arkansas, a lokalny incydent aresztowania w hrabstwie Crawford zostanie zbadany na podstawie dowodów wideo i wniosku prokuratury” – powiedział Hutchinson w oświadczeniu. Zarejestruj się na Twitterze.

CNN skontaktowało się z policją stanową Arkansas, aby skomentować dochodzenie, ale nie od razu otrzymało odpowiedź.

Elizabeth Wolff z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *