Nagrody Grammy nominują Aliens: Fireteam Elite, Marvel’s Guardians of the Galaxy za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Aliens: Fireteam Elite walczy o nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową na tegorocznej gali Grammy wraz z muzyką do gier takich jak Call of Duty i Assassin’s Creed.

Pełna lista nominacji do Grammy 2023 Dzisiaj ogłoszono najlepsze ścieżki dźwiękowe do gier wideo i innych mediów interaktywnych, w tym kilka zaskakujących nazw:

  • Obcy: Elitarna drużyna ogniowa (Austin Wintori)
  • Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok (Stephanie Economo)
  • Call of Duty: Vanguard (Pierre McCreery)
  • Strażnicy Galaktyki Marvela (Richard Jacks)
  • Stary świat (Christopher Dean)

Oczywiście rok 2023 to pierwsza nagroda Grammy za muzykę do gier wideo, co oznacza, że ​​jedna z tych gier wróci do domu z historyczną nagrodą.

Muzyka z gier wideo kwalifikuje się do nominacji do nagrody Grammy od 1999 roku, przy czym motyw Civilization dla Baby Yetu zdobył nagrodę Best Instrumental Arrangement w 2011 roku, a ścieżka dźwiękowa Journey została nominowana w 2012 roku.

„Przeoczany i niedoceniany” — wyjaśnił w wywiadzie szef muzyczny EA, Steve Schnoor. Różnorodność. „Nie tylko poziom jakości, ale także skala sukcesu, jego znaczenie dla następnego pokolenia melomanów. Musimy przekonać rządzących, że ta muzyka jest wyjątkowa i zasługuje na to, by być oceniana względem siebie.

Teraz, po latach lobbowania ze studiów gier, Grammy otrzymują własną kategorię gier wideo, a Marvel’s Guardians of the Galaxy wygląda na mocnego faworyta.

Sądząc po niektórych innych rekomendacjach, nie był to przełomowy rok.

Recenzja IGN Aliens: Fireteam Elite dała mu 7/10 i powiedziała: „Aliens: Fireteam Elite jest wystarczająco przydatny dla fanów trzyosobowych strzelanek kooperacyjnych, którzy chcą walczyć z hordami ksenomorfów, a nie zwykłymi zombie. Pomiędzy wspaniałymi broniami, klasami i typami wrogów oraz niesamowitymi, nostalgicznymi napiwkami do tego, co było wcześniej, jest to pozycja obowiązkowa, jeśli kochasz tę serię. Zastrzeżenia muszą oczywiście towarzyszyć powtarzającym się scenom i niektórym niestety przeciągającym się misjom. Aliens: Fireteam Elite może nie być hitem, ale to nie koniec gry, człowieku.

READ  Biden widzi, jak przywódcy latynoamerykańscy krytykują jego decyzję o wykluczeniu niektórych krajów ze szczytu w USA

Który z nich zgarnie pierwszą nagrodę Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową do gier wideo i innych mediów interaktywnych? Na razie będziemy musieli poczekać i zobaczyć… ale wydaje się, że gatunek ma bardzo dziwny początek.

Ryan Leston jest dziennikarzem rozrywkowym i krytykiem filmowym dla IGN. Możesz iść za nim Świergot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *