„Najbardziej preferowany kraj”: Biden ogłasza działania USA mające na celu cofnięcie statusu handlowego Rosji

Biden powiedział, że Stany Zjednoczone wraz z G7 i Unią Europejską będą wzywać do cofnięcia statusu „preferowanego kraju”. Rosja, określane jako stałe normalne stosunki handlowe w Stanach Zjednoczonych. Status oznacza, że ​​oba kraje zgodziły się prowadzić handel na najlepszych możliwych warunkach, które obejmują niższe cła, niższe ograniczenia w handlu i wyższy import, powiedział Biden.

Posunięcie to wymaga zgody Kongresu, a prawo ma zostać wprowadzone po ogłoszeniu Pittona.

„Uchylenie PNTR dla Rosji utrudni Rosji handel ze Stanami Zjednoczonymi i zjednoczenie się z innymi krajami, które stanowią połowę światowej gospodarki, kolejny cios dla i tak już mocno dotkniętej gospodarki rosyjskiej”.

Prezydent powiedział: „Wiele spraw dzieli nas w Waszyngtonie, ale walka o demokrację na Ukrainie i forsowanie rosyjskiej agresji nie powinno być jedną z tych kwestii. Wolny świat zbiera się, by stawić czoła Putinowi”.

Prezydent podziękował przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi za bycie „silnym adwokatem” w tej sprawie i za utrzymanie prawa w Izbie Reprezentantów „dopóki nie ustawię wszystkich naszych kluczowych sojuszników i utrzymam nas w pełni zjednoczonych”.

Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz towarów z wielu charakterystycznych dla rosyjskiej gospodarki sektorów, w tym owoców morza, wódki i diamentów nieprzemysłowych. Biały Dom szacuje, że wpływy z eksportu Rosji nie przekroczą 1 miliarda dolarów.

Prezydent podpisze zarządzenie kończące eksport dóbr luksusowych do Rosji, w tym dóbr luksusowych, tytoniu, odzieży, biżuterii, samochodów i antyków.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, że celem było dalsze krzywdzenie rosyjskiej oligarchii i bogatych w kraju poprzez utratę środków do życia, podczas gdy Stany Zjednoczone nadal wywierają presję na bliskich Putinowi. Ma również na celu wyeliminowanie sposobów, w jakie ci oligarchowie szukają schronienia w swoich pieniądzach, ponieważ są już coraz bardziej odrzucani od tradycyjnych środków finansowych, powiedział urzędnik.

Według National Oceanic and Atmospheric Administration, Stany Zjednoczone importowały z Rosji w 2021 r. 48 867 ton owoców morza o wartości około 1,2 miliarda dolarów. Stany Zjednoczone kupiły w zeszłym roku mrożony lód i czerwone kraby królewskie o wartości 900 milionów dolarów, a większość tego importu przypadła na kraby. Ponieważ Stany Zjednoczone zakazały eksportu owoców morza i ryb w 2014 roku, Stany Zjednoczone nie sprzedają żadnych owoców morza bezpośrednio do Rosji.

READ  Jedna osoba nie żyje w wyniku gwałtownych powodzi, lawin błotnych i zamkniętych dróg w Nowym Jorku

Według Rady Distilled Spirits of the United States import rosyjskiej wódki do Stanów Zjednoczonych stanowił do 2021 r. tylko 1,3% całkowitego importu wódki. Według Rady Distilled Spirits of the United States do 2021 r. suma wyniesie 18,5 miliona dolarów.

Prezydent poinformował też, że przywódcy G7 próbują odmówić Rosji możliwości zaciągania pożyczek z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

„Będziemy nadal gnębić Putina”, powiedział Biden, dodając, że „Putin musi zapłacić cenę” za swój niesprowokowany atak na Ukrainę.

„G7 wywiera coraz większą presję na skorumpowanych rosyjskich miliarderów – dodajemy nowe nazwiska do listy atakujących grupy oligarchiczne i ich rodziny, zwiększając integrację między krajami G7 i zagarniając ich fałszywe zyski. Popierają Putina, kradną nasze pieniądze Rosjanie”. Próbują ukrywać się w krajach – powiedział Biden.

CNN donosi, że rozmowy dwustronne w Senacie w czwartek przybierają formę bardziej drastycznych działań w sprawie pozycji handlowej Rosji – po tym, jak Biały Dom skutecznie przegłosował tę Izbę. Ustawa zakazująca importu rosyjskiej ropy, gazu ziemnego i węgla W Stanach Zjednoczonych.

Wcześniejsza wersja ustawy zawierała zapis zawieszający stałe stosunki handlowe między Rosją a Białorusią. Ale Biały Dom był zaniepokojony tą częścią ustawy, która ostatecznie została uchylona. Ustawa zakazująca importu rosyjskiej energii, uchwalona w Izbie w środę wieczorem, wzywała do rewizji stanowiska Rosji w Światowej Organizacji Handlu.

CNN poinformowało, że przewodniczący Senatu ds. finansów Ron Wheaton, demokrata z Oregonu, prowadził rozmowy z czołowymi pisarzami podatkowymi w Kongresie i administracji Bidena, ponieważ presja, by dodać ostrego języka, wzrosła, gdy ustawa Senatu została dodana do ustawy Izby Reprezentantów. Do – już niedługo w przyszłym tygodniu.

„Rosjanie – uważam, że nieludzkie zachowanie Rosji nie usprawiedliwia tego z korzyścią dla społeczności międzynarodowej” – powiedział CNN Wyden.

READ  Ogłasza skład NFL Pro Bowl, a Kyler Murray nokautuje Matthew Stafforda

Senator Mike Groppo, republikanin w rankingu republikanów i republikanów w Idaho w Komisji Finansów, powiedział, że nie poprze ustawy Izby bez mocnego sformułowania jej statusu handlowego – i dał jasno do zrozumienia, że ​​będą wysiłki, aby ją zmienić.

„Pytanie to PNTR, które nie istnieje. Potem mieli inne rzeczy w WTO. Byłoby bezużyteczne, gdybyśmy nie robili PNTR”, powiedział Grobo poprzedniego dnia. „Więc nie zamierzam go wspierać, ponieważ nie ma ważnych rzeczy, których potrzebujesz do właściwej reakcji handlowej”.

Historia została zaktualizowana w czwartek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *