Najgorsze kraje na emeryturę – nie Nowy Jork

Okazuje się, że stan „ostatniej granicy” może być ostatnim miejscem, w którym chcesz przejść na emeryturę: Alaska została uznana za najgorszy przypadek przejścia na emeryturę, według nowego raportu układ bankowy.

Aby określić najlepsze i najgorsze stany na emeryturę, Bankrate waży pięć kategorii: przystępność (40%), dobre samopoczucie (20%), kultura (15%), pogoda (15%) i przestępczość (10%). Łączny łączny wynik został wykorzystany do określenia rankingu każdego stanu.

Alaska została przeciągnięta w dół listy przez niskie wyniki dotyczące przystępności cenowej i pogody. Jednak w stanach najbardziej wysuniętych na północ nadal istnieją pozytywy: według raportu mieszkańcy Alaski ponoszą najniższe obciążenia podatkowe w kraju.

Oto siedem najgorszych stanów do przejścia na emeryturę w 2022 roku, według Bankrate.

  1. Alaska
  2. kto
  3. Kalifornia
  4. Nowy Meksyk
  5. Montana
  6. Vermont
  7. Maryland

Pomimo notorycznie wysokich kosztów utrzymania Nowy Jork nie znalazł się na samym dole listy. Ranking stanowy poprawił się dzięki wysokim wynikom w kategoriach zdrowia i dobrego samopoczucia, plasując go nieco pośrodku.

Bankrate przyznaje, że wybór miejsca na emeryturę jest bardzo subiektywny. Kategorie w tej kolejności mogą nie odzwierciedlać priorytetów wszystkich. Na przykład bliskość rodziny odgrywa ważną rolę w decydowaniu o tym, gdzie wielu emerytów ma zamieszkać.

„Kiedy widzę ludzi przechodzących na emeryturę i przeprowadzających się do różnych części kraju, 70 do 80 procent czasu, jest to blisko rodziny”, powiedział Bankrate Clark Kendall, prezes Kendall Capital Management i autor „Milionera klasy średniej”. .

Wkrótce emeryci mogą rozważyć odwiedzenie różnych miejsc, aby przekonać się, jak to jest żyć tam na dłuższą metę.

„Udaj się do różnych miejsc, do których zdajesz się skłaniać – miejsc o niższych kosztach utrzymania i niskich podatkach od nieruchomości – i przetestuj to przez jakiś czas” – Laura Kovacs, była dyrektor ds. edukacji w Scottsdale-area Association of Arizona Realtors i New Retirees, powiedział Bankrate.

READ  Testy domowe dla antygenu Nevada COVID-19 nie są objęte wycofaniem przez FDA

„Kiedy nadal pracujesz, poświęć trochę czasu, aby sprawdzić różne typy społeczności i różne style życia” – mówi. „A kiedy przejdziesz na emeryturę, prawdopodobnie spróbujesz wynająć na jakiś czas, zanim zdecydujesz się kupić”.

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy w swoich finansach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

nie przegap: Oto, ile Amerykanie oszczędzają na emeryturę w każdym wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *