Najlepsze „Odzyskaj swoją broń”

Ramzan Kadyrow, czeczeński przywódca i sojusznik prezydenta Rosji Prezydent Rosji Władimir PutinPowiedział, że jest gotów zaatakować Polskę i że kraj europejski „lepiej odzyskaj broń”.

w wideo Udostępnij środowy dzień Świergot za pomocą BBC Dziennikarz Francis Skar Kadyrow mówi, że „sprawa Ukrainy jest zamknięta” i że „interesuje go Polska”, jak wynika z tłumaczenia jego wypowiedzi.

„Po Ukrainie, jeśli wydasz nam rozkaz, w sześć sekund pokażemy ci, do czego jesteśmy zdolni” – powiedział Kadyrow.

Polska jest jednym z krajów, które dostarczyły Ukrainie broń, która miała pomóc jej bronić się przed trwającą od końca lutego rosyjską inwazją. Wypowiedź Kadyrowa podkreśla obawy wyrażane przez niektórych polskich przywódców, że Rosja może w przyszłości zaatakować Polskę.

Polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział podczas rozmowy z Al Jazeera Pod koniec marca informowałem, że jest „absolutnie pewne”, że Putin chciałby zaatakować Polskę.

„Jednocześnie jesteśmy tego absolutnie pewni [Putin] Nie zrobi tego teraz, ponieważ jest zbyt zajęty tym, co dzieje się na Ukrainie”.

Ramzan Kadyrow, czeczeński przywódca i sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział Polsce „lepiej odzyskaj broń”. Powyżej Kadyrow uczestniczy w przyjęciu z okazji Dnia Jedności Narodowej 4 listopada 2018 r. w Moskwie.
Michaił Swietłow / Getty Images

wideo Czeczeński przywódcaktóry zebrał prawie 25 000 wyświetleń w środę wieczorem, pokazał również, że Kadyrow nakazuje Polsce „szukać formalnego przebaczenia za to, co zrobiła naszemu ambasadorowi”.

Kadyrow najwyraźniej miał na myśli incydent z początku tego miesiąca, kiedy ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew był uderzyć czerwoną farbą Na imprezie D-Day w Polsce. Posunięcie nastąpiło w proteście przeciwko wojnie rosyjskiej na Ukrainie. Andreev i jego świta zostali zmuszeni do opuszczenia terenu po wypadku.

„Nie będziemy tego ignorować” – powiedział Kadyrow w filmie. „Miej to w pamięci.”

READ  Śmiertelny atak rekinów w Australii zmusza plaże w Sydney do zamknięcia

Nie było od razu jasne, kiedy i gdzie film został nakręcony.

Kadyrow nie jest jedynym sojusznikiem Putina, który uległ eskalacji Przemówienie przeciwko Polsce W ostatnich tygodniach.

Oleg MorozowRosyjski parlamentarzysta i prominentny członek partii politycznej Putina, Jedna Rosja, zasugerował na początku tego miesiąca, że ​​Polska powinna być „pierwsza w kolejce do sceptycyzmu po Ukrainie”, jak wynika z angielskiego tłumaczenia Telegramu. Poczta.

Morozow nie sprecyzował, dlaczego uważa, że ​​Polska potrzebuje „denazyfikacji”.

NEWSWEEK Skontaktowałem się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rosji i Polski w celu uzyskania komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *