Najnowsza klawiatura Keychron to bardziej kompaktowy sposób na naprawę klawiatury numerycznej

Najnowsza przewodowa klawiatura mechaniczna Keychron to Q5. Wykorzystuje konstrukcję zbliżoną do materiału premium x 1 A P2 Klawiatury, które śledziłem, ale z większym projektem, który zawiera klawiaturę numeryczną. Nie jest to tradycyjna pełnowymiarowa klawiatura, ale pomysł z projektem 1800 (znanym również jako układ 96-procentowy) polega na tym, że oferuje prawie wszystkie klawisze, których użytkownik może potrzebować, gdy jest w podróży. stosunkowo wbudowany.

„Obecnie na rynku nie ma w pełni fabrycznej klawiatury mechanicznej z układem 1800”, powiedział Paul Tan, dyrektor operacyjny Keychron. „Format 1800 oszczędza około cala miejsca na pełnowymiarowej klawiaturze, bez konieczności wyjmowania wielu klawiszy. Jest to najmniejszy, z jakim możesz chodzić, bez zdejmowania klawiatury numerycznej.” Brelok Q5 Do dyspozycji W pełni zmontowana klawiatura za 185 USD lub „naga” wersja bez klawiszy lub nasadek klawiszy za 165 USD. Modele z programowalnym pokrętłem głośności kosztują dodatkowe 10 USD.

Wersje z programowalnym pokrętłem kosztują dodatkowe 10 USD.
Zdjęcie: Keychron

Dostępne kolory to niebieski (na zdjęciu), szary i czarny.
Zdjęcie: Keychron

Specyfikacje Q5 będą znane każdemu, kto śledził niedawne wyprawy Keychron do mechanicznych klawiatur klasy premium. Jest hot-swap, co oznacza, że ​​możesz zainstalować lub wymienić jego klucze bez potrzeby lutowania, a jego klucze można zresetować dzięki oprogramowaniu QMK. Zawiera w zestawie klawisze dla komputerów Mac i Windows, a także fizyczny suwak do przełączania między dwoma systemami operacyjnymi. Q5 łączy się z urządzeniem za pomocą odłączanego kabla USB-C.

Co najważniejsze, Keychron Q5 wykorzystuje podobną architekturę do tego, co sprawiło, że Q1 i Q2 były tak zachwycające do pisania. Jego obudowa jest wykonana z aluminium, a jego płytka drukowana wykorzystuje tak zwaną konstrukcję montowaną na uszczelce, aby zapewnić jej niewielką elastyczność podczas pisania. Ten projekt ma duży wpływ na odczucie paneli Keychron z serii Q. Przykręcane stabilizatory służą do zmniejszania grzechotania większych klawiszy, takich jak spacja, a dołączone silikonowe podkładki są zaprojektowane tak, aby zredukować hałas podczas pisania.

Jeśli do tej pory przestałeś używać najwyższej jakości mechanicznych klawiatur Keychron, ponieważ nie możesz zrezygnować z tradycyjnej klawiatury cyfrowej, Q5 może być świetnym punktem wyjścia.

READ  Annapurna ogłasza Blade Runner 2033: Labyrinth, swoją pierwszą grę stworzoną wewnętrznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *