Najnowsze wiadomości o wojnie w Rosji i na Ukrainie

Ukraiński urzędnik nie spodziewał się znaczącej poprawy w rozmowach z Rosją w tym tygodniu

Wadim Denishenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, przemawia na konferencji 14 marca 2022 r.

Paweł Bahmud | Ukrinform | Przyszłe wydanie | Obrazy Getty

Vadym Denysenko, doradca ukraińskiego MSW, powiedział, że nie spodziewa się w tym tygodniu żadnych istotnych wydarzeń podczas rozmów między rosyjskimi i ukraińskimi urzędnikami.

Przedstawiciele obu krajów mają spotkać się w Turcji w poniedziałek i odbyć bezpośrednie rozmowy, które mają się odbyć do środy.

Denisenko przemawiał podczas ogólnoświatowego charytatywnego „Maratonu telewizyjnego” wspierającego Ukrainę.

– Chloe Taylor

Ukraina nie otworzy w poniedziałek korytarzy humanitarnych z obawy przed prowokacją

Wicepremier Ukrainy Irina Vareshchuk powiedziała, że ​​władze nie otworzą dziś korytarzy humanitarnych z powodu obaw o możliwy rosyjski atak.

„Nasz wywiad doniósł o możliwych prowokacjach najeźdźców na ścieżkach korytarzy humanitarnych” – powiedział. aplikacja komunikatora Telegram. „Dlatego ze względów bezpieczeństwa publicznego nie otwieramy dziś korytarzy humanitarnych”.

W ostatnich tygodniach władze ukraińskie niemal codziennie zarządzały bezpiecznymi drogami ewakuacyjnymi do różnych miejsc w całym kraju, pomagając w ewakuacji ludności cywilnej i imporcie ważnych towarów.

Początkowe próby ewakuacji ludności cywilnej z miast Mariupol i Wołnowaka muszą zostać wstrzymane, jak mówią ukraińscy urzędnicy wojska rosyjskie Naruszenie porozumień o zawieszeniu broni Na drogach wydechowych.

– Chloe Taylor

Ukraina twierdzi, że podczas wojny zginęło 143 dzieci

To zdjęcie, zrobione 18 marca 2022 r., pokazuje 109 pustych wózków ustawionych przed radą miejską Liw podczas operacji podkreślającej liczbę dzieci zabitych podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Jurij Diazacin | AFP | Obrazy Getty

Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała w poniedziałek, że od czasu rosyjskiej inwazji 24 lutego na Ukrainie zginęło 143 dzieci.

Kolejne 216 dzieci zostało rannych podczas wojny, powiedzieli urzędnicy.

Biuro Prokuratora Generalnego stwierdziło, że dzieci w Kijowie, Karkowie i Doniecku zostały „najbardziej dotknięte”, ale zauważyło, że dzieci w 14 regionach Ukrainy zostały najbardziej dotknięte.

READ  Aktualizacje na żywo: Ratownicy wyciągają chłopca uwięzionego w studni w Maroku

– Chloe Taylor

Przedstawiciele Rosji i Ukrainy mają spotkać się w Turcji na rozmowy

Flagi ukraińskie i rosyjskie są widoczne na stole przed rozmowami między urzędnikami obu krajów na Białorusi 3 marca 2022 r.

Maksym Kusek | Reuters

Delegacje z Ukrainy i Rosji mają dziś spotkać się w Turcji na dalsze rozmowy.

Ukraiński urzędnik David Arakamiya, który bierze udział w rozmowach z Rosją, powiedział w oświadczeniu. post na Facebooku W niedzielę delegaci postanowili przeprowadzić tę rundę rozmów osobiście.

„Dzisiaj, w kolejnej rundzie rozmów na temat łączenia wideo, dwóch delegatów w Turcji postanowiło przeprowadzić kolejną rundę na żywo w dniach 28-30 marca” – powiedział NBC News Translation.

– Chloe Taylor

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że siły rosyjskie wycofują się z niektórych obszarów

Burmistrz Sławutycza, siedziby pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu, powiedział w poniedziałek, że wojska rosyjskie opuściły miasto. Reuters zgłoszony.

„Wykonali pracę, którą mieli wykonać”, powiedział burmistrz Jurij Fomiczew w internetowym poście wideo, podała agencja informacyjna. „Zbadaj miasto, skończ to dzisiaj i opuść miasto. W tym mieście nie ma nikogo”.

sobota, ukraińskie media Zgłoszone Slavotich został zdobyty przez wojska rosyjskie.

Tymczasem ukraińskie siły zbrojne poinformowały w poniedziałek rano, że część wojsk rosyjskich wraca na Białoruś z rejonu Kijowa.

„Ponowny montaż z kombinacji pojedynczych jednostek [Russian] Wschodni Okręg Armii kontynuuje” – poinformowały siły zbrojne w komunikacie na Facebooku.

„Jednostki, które poniosły znaczne straty w trakcie działań ofensywnych, są zazwyczaj wywożone na terytorium Białorusi w celu reanimacji” – dodała aktualizacja, dodając, że „świętowano” wyjazd z terytorium obwodu kijowskiego.

Ale urzędnicy powiedzieli, że wojny trwają w całym kraju, a siły rosyjskie „nadal wystrzeliwują rakiety i naloty na krytyczną infrastrukturę wojskową i zaawansowane pozycje”.

CNBC nie mogło zweryfikować tych raportów niezależnie.

– Chloe Taylor

Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego ostrzegła, że ​​Rosja przeprowadzi cyberataki na infrastrukturę naftową i gazową

Rob Lee, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Dragos zajmującej się cyberbezpieczeństwem, powiedział, że rosyjskie cyberataki na infrastrukturę naftową i gazową mogą dać temu krajowi historię „odwetu za wet” przeciwko sankcjom.

READ  Handheld Logitech G Cloud o wartości 350 USD pojawi się w październiku

„Kiedy Rosja najechała Ukrainę i okupowała Krym w 2014 roku, wiele… sankcji zostało nałożonych przez zachodnie instytucje finansowe” – powiedział Lee w rozmowie z CNBC Street Sign Asia.

„W rezultacie Rosja ponownie zastosowała cyberataki przeciwko tym instytucjom finansowym”.

„Rozważamy teraz sankcje wobec infrastruktury naftowej i gazowej. Północny strumień 2 Nie możemy się doczekać cyberataków na infrastrukturę naftową i gazową – powiedział.

14 marca 2022 r. pompa olejowa wypompowała ropę z pola naftowego basenu permskiego w Odessie w Teksasie.

Joe Radell | Obrazy Getty

„Nie nastąpiła żadna znacząca zmiana w pozycji sił rosyjskich” – powiedziała Wielka Brytania

26 marca 2022 r. rosyjscy żołnierze w obwodzie wołnowskim na Ukrainie pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

கரகான் | Agencja Anatolijska | Obrazy Getty

Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło w ciągu ostatnich 24 godzin, że „nie nastąpiła żadna znacząca zmiana w pozycji sił rosyjskich na okupowanej Ukrainie”.

Brytyjski wywiad poinformował w oświadczeniu, że Rosja ma problemy z szybkością i niestabilnością rosyjskiego wojska, a także brakiem logistyki i odporności na agresję ukraińską.

„Rosja ma dużą obecność w pobliżu Mariupola na południu, gdzie trwają zacięte walki, gdy Rosja próbuje przejąć port” – dodał.

– Chloe Taylor

Przeczytaj poprzednią transmisję na żywo CNBC tutaj:

Indie kupują tanią rosyjską ropę z „rekordową zniżką”, a Chiny mogą pójść w ich ślady

Dostawy rosyjskiej ropy naftowej do Indii były w zeszłym roku ograniczone, ale obserwatorzy branży twierdzą, że od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej nastąpiła „znacząca poprawa”.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna twierdzi, że rosyjska ropa sprzedawana jest z „rekordową obniżką”.

Ellen Walt, szefowa Transversal Consulting, powiedziała, że ​​na dwa tygodnie przed mieszanką Ural z głównej mieszanki ropy w Rosji, dwie firmy przewozowe oferowały zniżki do 30 dolarów za baryłkę.

Chociaż motywacją Indii jest ekonomia, przy zakupach ropy zważy ona swoją przyjaźń z Rosją – oba kraje mają bowiem długą historię – powiedział Samir N, prezes Vocal Group, firmy konsultingowej zajmującej się stosunkami z rządami. powiedział Kapadia.

READ  Projekt iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Pro - 5 największych plotek na temat nowych iPhone'ów

Analitycy twierdzą, że Chiny, największy światowy importer ropy, mogą również pozyskiwać ropę z Rosji po obniżonej cenie. „Chiny naprawdę chcą bardzo taniej ropy… nawet w przedziale 90 USD jest zbyt droga, jest zbyt wysoka dla Chin” – powiedziała Ellen Vault, szefowa Transversal Consulting.

– Weisen Don

Żeleński mówi, że Ukraina jest gotowa do dyskusji o neutralności

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński odbył konferencję prasową w dniu 12 marca 2022 r. w Kijowie na Ukrainie.

Emin Sansar | Agencja Anatolijska | Obrazy Getty

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział, że jego kraj jest gotowy do dyskusji o przyjęciu neutralnego stanowiska w ramach porozumienia pokojowego z Rosją, chociaż porozumienie musi być zagwarantowane przez stronę trzecią i przeprowadzić referendum.

„Gwarancje bezpieczeństwa i neutralność, niejądrowy status naszego państwa. Jesteśmy gotowi na to. To jest najważniejsze” – powiedział Zełenskij podczas 90-minutowej wideokonferencji z rosyjskimi dziennikarzami.

Zełenski powiedział, że podczas gdy jego rząd dyskutuje o użyciu języka rosyjskiego na Ukrainie w rozmowach z Rosją, inne rosyjskie żądania, takie jak militaryzacja, nie są obecnie rozpatrywane. Powiedział, że rosyjskojęzyczne miasta na Ukrainie zostały zniszczone podczas inwazji.

– Ian Thomas, z wiadomościami Reutera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *