NASA przedstawia rakietę, która w ciągu dwóch miesięcy może polecieć na Marsa

NASA pracuje nad rakietą, która w ciągu dwóch miesięcy będzie w stanie przewieźć człowieka na Marsa – Unsplash / File

NASA współpracuje obecnie z firmą opracowującą silniki zdolne wysłać ludzi na Marsa w dwa miesiące zamiast dziewięciu.

Jednym z największych celów ludzkości jest podbój innych światów. Nowe stworzenie przyspieszy nasz postęp w kierunku naszego kosmicznego celu, powiedział Magazyn Wszechświat.

Firma Howe Industries z siedzibą w Arizonie opracowuje technologię napędową, która może mieć rewolucyjny wpływ. Pulsacyjna rakieta plazmowa wykorzystywałaby rozszczepienie jądra, czyli uwolnienie energii z rozpadu atomów, do utworzenia wiązek plazmy do napędu, aby osiągnąć duże prędkości w krótszym czasie.

W rzeczywistości silnik wytwarza strukturalny strumień plazmy, który pomaga wynieść rakietę na orbitę z prędkościami znacznie większymi niż obecnie osiągane przez konwencjonalne silniki chemiczne.

Statek kosmiczny może wytworzyć do 10 ton ciągu przy ciągu właściwym wynoszącym 5000 sekund, wykorzystując plazmowy układ napędowy, który zapewnia wyjątkowo wysoką oszczędność paliwa.

Brzmi jak poważny przełom. Pomysł ten nie jest jednak całkowicie nowy. Podobny pomysł, nazwany PuFF, stworzyła NASA już w 2018 roku. NASA twierdzi jednak, że rakieta z pulsacyjną plazmą jest tańsza i ma bardziej przejrzystą konstrukcję.

READ  Która jest godzina na księżycu? Rozwój nowej księżycowej strefy czasowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *