Nasdaq, spadek Bitcoina; Adobe potyka się z powodu słabych oczekiwań

Eter spada ze szczytów, gdy inwestorzy realizują zyski po aktualizacji

16 minut temu

Ethereum (ETH), rodzima waluta łańcucha bloków Ethereum i druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła do około 3700 dolarów wczesnym piątkowym rankiem, kilka dni po tym, jak sieć zakończyła długo oczekiwaną aktualizację Dencun, co sugeruje, że inwestorzy mogli podjąć… Mam już na myśli wiadomości.

Ulepszenie, które ma na celu poprawę opłacalności ekosystemu Ethereum, zwiększyło zwyżkowe nastroje wokół Ether, co pomogło wypchnąć kryptowalutę do poziomu 4000 dolarów na początku tego tygodnia.

Inwestorzy liczyli także na to, że 23 maja SEC zatwierdzi wniosek o ETF złożony przez zarządzającego aktywami BlackRock, choć analitycy Bloomberg ETF szacują, że szanse na zatwierdzenie do tego dnia wynoszą jedynie 30%.

Źródło: TradingView.com.

Ether rozpoczął swoją obecną passę byków pod koniec października ubiegłego roku, a trend wzrostowy nabrał dalszego rozpędu, gdy 50-dniowa średnia krocząca przekroczyła 200-dniową średnią kroczącą nieco ponad miesiąc później, tworząc zwyżkowy wzór na wykresie złota. Wzrosty przyspieszały przez cały luty i początek marca, zanim cena napotkała opór na początku tygodnia, tuż powyżej uważnie obserwowanego poziomu 4000 dolarów.

W obliczu ciągłej presji sprzedaży miej oko na kluczowe poziomy zniesienia Fibonacciego jako potencjalne obszary wsparcia. Obecnie poziom Fibonacciego wynoszący 38,2% kształtuje się w okolicach 3365 USD, natomiast poziom Fibonacciego wynoszący 50% pokrywa się z obszarem 3135 USD.

-Timothy Smith

Akcje Adobe spadają po zgłoszeniu rekordowych przychodów kwartalnych, skromne prognozy

1 godzinę i 7 minut temu

Akcje Adobe (ADBE) spadły w piątek rano po tym, jak spółka przekroczyła szacunki zysków za pierwszy kwartał, ale opublikowała skromne prognozy na drugi kwartał.

Firma odnotowała przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2024 w wysokości 5,18 miliarda dolarów. Ten rekordowy wzrost przekroczył szacunki analityków opracowane przez Visible Alpha i stanowi wzrost o 11% rok do roku.

READ  Dow Jones spada o 450 punktów na podstawie dobrych danych o zatrudnieniu Kathy Wood sprzedaje Teslę i kupuje Meta

Dochód netto Adobe za ten kwartał, wynoszący 2,05 miliarda dolarów, również przekroczył oczekiwania analityków i wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem i tym samym okresem ubiegłego roku. Rozwodniony zysk na akcję (EPS) w wysokości 4,48 USD przekroczył oczekiwania i wzrósł również w porównaniu z poprzednim kwartałem i rokiem.

Firma podała, że ​​spodziewa się przychodów w drugim kwartale na poziomie od 5,25 do 5,3 miliarda dolarów. Analitycy spodziewali się jednak wytycznych w górnej granicy tego zakresu na poziomie 5,3 miliarda dolarów.

W piątek rano akcje Adobe spadły o ponad 13% do 493 dolarów. Jednak w ciągu ostatniego roku akcje spółki wzrosły o prawie 47%.

-Naomi Buchanan

Akcje dokonują największych ruchów przed otwarciem giełdy

1 godzinę i 51 minut temu

Zyski:

  • Madrigal Pharmaceuticals (MDGL): Akcje tej firmy biofarmaceutycznej wzrosły o ponad 20% po zatwierdzeniu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków leku na zapalenie wątroby związanego z otyłością.
  • Grupa Vodafone PLC (VOD): Akcje brytyjskiej firmy telekomunikacyjnej podskoczyły o ponad 5% po tym, jak zgodziła się ona sprzedać swój włoski biznes firmie Swisscom AG.
  • (RIVN): Akcje producenta elektrycznych ciężarówek wzrosły o ponad 3% po tym, jak analityk Piper Sandler podwyższył cenę akcji do kupna, powołując się na atrakcyjną wycenę i nową platformę pojazdów.

straty:

  • Adobe Inc. (ADBE): Akcje producenta oprogramowania do projektowania spadły o 11% po tym, jak przekroczył on oczekiwania dotyczące zysków, ale zapewnił słabe prognozy sprzedaży w bieżącym kwartale.
  • Firma Jabil Inc. (JBL): Akcje producenta elektroniki spadły o ponad 10% po tym, jak prognozował on również słabsze niż oczekiwano przychody w bieżącym kwartale.
  • (ULTA): Akcje tego sprzedawcy kosmetyków spadły o 8% po tym, jak prognozował niższe niż oczekiwano zyski za cały rok, ponieważ rosnące koszty negatywnie wpływają na marże.
READ  Wewnątrz domu za 23,5 miliona dolarów, który może pobić lokalny rekord Kalifornii

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

2 godziny i 38 minut temu

W piątek kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average wzrosły o około 0,2%.

Kontrakty terminowe Standard & Poor's 500 wzrosły o około 0,1%.

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,1% w porównaniu z czwartkowym zamknięciem na około godzinę przed otwarciem rynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *