Naukowcy odkryli błąd, który wykorzystuje to narzędzie

Przyklej ramiona, kochanie. Ramiona kleju.

Agent 00Podsłuchiwanie

W Australii grasuje zabójca – ale nie taki, jak myślisz.

Jak wyszczególniono w a Ostatnie badania Opublikowane w czasopiśmie Listy z biologiiW rzeczywistości naukowcy odkryli nowy gatunek owada posługującego się narzędziami, nazywany „zabójczym robakiem” ze względu na pomysłową – i śmiertelną – technikę polowania, w której skrupulatnie pokrywa się lepką żywicą, aby skuteczniej schwytać zdobycz.

Według badań, zabójczy robak wykorzystuje specyficzną żywicę z rodzimego australijskiego zioła zwanego trawą spinifex.

„Używanie narzędzi u zwierząt jest złożonym i rzadkim zjawiskiem, szczególnie u owadów” – czytamy w artykule naukowców. „Zasugerowano stosowanie tego narzędzia u zabójczych owadów, ponieważ wiele gatunków używa lepkich żywic roślinnych na swoich ciałach, które rzekomo sprzyjają chwytaniu zdobyczy”.

Zabójcze kleje w sztyfcie? sprawdzać. Uważaj, muchy.

Ramiona kleju

Aby sprawdzić, jak dobrze można wykorzystać te małe zabójcze narzędzia, australijscy naukowcy obserwowali owady na wolności, a także w niewoli, wzięli 26 różnych zabójczych owadów z zewnątrz i umieścili je w szklanym słoju z jedną z dwóch zdobyczy: muchami lub mrówkami .

tak jak ScienceDirect notatki, Muchy są szczególnie trudne do złapania. Według badania owady zabójcze pokryte żywicą miały znacznie łatwiejszy czas łapania much niż ich bezklejowe odpowiedniki — z 26 owadów te z żywicą były o 26 procent skuteczniejsze w rozdzieraniu kłopotliwej uskrzydlonej ofiary.

Tutaj przeprowadziliśmy interakcje drapieżników z ofiarami owadów zabójczych pozbawionych żywicy i wyposażonych w żywicę (goraedovius sp.) i odkrył, że używanie żywicy jako narzędzia daje wyraźną przewagę drapieżników zabójcom, „zgodnie z badaniem”.goraedovius S. Można go zatem uznać za użytkownika narzędzi, a ponieważ takie zachowanie było obecne u wszystkich osobników, w tym nowo wyklutych nimf, używanie narzędzi można postrzegać jako stereotyp”.

I najwyraźniej, zgodnie z obserwacjami naukowców, używanie żywicy spinifex nie jest wyuczonym zachowaniem, ponieważ widziano nawet, jak nowo wyklute nimfy otaczają się substancją podobną do kleju.

READ  Należący do NASA Orion sfotografował Ziemię i Księżyc z odległości ćwierć miliona mil

wrodzony Użycie narzędzia w przypadku błędu? To jest niesamowite.

Naukowcy doszli do wniosku: „Zabójcze robale manipulowały składnikiem środowiska (żywicą), wyjmując go z jego zwykłego kontekstu i nakładając na swoje ciała, uzyskując w ten sposób selektywną przewagę poprzez lepsze chwytanie zdobyczy”.

Więcej o owadach: Naukowcy sugerują nowy powód, dla którego głupie robaki rozbijają się o światła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *