Nazewnictwo USB-C staje się nieco gorsze w przypadku USB4 2.0

USB-C to kontrola złącza. Jest tak lubiany, że stał się Obowiązkowe wśród elektroniki UEZ innymi Obszary geograficzne Biorąc pod uwagę Podobne podejściaNawet odporny iPhone Powiedziało Myślenie o jego użyciu. Działa z prędkością do 40 Gb/s i ma większą przepustowość niż USB-A lub inne formy USB, ale to zakłada, że ​​używasz właściwego Pisze z USB-C. Nazewnictwo USB-C zostało już obsłużone przez plik Zmiana marki To po prostu się myliło. Kolejny standard popularnego typu odwracalnych złączy wzbogaci pokręconą fabułę o nazwie USB o nową, kuszącą tożsamość: USB4 v2.0.

USB Promoter Group ogłosiło dzisiaj, że wersja USB4 2.0 będzie działać z prędkością do 80 Gb/s. Obecne USB4 może działać z prędkością do 40 Gb/s, ale może osiągnąć maksymalnie 20 Gb/s. Musisz go poszukać Logo USB-IF są opcjonalne Lub sprawdź arkusze specyfikacji, aby się dowiedzieć.

Mówi się, że wydanie USB4 2.0 osiągnie 80 Gb/s dzięki wykorzystaniu nowej architektury warstwy fizycznej, która według USB Promoter Group wykorzystuje „nowo wybrane” aktywne kable USB-C 80 Gb/s i istniejące 40 pasywnych kabli USB-C. gigabit na sekundę.

Nowy typ USB4 będzie kontynuował wątpliwy schemat nazewnictwa USB-IF, który mogą naprawdę docenić tylko jego członkowie i płytka korkowa pokryta kciukami i pinami łańcuszka. Gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, wygląda na to, że będziesz w stanie znaleźć porty USB-C, które są USB4 v2.0, USB4 v1.0, USB 3.2 Gen 2×2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 lub USB 2.0, a niektórzy wybiorą certyfikowany Intel Thunderbolt. A w przypadku USB4 v1.0 nadal będziesz potrzebować więcej informacji, aby sprawdzić, czy port obsługuje możliwą maksymalną prędkość 40 Gb/s w specyfikacji.

Ostatecznie sprzedawcy mogą lub nie mogą używać żadnej z tych nazw, a niektórzy decydują się na markę „SuperSpeed” konsumenckich USB-IF (np. USB 3.2 Gen 2×2 może być SuperSpeed ​​USB 20 Gb/s) lub po prostu wymieniają tylko najwyższe prędkości.

READ  Microsoft przypieczętowuje umowę Nintendo Call of Duty podczas kontroli przejęcia Activision

Wykorzystaj protokół Thunderbolt firmy Intel po raz pierwszy-Wprowadź protokół tunelowania USB4 do specyfikacji USB. Dzięki aktualizacjom protokołu danych i wyświetlania, USB4 2.0 zwiększy przepustowość „wysokowydajnych tuneli danych USB 3.2, DisplayPort i PCI Express, aby jak najlepiej wykorzystać najwyższą dostępną przepustowość”, zgodnie z ogłoszeniem USB Promoter Group. Mówi się, że tunel danych USB 3.2 przekracza maksymalną szybkość przesyłania danych wynoszącą 20 Gb/s.

W ogłoszeniu stwierdzono, że USB4 w wersji 2.0 będzie również obsługiwać najnowsze standardy DisplayPort i PCIe.

Ta niestety nazwana nowa specyfikacja powinna zostać opublikowana do listopada, wraz z odpowiednimi aktualizacjami dla USB-IF USB Type-C i Zasilanie USB Określać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *