Netflix, AMEX i dwie największe firmy księgowe zrywają z Rosją

(Reuters) – Netflix, globalna usługa strumieniowej rozrywki, główne firmy księgowe KPMG, PwC i firma usług finansowych American Express zrywają w niedzielę stosunki z Rosją w związku z eskalacją konfliktu między tym krajem a Ukrainą.

Ostatnie walki utrudniły w niedzielę drugi dzień z rzędu ewakuację 200 000 ludzi z oblężonego ukraińskiego miasta Mariupol, ponieważ prezydent Rosji Władimir Putin obiecał kontynuować swoją ofensywę. Czytaj więcej

Rzecznik firmy powiedział, że Netflix Inc zrezygnował ze swoich usług w Rosji. Na początku tego tygodnia Netflix wstrzymał wszystkie przyszłe projekty i przejęcia w Rosji, ponieważ oceniał wpływ inwazji Moskwy na Ukrainę. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Biorąc pod uwagę warunki panujące w terenie, zdecydowaliśmy się zawiesić naszą usługę w Rosji” – powiedział rzecznik Netflix.

Niedzielne ogłoszenia pojawiają się tuż po piętach wielu innym zachodnim firmom, w tym producentowi sneakersów Nike, szwedzkiemu producentowi wyposażenia wnętrz IKEA i francuskiemu producentowi torebek Birkin Hermès, które zamknęły sklepy lub biura albo wstrzymały działalność, ponieważ ograniczenia w handlu i dostawach zwiększają presję. . Aby firmy przestały prowadzić działalność gospodarczą w Rosji.

Netflix powiedział wcześniej, że nie planuje dodawać kanałów państwowych do swojej rosyjskiej usługi, pomimo przepisów, które zobowiązywałyby go do dystrybucji kanałów wspieranych przez państwo.

Firma American Express (AXP.N) Zapowiedział, że zawiesi wszystkie operacje w Rosji i na Białorusi.

Zachód słońca za drapaczami chmur w Moscow International Business Center, znanym również jako „Moscow City” w Moskwie, Rosja, 23 kwietnia 2018 r. REUTERS / Anton Vaganov

„W świetle trwającego i niesprowokowanego rosyjskiego ataku na ludność Ukrainy, American Express zawiesza wszelkie operacje w Rosji” – poinformowała firma obsługująca karty kredytowe w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Czytaj więcej

Dwie z czterech największych firm księgowych KPMG i PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) poinformowały w niedzielę, że nie będą już miały firmy członkowskiej w Rosji z powodu inwazji tego kraju na Ukrainę.

READ  Nie oczekuje się, aby raport o zatrudnieniu miał wpływ na stopy procentowe Fed

Gigant audytorski i konsultingowy KPMG powiedział, że jego rosyjsko-białoruska firma opuszcza sieć KPMG, co wpłynie na ponad 4500 partnerów i pracowników w Rosji i na Białorusi.

PwC zgodziło się również, że PwC Rosja opuści swoją sieć. Dodała, że ​​firma działa w Rosji od ponad 30 lat i ma tam 3700 partnerów i pracowników.

„W wyniku inwazji rządu rosyjskiego na Ukrainę zdecydowaliśmy, w tych okolicznościach, że PwC nie będzie już miało członka w Rosji, a zatem PwC Rosja opuści sieć” – powiedział PwC.

Chińska aplikacja wideo TikTok poinformowała w niedzielę, że zawiesi transmisje na żywo i prześle filmy na swoją platformę w Rosji, jednocześnie analizując konsekwencje nowej ustawy medialnej podpisanej w piątek przez Putina.

„Nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisje na żywo i nowe treści w naszej usłudze wideo, podczas gdy analizujemy konsekwencje tego prawa dla bezpieczeństwa” – powiedziała firma zajmująca się mediami społecznościowymi w serii wiadomości. Posty na Twitterze. Powiedział, że decyzja nie wpłynie na wiadomości w aplikacji.

W sobotę rząd USA potępił nowe prawo, które grozi do 15 lat więzienia za rozpowszechnianie tego, co Kreml nazywał „fałszywymi wiadomościami”. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Akriti Sharmy w Bengaluru i Chrisa Gallaghera w Waszyngtonie; Pisanie przez Annę Driver. Edytowanie przez Diane Craft

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *