Podcięcia indeksu S&P 500 obniżają rynek, ponieważ rentowności obligacji skarbowych zbliżają się do kluczowego poziomu; Co teraz robisz

Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Na giełdzie we wtorek nastąpiło kolejne odreagowanie, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o około 4%. S&P 500 spadł do dna bessy, ale główne indeksy wzrosły do ​​zamknięcia mieszanego.
XInwestorzy powinni być bardzo ostrożni przy podejmowaniu jakichkolwiek ruchów, nawet jeśli akcje wysokiej jakości wykazują tendencję wzrostową.

Wtorek, Vertex Pharmaceuticals (VRTX) A światowa rozrywka wrestlingowa (WWEPokrótce pokaż, jakie byłyby silne sygnały kupna na przyzwoitym rynku. Ale wycofali się z wczesnych wzrostów, gdy wskaźniki się odwróciły. Enfaza energii (ENPH), po dniu niedźwiedziego odwrócenia, odzyskał kluczowe wsparcie nawet po zrównaniu zysków w ciągu dnia. Tesla (TSLA) A Medycyna fali uderzeniowej (SWAVUderzenie w opór na liniach 50-dniowych.

Tymczasem prawnicy prezesa Tesli Elona Muska i Świergot (TWTR) we wtorek na kolejnej wstępnej rozprawie sądowej przed rozprawą o przejęcie w październiku. Musk próbuje wydostać się z wartej 44 miliardy dolarów, 54,20 dolarów za akcję, aby kupić Twittera. Eksperci prawni twierdzą, że Twitter ma mocne argumenty, aby przekonać Muska do zawarcia umowy, a wtorkowe przesłuchanie wydaje się to potwierdzać.

Akcje Twittera wzrosły we wtorek o 1,4 procent do 42,11. TWTR wzrósł skromnie w późnym handlu w miarę kontynuowania przesłuchania.

Po zamknięciu olbrzym jajeczny Calowe jedzenie dla mężczyzn (spokojna) przyniosły wyższe zyski niż oczekiwano. Cal Zarobki mężczyzn Przy wzroście przychodów przyspieszającym piąty kwartał z rzędu do 103%. W nocy akcje CALM spadły. Akcje wzrosły we wtorek o 1,4% do 60,53, na granicy obszaru kupowania.

Zapasy ENPH i Vertex są w aktach wada 50 i IBD Big Cap 20. Film zawarty w tym artykule omawia wtorkową bessę i analizuje akcje Vertex, WWE i SWAV.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej, a kontrakty terminowe na S&P 500 o 0,3%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,4%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


giełda we wtorek

Giełda po raz kolejny próbowała odbić się w pobliżu otwarcia, odnotowując we wtorek rano silniejsze i szersze wzrosty niż w poniedziałek. Jednak w sytuacji, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do najwyższego od 12 lat, wspierana przez wiele lepszych niż oczekiwano raportów ekonomicznych o godz. Jednak indeksy wzrosły do ​​blisko mieszanej.

READ  Kryzys walutowy w Argentynie jest tak poważny, że umożliwia otwieranie kont bankowych za pomocą chińskiego juana

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,4% handel na giełdzie. S&P 500 stracił 0,2%. Indeks kompozytowy Nasdaq wzrósł o 0,25%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 0,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 9 punktów bazowych do 3,96%, do 3,99% w ciągu dnia. Rentowność 10-letnich obligacji nie przekroczyła 4% od kwietnia 2010 r. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wyniosła 4,3%, spadając w trakcie sesji.

Rentowność 30-letnich obligacji skarbowych Wielkiej Brytanii osiągnęła we wtorek 5%. Nowy rząd brytyjski planuje zaciągnąć duże pożyczki na obniżki podatków, podczas gdy inwestorzy obstawiają, że Bank Anglii będzie musiał gwałtownie podnieść stopy procentowe, aby wesprzeć funta. Funt odbił we wtorek, ale potem zrezygnował z większości zysków. Dzieje się tak po poniedziałkowym spadku do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do dolara.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 2,3 procent do 78,50 USD za baryłkę, odbijając się od najniższych poziomów od stycznia.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) o 1,1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) podskoczyła o 0,7%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zaliczka 0,8%.

SPDR S&P Metale i Górnictwo (XME) zyskał 2,8%. amerykańskie samoloty globalneSamoloty) wzrosła o 1,6%. SPDR S&P Budowniczowie Domów (XHB) wzrosła o 0,4%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) zaawansowane 1,1% oraz fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 0,4%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 0,3%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) i ARK Genomics (ARKG) Oba wzrosły o 2,1%. Akcje Tesli to najwyższy udział w funduszach ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


czas do obejrzenia

Akcje Vertex wzrosły o 2,9% do 284,74. W ciągu dnia akcje zbliżyły się do 289,52, przełamując 50-dniową linię i osiągając opadającą w dół linię trendu. W lepszym otoczeniu może to być sygnał kupna, ale akcje VRTX wyblakły wraz z rynkiem. The siła względna linii Przejdź na kolejny nowy poziom. oficjalny kup punkt To 306.05 A płaska podstawa To tylko 10% głębokości.

Vertex i Partner Zabiegi CRISPR (KSR) powiedział we wtorek, że zaczną starać się o zgodę Agencji ds. Żywności i Leków na pierwsze zatwierdzone leczenie przy użyciu technologii edycji genów CRISPR. Leczeniem byłoby niedokrwistość sierpowatokrwinkowa i talasemia beta.

READ  Tesla Jobs: Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki

Akcje WWE wzrosły tego dnia do 69,95, przełamując 50-dniową passę i odzyskując stary 68,83 punkt kupna. To był flirt z wczesnym wejściem, ale akcje WWE odwróciły się niżej, po czym odrobiły straty, osiągając 0,75% do 68,20. Media do zapaśnictwa mają płaską podstawę z 75,33 punktami zakupu, według RynekKowalski.

Akcje ENPH wzrosły o 3,6% do 284,81, odzyskując 50-dniową passę. W ciągu dnia akcje osiągnęły 294,80, ale napotkały opór na 21-dniowej średniej ruchomej.

Akcje SWAV nieznacznie wzrosły drugą sesję z rzędu, o 2,4% do 260,83. Ale akcje napotkały opór na linii 50-dniowej. Jak dotąd w tym tygodniu akcje Shockwave nieznacznie wzrosły w mniejszych ilościach po spadku o 11,7% w zeszłym tygodniu.

Akcje Tesli wzrosły we wtorek o 2,5 proc., do 282,94. Jednak akcje osiągnęły opór na linii 50 dni, tracąc nieznacznie zyski z 288,67 w dniu. Akcje TSLA mają 314,74 punktów kupna z krótkiej bazy w ramach znacznie większej konsolidacji. Tesla organizuje Dzień Sztucznej Inteligencji Piątek, a globalne dostawy w trzecim kwartale prawdopodobnie zakończą się w weekend.

analiza giełdowa

Przez drugą sesję z rzędu byki próbowały stawiać opór na otwarciu. Nasdaq po kilku minutach wtorkowej sesji wzrósł o 2,2%, przewyższając poniedziałkowy szczyt.

Jednak wraz z ponownym wzrostem rentowności obligacji skarbowych główne indeksy obniżyły się, wymazały i odwróciły te zyski.

Tymczasem S&P 500 spadł poniżej minimum z 17 czerwca. Indeks benchmarkowy dołączył do Dow, który 17 czerwca przebił swój najniższy poziom w piątek. Nasdaq nie zdołał jeszcze zbić dołków z bessy w czerwcu lub nawet w piątek.

Nawet przy rentownościach utrzymujących się na najwyższych poziomach w ciągu dnia, główne indeksy odbiły się z powrotem do zamknięcia mieszanego.

Indeks zmienności Cboe (VIX) wzrósł do najwyższego poziomu od trzech miesięcy, wycofując się z najwyższych poziomów w ciągu dnia w miarę ostatnich wzrostów cen akcji. Wskaźnik strachu na rynku jest na poziomie, który mógłby przynajmniej wskazywać na krótkoterminowe dno, ale można było to powiedzieć w ciągu ostatnich kilku dni. Ponadto VIX niekoniecznie znajduje się na poziomie, który wskazywałby na osiągnięcie długookresowego dna bessy.

Niezdolność rynku do odbudowy na dłużej niż kilka minut nie jest zachęcająca. Ale nawet gdyby główne wskaźniki odbiły się mocno przez cały dzień lub dwa, niekoniecznie oznaczałoby to wiele. Najlepsze dni targowe w historii to bessy.

Niektóre akcje blue chipów próbowały we wtorek odbić, ale zrównały swoje zyski z rynkiem, w tym akcje WWE, Shockwave i Tesla.

READ  Dow spada wśród nadziei na pułap zadłużenia; Nvidia uderza w AI Buzz dzięki wzrostowi akcji Raya Dalio

Rynek bessy może rozpocząć nowy ruch w dół. Rynek może nadal osiągać czerwcowe dołki, choć nie musi to oznaczać szybkiego przejścia w silny trend wzrostowy. Rynek z dużym prawdopodobieństwem znajdzie się w zasięgu blisko tygodniowych lub miesięcznych minimów.

Trudno wyobrazić sobie S&P 500, a rynek akcji w ogóle widzi utrzymujący się wzrost rentowności obligacji skarbowych i mocniejszego dolara. 10-letnia rentowność może uderzyć w opór w okolicach 4%. Cofnięcie może wywołać odbicie na giełdzie.

Jednak rentowności obligacji skarbowych prawdopodobnie nie przełamią trendu wzrostowego, dopóki Fed nie zasygnalizuje spowolnienia przyszłych podwyżek stóp. Decydenci polityczni nie przedstawili żadnych takich wskazówek i może to nastąpić dopiero po drastycznym ochłodzeniu inflacji i osłabieniu rynków pracy. Rentowność 10-letnich obligacji prawdopodobnie wcześnie osiągnie lepsze wyniki, ale prawdopodobnie będzie to odzwierciedlać oczekiwania na wyraźną recesję gospodarczą w USA. Wejście w recesję nie jest receptą na boom giełdowy.

Jednak rynki są teraz lekko przechylone w kierunku czwartej z rzędu podwyżki stóp o 75 punktów bazowych w listopadzie. Rynki są teraz podzielone między stopą funduszy federalnych na koniec roku na poziomie 4%-4,25% wobec 4,25%-4,5%, nieznacznie w dół od poniedziałku.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Ostatnie dwa dni pokazały ryzyko kupowania akcji podczas silnego otwarcia w bessie.

Inwestorzy powinni być cierpliwi i czekać na oznaki prawdziwej siły, a nie tylko kilka mocnych minut lub jeden dobry dzień. Nawet jeśli rynkowy rajd się rozpoczął i fazy A Dzień kontynuacji W najbliższej przyszłości prawdopodobnie pojawią się powody do ostrożności. Główne indeksy będą miały kilka poziomów oporu, ale nadal prawdopodobnie będą na łasce Rezerwy Federalnej i rynku obligacji.

Trzymaj dużo gotówki i pracuj na swoich listach obserwacyjnych. Siła względna ma kluczowe znaczenie. Ale wielu względnych liderów ma problemy i ma mniej niż 50 dni.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *