New York Times zyskał 180 000 cyfrowych subskrybentów

The New York Times Company dodał około 180 000 abonentów cyfrowych netto tylko w drugim kwartale, ale wygenerował mniejsze przychody z reklamy cyfrowej, podał w środę.

The Times ma teraz 9,17 miliona płacących abonentów. ona ma cel 15 milionów do końca 2027 roku.

Firma odnotowała 76 mln USD skorygowanego zysku operacyjnego, o 18 procent mniej niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Całkowite przychody wyniosły 555,7 mln USD, co stanowi wzrost o 11,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Subskrypcje cyfrowe stanowiły 238,7 miliona dolarów tego przychodu, co oznacza wzrost o 25,5%.

Uszkodzenie zysków operacyjnych wynikało głównie ze strat w The Athletic, stronie z wiadomościami sportowymi Kupiłem The Times w lutym za 550 milionów dolarów. Skorygowana strata operacyjna Athletic wyniosła 12,6 miliona dolarów za kwartał, od kwietnia do czerwca, w porównaniu z około 19,4 milionami dolarów w pierwszym kwartale.

The Times podał, że na koniec pierwszego kwartału 2022 r. 9,107 mln abonentów. Liczba ta została zrewidowana w wynikach za ten kwartał do 9,01 mln.

Kluczową częścią strategii The Times jest odróżnienie abonentów od subskrypcji. Jeden subskrybent może mieć subskrypcję więcej niż jednego produktu firmy, w tym The Athletic, Cooking i Wirecutter. The Times stawia na kompilację cyfrowych ofert ze swoim raportem informacyjnym, aby dotrzeć do nowych odbiorców o różnych zainteresowaniach.

„Wiadomości pozostają w centrum naszej propozycji wartości, ale pakiet pomaga zapewnić, że The Times jest niezbędny dla stale rosnącej grupy ludzi, nawet przy zmieniającym się tempie udostępniania wiadomości” – powiedział Meredith Cobit Levian, prezes i dyrektor generalny The Times Company. w rozmowie z analitykami.

Pani Levine powiedziała, że ​​w drugim kwartale firma miała największą liczbę nowych abonentów w historii w kategorii All Digital Access, która obejmuje The Times News, Games, Cooking, Wirecutter i The Athletic.

READ  Akcje Forda rosną, gdy Auto Giant potwierdza oczekiwania, zwiększa dywidendę po zmiażdżeniu zysków za drugi kwartał

Zysk netto zaledwie 180 000 abonentów cyfrowych stanowił 70% wzrost w stosunku do zysku netto w drugim kwartale 2021 roku. Firma dodała znacznie więcej w pierwszym kwartale roku, 418 000. Athletic dodał w zeszłym kwartale wzrost netto o 50 000 niezależnych abonentów.

Zdecydowana większość abonentów The Times płaci wyłącznie za dostęp cyfrowy. W drugim kwartale liczba abonentów prasowych nadal się zmniejszała, o prawie 7 procent mniej niż rok wcześniej, do około 761 tys.

Przychody The Times Company z reklamy cyfrowej w drugim kwartale spadły o 2,4% w porównaniu z rokiem poprzednim, do 69,3 mln USD, ponieważ marketerzy ograniczyli wydatki w obliczu niepewności gospodarczej. Reklamy drukowane wzrosły o 15,1 procent, do 48,1 miliona dolarów, w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, gdy kategorie rozrywkowe i luksusowe zaczęły odradzać się po pandemii.

Całkowite koszty operacyjne wzrosły o 19,6 procent do 504 milionów dolarów. Firma odnotowała również 34,2 miliona dolarów zysku ze sprzedaży gruntu w drukarni Times w College Point w Queens.

Firma podała, że ​​spodziewa się, że przychody z subskrypcji cyfrowych wzrosną w trzecim kwartale o 21 do 25 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Podała, że ​​spodziewa się stałego lub niewielkiego spadku łącznych przychodów z reklam oraz 9-13-procentowego wzrostu skorygowanych kosztów operacyjnych w tym okresie.

Akcje spółki spadły o 1 proc. pod koniec notowań w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *