Newsom ogłasza umowę na czysty samochód w Kalifornii ze Stellantis

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom (ze stanu) ogłosił we wtorek nowe partnerstwo z producentem samochodów Stellantis, w ramach którego obiecuje się, że na drogach tego stanu będzie jeździło więcej ekologicznych samochodów.

Stellantis, do którego należą takie marki jak Chrysler, Dodge, Jeep i Ram, dołączy w 2019 roku do pięciu innych głównych producentów samochodów, którzy wcześniej zgodzili się na kalifornijskie ramy redukcji emisji. Zgodnie z umową, Biuro gubernatora „Pozwoli to uniknąć aż do 12 milionów dodatkowych ton emisji gazów cieplarnianych” w roku modelowym 2026, powiedział Stellantis.

Stellantis będzie również przestrzegać stanowych wymogów dotyczących sprzedaży lekkich pojazdów o zerowej emisji do 2030 r.

„Partnerstwo ze Stellantis pomoże Kalifornii osiągnąć nasze ambitne cele, jakim jest znaczne ograniczenie zanieczyszczeń i wprowadzenie na drogi większej liczby czystszych samochodów” – stwierdził Newsom w oświadczeniu.

„Największe i najbardziej wpływowe firmy na świecie zdają sobie sprawę, że w ten sposób możemy wspólnie walczyć ze zmianami klimatycznymi i to kolejny przykład połączenia sektora prywatnego z Kalifornią, aby pomóc milionom ludzi w uzyskaniu czystych samochodów” – dodał.

Pięciu innych producentów samochodów – Ford, Honda i BMW w Ameryce Północnej oraz Volkswagen Group of America – już tam jest Zgoda do standardów emisji w 2019 r. Na mocy umowy ze Stellantis producent samochodów zainwestuje 4 miliony dolarów w publiczną infrastrukturę ładowania na obszarach wiejskich i w parkach stanu. Zainwestuje także 6 milionów dolarów w inne stany, które przyjęły kalifornijskie normy emisji.

Dyrektor generalny Stellantis, Carlos Tavares, określił umowę w oświadczeniu jako „rozwiązanie korzystne dla obu stron”.

„Ta umowa pozwoli uniknąć emisji gazów cieplarnianych o 10–12 milionów ton w okresie obowiązywania umowy, a także umożliwi naszym klientom w USA pełne wykorzystanie naszych zaawansowanych technologii, w tym pięciu pojazdów hybrydowych i dwóch pojazdów czysto elektrycznych” – Tavares powiedział. .

READ  Ten cyfrowy nomada wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Bangkoku i żyje za 8 000 dolarów miesięcznie

Dodał: „Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, aby oferować zrównoważone opcje w całym naszym portfolio marek i być liderem w globalnych wysiłkach na rzecz dekarbonizacji”.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *