Nie, nie można kupić akcji Berkshire z 99% rabatem.

Mężczyzna patrzy na ekran giełdy nowojorskiej
Michael Nagel/Xinhua za pośrednictwem Getty Images

  • Giełda nowojorska wstrzyma notowania po usterce, która spowodowała zatrzymanie 40 spółek, w tym Berkshire Hathaway.
  • Ta usterka spowodowała, że ​​Berkshire Hathaway wydawał się być sprzedawany z 99% rabatem.
  • Problem techniczny trwał dwie godziny i był powiązany ze stowarzyszeniem Consolidated Tape Association.

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych Napisano, że anuluje transakcje dokonane po wystąpieniu usterki Wstrzymanie handlu 40 akcjami W poniedziałek rano – w tym Berkshire Hathaway, który wydaje się być wyceniany z 99% rabatem.

Akcje klasy A Warrena Buffetta Wydaje się, że przed rozpoczęciem wstrzymania notowań spółka notowana była na poziomie 185,10 dolarów za akcję. Handel może zostać tymczasowo wstrzymany przed publikacją wiadomości ze względu na obawy regulacyjne lub jeśli cena akcji przekroczy określone przedziały cenowe, co miało miejsce w przypadku Berkshire Hathaway.

Według danych LSEG, na minutę przed rozpoczęciem wstrzymania, niewielka liczba transakcji została zrealizowana po obniżonej cenie. – podała nowojorska giełda Wszystkie transakcje Berkshire Hathaway o wartości 603 718,30 USD lub niższej zostaną anulowane.

Akcje grupy klasy A zamknęły się w piątek na poziomie 627 400 dolarów. Akcje ponownie otworzyły się na poziomie 648 000 dolarów o godzinie 11:36.M., W poniedziałek zamknęło się na poziomie 631 110 dolarów.

Usterka techniczna, która wynikała z notowań akcji Consolidated Tape Association w czasie rzeczywistym, trwała około dwóch godzin i została naprawiona około godziny 11:45.

Giełda nowojorska umożliwia inwestorom to zrobić Mark handluje jako „wyraźnie fałszywy”. I w razie potrzeby żądaj odszkodowania. W styczniu ubiegłego roku A Błąd na giełdzie nowojorskiej Doprowadziło to do znacznych wahań cen w ponad 250 firmach i można je przypisać pracownikowi, który pozostawił uruchomiony system zapasowy.

READ  Dwóch jest oskarżonych o unikanie amerykańskich sankcji, aby pomóc rosyjskiemu oligarsze w ochronie jachtu o wartości 90 milionów dolarów

CTA nadzoruje rozpowszechnianie informacji cenowych w czasie rzeczywistym na wielu giełdach. Stwierdzono, że poniedziałkowa usterka mogła wynikać z „problemu z przedziałami cenowymi Limit Up/Limit Down, który może być powiązany z nową wersją oprogramowania”.

Giełda nowojorska wydała zawiadomienia o anulowaniu podobne do Co najmniej 12 innych firm, Takie jak sieć restauracji fast food Chipotle, fundusze giełdowe, Dołączony Fundusz ETF obligacji PIMCO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *