Oto niektóre firmy, które zwolniły pracowników w tym roku


Nowy Jork
CNN

Tylko w tym tygodniu Alphabet, firma macierzysta Google, Microsoft

(MSFT)
Vox Media ogłosił zwolnienia Dotyczy ponad 22 000 pracowników.

Ich ruchy są następstwem redukcji zatrudnienia na początku tego miesiąca W Amazon, Goldman Sachs i Salesforce. Oczekuje się, że więcej firm zrobi to samo, co firmy, które agresywnie zatrudniały w ciągu ostatnich dwóch lat, aw wielu przypadkach zmieni kierunek w przeciwnym kierunku.

Cięcia są w ostrym kontraście z 2022, który zanotował drugi najwyższy poziom zwycięstw w karierze Zarejestrowano 4,5 miliona. Ale liczba miejsc pracy w zeszłym roku zaczęła spadać wraz z upływem roku, a grudniowy raport o zatrudnieniu wykazał najniższy miesięczny wzrost od dwóch lat.

Najwyższy poziom zatrudnienia wystąpił w 2021 r., kiedy przybyło 6,7 mln miejsc pracy. Ale to przyszło tuż po pierwszym roku pandemii, kiedy Stany Zjednoczone skutecznie zamknęły działalność i straciły 9,3 miliona miejsc pracy.

Obecne zwolnienia mają miejsce w wielu branżach, od firm medialnych po Wall Street, ale jak dotąd mocno uderzyły w duże firmy technologiczne.

Kontrastuje to z utratą miejsc pracy podczas pandemii, która spowodowała zmianę nawyków zakupowych konsumentów w kierunku handlu elektronicznego i innych usług online podczas blokady. Firmy technologiczne wpadły w szał zatrudniania.

Ale teraz pracownicy wracają do swoich biurek, a osobiste zakupy wracają. Dodajmy do tego rosnące prawdopodobieństwo recesji, rosnące stopy procentowe i słaby popyt z powodu rosnących cen, a firmy technologiczne tną swoje koszty.

Styczeń obfitował w nagłówki donoszące o zwolnieniach w firmie po firmie. Oto lista zwolnień w tym miesiącu – dotychczas.

Google

(Google)
W piątek firma macierzysta poinformowała, że ​​zwolni 12 000 pracowników w regionach i regionach produkcyjnych, czyli 6% siły roboczej. Alphabet dodał 50 000 pracowników w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ pandemia zwiększyła popyt na jego usługi. Jednak niedawne obawy przed recesją skłoniły reklamodawców do wycofania się z podstawowej działalności związanej z reklamą cyfrową.

READ  Inflacja wybucha w Niemczech i Hiszpanii. Rok temu zacząłem drukować pieniądze, NIRP, chaos w łańcuchu dostaw. Wojna dolała oliwy do i tak już szalejącego pożaru

„W ciągu ostatnich dwóch lat doświadczyliśmy okresów gwałtownego wzrostu”, powiedział dyrektor generalny Sundar Pichai w e-mailu do pracowników. „Aby dotrzymać kroku temu wzrostowi i go wspierać, stworzyliśmy rzeczywistość gospodarczą inną niż ta, z którą mamy do czynienia dzisiaj”.

Firma poinformowała w środę, że gigant technologiczny zwalnia 10 000 pracowników. Globalnie Microsoft zatrudnia 221 000 pełnoetatowych pracowników, z czego 122 000 w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor generalny Satya Nadella powiedział podczas rozmowy w Davos, że „nikt nie może przeciwstawić się grawitacji” i że Microsoft nie może ignorować słabszej globalnej gospodarki.

„Żyjemy w czasach wielkich zmian, a kiedy spotykam się z klientami i partnerami, kilka rzeczy jest jasnych” – napisał Nadella w notatce. „Po pierwsze, ponieważ widzieliśmy, jak klienci przyspieszają swoje wydatki cyfrowe podczas pandemii, teraz widzimy, jak optymalizują swoje wydatki cyfrowe, aby robić więcej za mniej”.

Wydawca serwisu informacyjnego i opiniotwórczego Vox The Verge and New York Magazine ogłosił w piątek, że zwalnia 7% swojego personelu, czyli około 130 osób.

„Stoimy w obliczu i przewidujemy większą presję ekonomiczną i finansową, z jaką borykali się inni w branży medialnej i technologicznej” – powiedział w notatce dyrektor generalny Jim Pankoff.

Zwolnienia mocno uderzają również w Wall Street. Największy na świecie zarządca aktywów likwiduje 500 miejsc pracy, czyli mniej niż 3% swojej siły roboczej.

Dziś „Bezprecedensowe otoczenie rynkoweJest to wyraźny kontrast w stosunku do jego pozycji w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy to zwiększył liczbę pracowników o około 22%.Ostatnia duża runda cięć miała miejsce w 2019 r.

Bank zwolni w tym miesiącu do 3200 pracowników Zmniejszona globalna aktywność transakcyjna. Oczekuje się, że ponad jedna trzecia cięć będzie pochodzić z jednostek handlowych i bankowych firmy. Goldman Sachs

(Fadeks)
Na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku zatrudniała blisko 50 tys. pracowników.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii spadła w czerwcu do 7,9%, poniżej oczekiwań

Dom maklerski kryptowalut ogłosił na początku stycznia, że ​​zwolnił 950 osób – mniej więcej jednego na pięciu pracowników. Ruch nastąpił zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Coinbase zwolnił 1100 osób.

Chociaż Bitcoin miał dobry początek nowego roku, firmy kryptowalutowe doświadczyły znacznych spadków cen Bitcoina i innych kryptowalut.

McDonald’s

(MDK)
Dyrektor naczelny Chris Kempzynski powiedział w tym miesiącu, że firma, która prosperowała podczas pandemii, planuje zwolnić część pracowników korporacyjnych.

„Będziemy oceniać role i poziomy personelu w częściach organizacji, a w przyszłości będą trudne dyskusje i decyzje”, powiedział Kempszynski, nakreślając plan „przełamania wewnętrznych barier, zwiększenia innowacyjności i ograniczenia pracy, która nie jest zgodna z firmą”. priorytety”.

Internetowy sprzedawca odzieży na zamówienie powiedział, że planuje zwolnić 20% swoich pracowników najemnych.

„Stracimy wielu utalentowanych członków zespołu z całej firmy i bardzo mi przykro” – napisał Stitch Fix

(SFIX)
Założycielka i była dyrektor generalna Katrina Lake napisała na blogu.

Wraz z początkiem nowego roku Amazon

(AMZN)
Powiedział, że planuje zwolnić ponad 18 000 pracowników. Działy zasobów ludzkich firmy Amazonka

(AMZN)
Sklepy zostaną dotknięte.

„Firmy, które działają przez długi czas, przechodzą przez różne fazy. Nie są w stanie co roku powiększać wagi ciężkiej”, powiedział dyrektor generalny Andy Jassy w notatce dla pracowników.

Amazon prosperował podczas pandemii, zatrudniając szybko w ciągu ostatnich kilku lat. Ale popyt spadł, ponieważ konsumenci wracają do życia offline i walczą z wyższymi cenami. Amazon twierdzi, że tak Ponad 1,5 miliona pracowników na całym świecie.

Podczas listopadowego szczytu New York Times DealBook Summit Jassy powiedział, że wierzy, że Amazon „podjął właściwą decyzję” w zakresie budowy szybkiej infrastruktury, ale powiedział, że szał zatrudniania jest „lekcją dla wszystkich”.

Jeszcze gdy mówił, pracownicy magazynu Amazona, którzy pomogli zorganizować firmę pierwszy związek zawodowy w Ameryce W zeszłym roku w obiekcie na Staten Island zorganizowano pikietę z okazji pojawienia się Gacy’ego przed miejscem kongresu.

READ  Dlaczego raport o zatrudnieniu jest nadal ważny dla inwestorów: Poranna odprawa

„Zdecydowanie chcemy skorzystać z okazji, aby dać mu znać, że pracownicy czekają i jesteśmy gotowi do negocjowania naszego pierwszego kontraktu” – powiedział Chris Smalls, prezes Amazon Workers Union, nazywając protest „przyjęciem powitalnym” dla Gacy’ego.

siły sprzedaży

(CRM)
Zlikwiduje około 10% swojej siły roboczej liczącej ponad 70 000 pracowników i zmniejszy swój ślad na nieruchomościach. W liście do pracowników Salesforce

(CRM)
Prezes i współdyrektor generalny Marc Benioff przyznał, że już na samym początku znacznie zwiększył zatrudnienie w firmie w epidemii.

– Claire Duffy, Matt Egan, Oliver Darcy, Julia Horowitz, Katherine Thorbecke, Paul R. La Monica, Nathaniel Myerson, Pareja Cavillans, Daniel Weiner Brunner i Hannah Ziadi przyczynili się do powstania tego raportu.

Poprawka: we wcześniejszej wersji tej historii błędnie podano liczbę pracowników Amazon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *