Spotify zredukuje 6% siły roboczej w ramach zwolnień z najnowszych technologii

23 stycznia (Reuters) — Spotify Technology SA (PUNKT.N) W poniedziałek planował zwolnić 6% siły roboczej i wziąć prawie 50 milionów dolarów opłat, dodając do masowych zwolnień w sektorze technologicznym w ramach przygotowań do możliwej recesji.

Sektor technologiczny stoi w obliczu spadku popytu po dwóch latach wzrostu spowodowanego pandemią. Doprowadziło to do Meta Platforms Inc (META.O) Dla Microsoftu (MSFT.O) Tysiące miejsc pracy zostaną utracone.

„Podjęliśmy znaczny wysiłek, aby kontrolować koszty w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale to nie wystarczyło” – powiedział dyrektor naczelny Daniel Elk w poście na blogu ogłaszającym zwolnienia około 600 miejsc pracy.

„Byłem bardzo ambitny, inwestując przed wzrostem naszych przychodów”, dodał, powtarzając nastroje wyrażane przez innych szefów technologii w ostatnich miesiącach.

Koszty operacyjne Spotify rosły dwukrotnie szybciej niż przychody, ponieważ firma zajmująca się strumieniowym przesyłaniem dźwięku wlała pieniądze w swoją działalność związaną z podcastami, która jest bardziej atrakcyjna dla reklamodawców ze względu na wysoki poziom zaangażowania.

Grafika Reutera

W tym samym czasie firmy ograniczyły wydatki na reklamę na platformie, odzwierciedlając trend obserwowany w Alphabet Inc., firmie macierzystej Meta i Google. (GOOGL.O)Gwałtowne podwyżki stóp procentowych i skutki wojny rosyjsko-ukraińskiej wycisnęły gospodarkę.

Akcje firmy wzrosły o 5,8% do 103,55 USD i obecnie restrukturyzują się, starając się obniżyć koszty i naprawić pogarszający się obraz ekonomiczny.

Dan Ostroff, szef działu treści i reklamy, odchodzi po ponad czterech latach pracy w firmie. Ostroff pomógł ukształtować biznes podcastów Spotify i reakcje wokół programu Joe Rogana, który rzekomo rozpowszechniał dezinformację na temat Covid-19.

Firma poinformowała, że ​​mianuje Alexa Norströma, szefa biznesu freemium, oraz Gustava Söderströma, szefa badań i rozwoju, na współprzewodniczących.

Spotify miał około 9800 pełnoetatowych pracowników na dzień 30 września.

(1 USD = 0,9196 euro)

Raporty Eva Mathews w Bangalore; Montaż przez Sherry Jacob-Phillips i Shailesh Kuber

READ  Wydano wideo z ataku Paula Pelosiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *