Nie uwierzysz, jak foki śpią pod wodą

Zespół naukowców Rejestruj aktywność mózgu Słoń morski nurkujący na wolności Przedstawiał dziwne podróże, które odbywają zwierzęta, gdy zasypiają w środku nurkowania.

To, kiedy i gdzie słonie morskie śpią na otwartym oceanie, pozostaje tajemnicą; Zwierzęta będą żerować w morzu miesiącami, więc spanie To musi się stać w pewnym momencie. SNaukowcy uważają teraz, że mają odpowiedź, którą opisują w badaniu opublikowany Dziś w nauce.

Słonie morskie na ogół nurkują między 1000 a 2000 stóp pod powierzchniąUdokumentowano nurkowanie do około 5700 stóp. według do Kalifornijskiego Departamentu Parków i rozrywki. Oni Dużo śpisz na ziemi – ponad 10 godzin dziennie. Ale przeciętne zwierzęta śpią dwie godziny dziennie podczas swoich rejsów, według University of California-Santa Cruz początek o nowych badaniach.

Uszczelki muszą w pewnym momencie odpocząć podczas otwieraniaGrzyb wycieczek, jednocześnie zmniejszając ich narażenie na naturalne drapieżniki, rekiny i orki, na które są najbardziej narażone na powierzchni oceanu.

Okazuje się, że foki zamykają w tym czasie oczy Moczyć przez pół godziny, śpiąc około 10 minut na raz.

Grafika przedstawiająca kluczowy wzór przybierany przez foki podczas snu.

„Uważamy, że w tym czasie foki biernie dryfują, a spirala/spiralny wzór jest hydrodynamicznym wynikiem wpadnięcia obiektu do wody —To bardzo przypomina spadający liść poruszający się w górę i w dół, gdy wiruje w wirze, powiedział Jessie Kendall Barr, biolog ewolucyjny w Scripps Institution of Oceanography i główny autor badania, w e-mailu do Gizmodo.

„Podczas snu wolnofalowego są w stanie utrzymać kontrolę postawy i ogólnie wydają się zachowywać orientację i szybować w linii prostej, ale czasami odwracają się do góry nogami podczas snu wolnofalowego i zaczynają się obracać” – dodał Kendall-Bar.

Kendall-Bar zaprojektował system elektroencefalogramu (EEG), który może rejestrować foki nawet na dużych głębokościach na otwartej wodzie, a także urządzenia rejestrujące położenie fok i prędkość podczas ich podróży.

Zespół odkrył, że foki wchodziły w sen z szybkimi ruchami gałek ocznych (REM) tylko wtedy, gdy wchodziły do ​​wody. Oni wierzy Stało się tak, ponieważ foka weszła w stan paraliżu sennego, kiedy weszła w fazę snu REM, co spowodowało, że przybrała inny wzorzec ruchu.

Dziwnie to sobie wyobrazić te ogromny Stworzenia, które mogą być takie niezgrabny Na ziemi, z wdziękiem poruszający się będąc w głęboko Podwodny sen. ale toKolejny dowód na to, jak wspaniała jest przyroda I jak wiele badacze muszą się jeszcze nauczyć.

Więcej: Dzikie szare foki machają płetwami pod wodą, aby się komunikować, sugerują nowe badania

READ  Psychologiczna misja NASA na asteroidy idzie do przodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *