Niestabilność finansowa jako największe ryzyko rynkowe: Wells Fargo

Duża firma z Wall Street uważa niestabilność finansową spowodowaną inflacją za największe ryzyko gospodarcze w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W wywiadzie udzielonym po podwyżce stóp przez Fed o ćwierć punktu, Michael Schumacher z Wells Fargo Securities zasugerował, że decydenci nie doceniają, jak szybko zaostrzenie warunków kredytowych może zaszkodzić gospodarce.

„Fed tak naprawdę nie daje wystarczającej wiary pomysłowi, że zaostrzenie kredytu oznacza, że ​​sytuacja słabnie w dość szybki sposób” – powiedział w środę szef strategii makro firmy w „Fast Money” CNBC.

Szacuje się, że wyjaśnienie warunków kredytu zajmie miesiąc lub dwa.

„Trudno jest teraz powiedzieć, czy Fed zaostrzył politykę wystarczająco, czy za bardzo” – powiedział Schumacher. „Dlatego rynek tak bardzo się odbija – czy to giełda, czy rynek obligacji. Ludzie próbują to przeczytać”.

W środę akcje zamknęły się na najniższych poziomach sesji. Dow Jones spadł o 530 punktów, przerywając dwudniową passę. S&P 500 i zaawansowany technologicznie Nasdaq również zamknęły się niżej.

Tak długo, jak sektor finansowy może uniknąć kolejnego krachu, Schumacher uważa, że ​​Fed będzie utrzymywał wyższe stopy procentowe przez dłuższy okres, ponieważ inflacja jest nadal bardzo wysoka.

„Mówimy klientom, że Fed może ponownie podnieść stopy procentowe. [But] Schumacher powiedział: Nie ma zbytniej pewności co do tego wezwania. „Bylibyśmy zszokowani, gdyby to było coś więcej”.

Zastrzeżenie

READ  Jak obejrzeć specjalną misję turystyki kosmicznej NS-25 firmy Blue Origin w Internecie 19 maja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *