Huragan nawiedził okolice Los Angeles

(CNN) Co najmniej jedna osoba została ranna po tym rzadkim incydencie Cyklon W środę uderzył w miasto na południowy wschód od Los Angeles – poinformowały lokalne władze.

Według Michaela See, miejskiego urzędnika ds. informacji publicznej, „poważna mikrokomórka” uderzyła w przemysłową dzielnicę Montebello. Co najmniej 17 budynków zostało uszkodzonych, w tym 11 tak poważnie, że straż pożarna uznała je za zbyt niebezpieczne w użyciu, powiedział Seay CNN.

„Było tam tyle latających szczątków!!!!” Napisał to na Twitterze Ktoś udostępnił nagranie z burzy. Wideo przybliża ciemnoszare chmury pochłaniające niebo i kierujące się w stronę lądu.

Zgłoszona kontuzja jest uważana za niewielką, powiedział Seay na konferencji prasowej.

National Weather Service w Los Angeles potwierdziło w środę wieczorem, że burza była tornadem, ale nie przyznała jej jeszcze oceny EF, ponieważ wciąż oceniała szkody.Co najmniej jeden budynek handlowy został uszkodzony podczas środowej burzy.

Według National Oceanic and Atmospheric Administration tornada są rzadkością w Kalifornii. Większość cyklonów w stanie jest mała i krótkotrwała.

Są one powszechnie określane jako masy lądowe (podobnie jak lustro wody, ale nad lądem). Różnią się one od tradycyjnych tornad tworzonych przez wirujące burze, które są powszechne na Równinach Centralnych i na południowym wschodzie. Chociaż osuwiska mogą powodować szkody, zwykle nie są rozległe ani poważne.

Słabe tornado uderzyło we wtorek wieczorem w park przyczep kempingowych w Carpinteria, nadmorskim mieście na północny zachód od Los Angeles, potwierdziły służby pogodowe w środę. Serwis ocenił go jako EF-0, z wiatrem do 75 mil na godzinę.

Tornado uszkodziło 25 przyczep kempingowych w parku przyczep kempingowych Sandpiper Village i uszkodziło małe drzewa na pobliskim cmentarzu.

Dodatkowe wideo z burzy Montebello pokazuje wirującą chmurę czarnego gruzu, gdy dachy są zdmuchiwane z pobliskich budynków. Pojazdy są uszkodzone, a szyby wybite.

READ  Szanghaj donosi o 12 nowych zgonach rządowych, gdy frustracja rośnie

„Dach właśnie spadł z tego budynku” – mówi jeden ze świadków, rejestrując parking pełen uszkodzonych pojazdów.

„To jest to, co widzisz w Ohio, Arkansas… nie w Montebello”, mówi inny świadek.

Surowa pogoda w środę pojawia się, gdy Kalifornia ucierpiała najmniej w ostatnich miesiącach 12 atmosferycznych rzek Przyniosły niszczycielskie powodzie i huraganowe wiatry. Atmosferyczna rzeka jest jak wąż strażacki, który przenosi nasycone powietrze z tropików na wysokie szerokości geograficzne, zrzucając nieustanny deszcz lub śnieg.

Jillian Sykes z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *