Nieznany dokument BBC o premierze Narendra Modi, bardzo dobrze zaznajomiony z Shared Values: United States

BBC wyemitowało dwuczęściowy serial atakujący kadencję premiera Modiego jako Gujarat CM podczas zamieszek w Gujarat w 2002 roku.

Waszyngton:

„Nie znam dokumentu, o którym mówisz, ale jestem świadomy wspólnych wartości, które ucieleśniają Stany Zjednoczone i Indie jako tętniące życiem, dobrze prosperujące demokracje” – powiedział w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. W odpowiedzi na zapytanie mediów dotyczące filmu dokumentalnego BBC o premierze Narendrze Modi, który od czasu jego publikacji wywołał kontrowersje.

Istnieje wiele elementów, które leżą u podstaw globalnego partnerstwa strategicznego Stanów Zjednoczonych z Indiami, w tym polityczne, gospodarcze i wyjątkowo głębokie więzi międzyludzkie, powiedział Price na konferencji prasowej w poniedziałek (czasu lokalnego).

Opisując indyjską demokrację jako tętniącą życiem demokrację, powiedział: „Z niecierpliwością czekamy na wszystko, co nas łączy, i nie możemy się doczekać wzmocnienia wszystkich tych elementów, które nas łączą”. nawzajem.

Podkreślił również fakt, że partnerstwo USA z Indiami jest wyjątkowo głębokie i że oba kraje podzielają wspólne wartości demokracji amerykańskiej i demokracji indyjskiej.

„Nie znam tego dokumentu, o którym mówisz, ale ogólnie powiem, że istnieje wiele elementów leżących u podstaw globalnego partnerstwa strategicznego, które mamy z naszymi indyjskimi partnerami.

Istnieją bliskie powiązania polityczne, powiązania gospodarcze i wyjątkowo głębokie więzi międzyludzkie między Stanami Zjednoczonymi a Indiami. Ale jednym z tych dodatkowych elementów są wartości, które podzielamy we wspólnych wartościach demokracji amerykańskiej i demokracji indyjskiej”.

W zeszłym tygodniu brytyjski premier Rishi Sunak bronił premiera Narendry Modiego i zdystansował się od serii filmów dokumentalnych BBC, mówiąc, że „nie zgadza się z charakterystyką” swojego indyjskiego odpowiednika.

Pan Sunak poczynił te uwagi na temat kontrowersyjnego filmu dokumentalnego, który został podniesiony w parlamencie brytyjskim przez posła pakistańskiego pochodzenia Imrana Hussaina.

„Stanowisko rządu Wielkiej Brytanii w tej sprawie było jasne, stałe i niezmienione, oczywiście nie tolerujemy prześladowań tam, gdzie się one pojawiają, ale nie jestem pewien, czy w ogóle zgadzam się z charakterystyką przedstawioną przez szanownego pana” powiedział pan Sunak, odpowiadając na pytanie Husseina w raporcie BBC.

READ  Netanjahu ujawnia plan na przyszłość Gazy w epoce post-Hamasu

BBC wyemitowało dwuczęściowy serial atakujący kadencję premiera Narendry Modi jako głównego ministra Gudżaratu podczas zamieszek w Gudżaracie w 2002 r. Dokument wywołał oburzenie i został usunięty z wybranych platform.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało na historię BBC, twierdząc, że jest ona całkowicie stronnicza.

Zwracając się do cotygodniowego mówcy w New Delhi, rzecznika Middle East Airlines

Arindam Bagchi powiedział: „Uważamy, że jest to artykuł propagandowy
subiektywność. To jest stronnicze. Należy pamiętać, że nie zostało to sprawdzone w Indiach.

Nie chcemy dalej na to odpowiadać, aby nie nabrało to zbytniej godności”.

Postawił nawet pytania dotyczące „celu ćwiczenia i programu, który za nim stoi”.

Dodał: „Ten dokument jest refleksją nad agencją i osobami, które ponownie promują tę narrację. To każe nam kwestionować cel ćwiczenia i program, który się za nim kryje, i szczerze mówiąc, nie chcemy honorować tych wysiłków. „

Odnosząc się do uwag poczynionych przez byłego ministra Wielkiej Brytanii Jacka Strawa w serialu dokumentalnym, pan Bagge powiedział: „wygląda na to, że on (Jack Straw) odnosi się do wewnętrznych raportów w Wielkiej Brytanii. Jak mam się do tego dostać? Ma 20 lat”. skaczemy teraz? Tylko dlatego, że Jack Straw tak mówi, w jaki sposób dają mu tyle legitymacji.

„Słyszałem słowa takie jak dochodzenie i dochodzenie. Jest powód, dla którego używamy mentalności kolonialnej. Nie używamy tych słów luźno. Jakie dochodzenie prowadzili tam dyplomaci… dochodzenie, czy rządzą krajem?” zapytał pan Baghi.

Wybitni brytyjscy obywatele pochodzenia indyjskiego potępili serial. Wybitny obywatel brytyjski Lord Ramey Ranger powiedział, że „BBC wyrządziła wielką krzywdę ponad miliardowi Indian”.

Ponadto rzecznik Departamentu Stanu USA powiedział również, że Stany Zjednoczone zawsze opowiadały się za stabilizacją regionalną w Azji Południowej, a ich stosunki z Indiami i Pakistanem są niezależne.

READ  Bank of England interweniuje w celu osiągnięcia stabilności finansowej w Wielkiej Brytanii po budżecie Liz Truss

Stwierdził ponadto, że tempo i zakres dialogu między Indiami a Pakistanem jest wyraźnie sprawą obu krajów.

Od dawna apelujemy o stabilność regionalną w Azji Południowej. Nasze stosunki z Indiami i Pakistanem są odosobnione i nie uważamy ich za zerowe. „Szybkość, zakres i charakter jakiegokolwiek dialogu między Indiami a Pakistanem jest sprawą obu krajów” – powiedział Price podczas konferencji prasowej.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).

Polecane wideo dnia

Wyjaśnienie: Co to jest system kolegialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *