Nigdy nie kupuj tych rzeczy na podwórku

Obraz artykułu zatytułowanego Nigdy nie kupuj tego na podwórku

zdjęcie: Jimmy Hooper (walka o akcje)

O tej porze roku wyprzedaże i pchle targi idą pełną parą. Dają one nie tylko możliwość zdobycia niezliczonej liczby niedrogich przedmiotów i zdobycia wyjątkowych znalezisk w stylu vintage, ale pasywne kupowanie (zazwyczaj) jest bardziej zrównoważonym sposobem robienia zakupów.

Są jednak rzeczy, których nie powinieneś kupować, gdy zobaczysz je na wyprzedażach, pchlich targach, wyprzedażach w gajach i / lub sklepach z używanymi rzeczami. Oto, co musisz wiedzieć.

Przedmioty nie do kupienia na wyprzedaży

Większość pozycji z tej listy jest dostępna ze względów zdrowotnych, higienicznych i bezpieczeństwa i możesz złożyć wniosek, jeśli planujesz używać ich zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Innymi słowy, jeśli kupisz coś z przedłużeniem Zamiar recyklinguTe wytyczne niekoniecznie mają zastosowanie.

siedzenia samochodowe

Często spotyka się produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci — takie jak foteliki samochodowe — na wyprzedażach, ponieważ w pewnym momencie nikt w domu nie może ich używać. Ale w większości przypadków kupowanie fotelików samochodowych na wyprzedażach lub na pchlich targach nie jest dobrym pomysłem.

Foteliki samochodowe z czasem się zużywają, ponieważ ich części (zwłaszcza te wykonane z plastiku) Pochodzi z datą ważności, zwykle od sześciu do dziesięciu lat od daty produkcji. Ponadto po wypadku nie należy ich ponownie używać.

Nawet jeśli znajdziesz fotelik samochodowy, który jeszcze nie przeterminował i wiesz, skąd pochodzi (i że nie miał wypadku), upewnij się, że jest. W zestawie z własną kartą rejestracyjnądzięki czemu możesz sprawdzić, czy został wywołany z jakiegokolwiek powodu.

Naczynia nieprzywierające

O ile nie jest fabrycznie nowy i nie nosi śladów łuszczenia ani zadrapań, Pomiń nieprzywierające naczynia kuchenne w sprzedaży stoczni.

cokolwiek z pleśnią

Niezależnie od tego, czy są to meble, ubrania, książki czy artykuły gospodarstwa domowego, najlepiej pozostawić wszystko z widoczną pleśnią i/lub zapachem stęchlizny.

rodzina

według Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), nie należy używać łóżeczek starszych niż 10 lat, uszkodzonych lub zmodyfikowanych. To dlatego, że wskazując na Zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli istnieje Szczeliny między luźnymi elementami lub zepsute slajdy, przez które dziecko może wpaść podczas gdy ich głowy pozostaje wewnątrz łóżka.

Makijaż

To jedno, jeśli znajdziesz pojemnik na proszek w stylu Art Deco w stylu vintage z resztkami oryginalnego produktu, który planujesz wyeksponować i którego nigdy nie używasz. Ale generalnie powinieneś unikać kupowania starych lub używanych kosmetyków. Jeśli produkty są otwarte i/lub używane, pomiń je ze względów zdrowotnych. Tak czy inaczej, makijaż zawiera Krótki okres trwałości (zwykle około 12-18 miesięcy), więc prawdopodobnie wygasł.

kaski rowerowe

Bez względu na to, czy są przeznaczone dla dzieci, czy dla dorosłych, kaski rowerowe nie są przedmiotem z drugiej ręki. Podobnie jak foteliki samochodowe, nie powinny być używane po wypadku. Oprócz tego pliku Instytut Bezpieczeństwa Kasków Rowerowych Wskazuje, że starsze kaski mogą nie spełniać aktualnych norm bezpieczeństwa.

bramy dla dzieci

Dzięki zwykłemu zużyciu, używane są bramki dla dzieci Często brakuje im podstawowych elementów, takich jak sprężyny i mogą nie być bezpieczne w użyciu.

READ  Akcje w Hongkongu spadły o 2%, pociągnięte w dół przez nieruchomości i technologię. Rynki azjatyckie są mieszane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *