Nikola Jokic przemierza ostatnie korty, by przypieczętować zwycięstwo Nuggets nad Warriors

San Francisco — Jordan Paul Postawił Golden State Warriors na zaledwie jeden punkt 14 sekund, po czym wykradł piłkę z leniwego podania Denver Nuggets i włożył ją z powrotem.

Ale już po ułamku sekundy, gdy wojownicy wciąż byli w fazie przejściowej, Nikola Jokić Uderzył piłkę dośrodkowaniem – coś, co Djokic przyznał, było „zagrożeniem” po meczu.

To był jeden, który był gotów podjąć jako następny Kości góralskie Rzucił piłkę, prowadząc do wiadra Paula, a Jokic nie zobaczył nic poza rojem koszulek Warriors.

„Moi ludzie musieli być otwarci” – powiedział Jokic.

Więc rzucił piłkę o szerokości 85 stóp, aby znaleźć ją szeroko otwartą Bruce Brown, którzy uzupełniają grę, zanurzając. To — i para rzutów wolnych kilka sekund później — przypieczętowało zwycięstwo Nuggets 128-123 w piątek wieczorem.

Draymond zielony Powiedział, że Warriors nie zostali przyłapani na spaniu na Jokic Pass, ale nastąpiła przerwa w komunikacji. Normalnie Wojownicy chcieliby, aby ich serce wróciło na dno drugiego kosza, ale w tym scenariuszu środek był zielony i był uwięziony.

„To niezwykła sytuacja dla naszych strażników”, powiedział Green. „Strażnicy nie chronią kosza”. „To coś, co mogłem przekazać. Powinienem był mu powiedzieć, że powinniśmy upewnić się, że facet wróci, i to jest coś, z czego możemy się nauczyć”.

Jokic zakończył mecz z 26 punktami w 7 rzutach z 13, 12 zbiórkach i 10 asystach – jego 77. kariera za trzy punkty. Jokic ma teraz drugi co do wielkości hat-tricka według pozycji w historii NBA po zaledwie Wilt Szambelan (78).

Jokic zdobył lub asystował z 50 punktami Denvera, ale to jego podania przewyższyły jego inne statystyki.

„Szczerze, mamy razem osiem lat i [nothing surprises me]Trener Nuggets, Michael Malone, powiedział: „Jest wiele dużych gier, wiele momentów, w których gra on w dużą, właściwą grę i rodzaj gry zmieniający grę. … Jego IQ jest poza wykresami. Gra w szachy, i wielu innych chłopaków gra w warcaby.”

READ  Iga Świątek od razu żałuje „obrzydliwej” rewelacji US Open

Przeciw The Warriors, The Nuggets zdobyli 24 asysty Jokica w 10 z 15, w tym 4 z 7 z 3. Trzy z jego 10 podań nastąpiły w trakcie przejścia, z których sześć doprowadziło do otwartego występu.

Pięciu jego kolegów z drużyny zaliczyło jego asysty, a najbardziej skorzystali Bob i Bruce Brown Kentaviusa Caldwella.

Caldwell Pope trafił 3 z 5 asyst Jokica, a Brown 4 z 4, wliczając w to wsad.

Przed meczem Mallon mówił o potrzebie budowania chemii swojego zespołu, gdy Nuggets powitali ośmiu nowych graczy, w tym Caldwella-Pope’a i Browna, i ponownie ich zintegrowali. Jamal Murray A Michael Porter Jr..

Mając to na uwadze, Malone rzucał wyzwanie Jokicowi, aby przeniósł swoje przywództwo na wyższy poziom nie tylko poprzez odgrywanie przykładu, ale także poprzez głos i edukację.

Trzy lub cztery razy w piątek Mallon powiedział, że widział Jokica trzymającego tablicę w czasie przerwy, aby wyjaśnić swoim nowym i młodszym kolegom z drużyny, gdzie chciałby ich w sztukach.

„Jeśli zapytasz Bruce’a i Kenny’ego Boba, prawdopodobnie byliby fanami z daleka, gdy Jokic odszedł z gry przeciwko niemu. Ale różni się to od tego, co widzisz teraz z nim” – powiedział Malone. „To sprawia, że ​​gra jest bardzo łatwa, ale musisz być przygotowany”.

The Nuggets weszli do przerwy po zdobyciu 70 punktów i 18 przewyższeniu nad Golden State, ale opatentowany pośpiech Warriors w trzeciej kwarcie, aby sparować z mocną czwartą, zepchnął ich na osiem punktów na około pięć minut przed końcem.

Stephen Curry Skończył z 34 punktami na 10 z 22, natomiast Andrzeja Wigginsa Dodał 23 punkty i osiem zbiórek, a Draymond Green zdobył 13 punktów i dziewięć asyst.

Ale Denver pokonało Warriors 9-4 na czas, by odnieść zwycięstwo.

– Druga kwarta była jednym z najlepszych okresów, jakie graliśmy od dłuższego czasu przeciwko dobremu przeciwnikowi – powiedział Malone. „Ale na dłuższą metę jest wiele rzeczy, które musimy posprzątać. …ale to piekielne zwycięstwo. Możemy się tym rozkoszować przez około dwie i pół godziny w samolocie, a jutro wieczorem mamy nasz otwieracz do domu.”

READ  Zastąp Bojana Bogdanovicia Detroit Pistons dla Kelly Olynyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *