Nowe ikony aplikacji pojawią się w Wiadomościach Google, Kontaktach i Telefonie

Oprócz prezentacji Kilka funkcji przesyłania wiadomościGoogle wprowadza nowe ikony dla aplikacji SMS/RCS, a także telefonu i kontaktów.

Aktualizacja 22.10Kontakty Google w wersji 3.79.25.482243121 zawierają nową ikonę aplikacji. Jest dość prosty bez cienia i białego tła. Tematyczna ikona jest bardziej interesująca i upraszcza projektowanie „body”. Wygląda bardziej wyraziście niż w poprzedniej wersji.

Ta aktualizacja nie została jeszcze wydana na szeroką skalę Przez Sklep PlayPodczas gdy aplikacja Google Phone jest następna i prawdopodobnie korzysta z jej programu beta.


Aktualizacja 10/21: Google już wprowadza nowy kod Wiadomości z wiadomościami o wersji .android_20221018_01_RC00.phone.openbeta_dynamic. Jest również dostępny w Wear OS i możesz go zasubskrybować beta tutaj.

Zgodnie z oczekiwaniami, niebieska ikona została umieszczona na jasnym, nieco nijakim tle. Nie ma animowanego wyświetlacza, który obsługuje nawet Google Chat, a animacje pokazane w promocyjnym filmie Google nie pojawiają się dzisiaj.

Tymczasem ikona tematyczna jest lepsza i nieco rozpoznawalna nawet dzięki uproszczonemu logo.


Oryginał 10/20: Te trzy ikony nadal mają ten sam wzór, aby wskazać, że są częścią tej samej rodziny aplikacji odpowiedzialnych za komunikację. Zagnieżdżone bąbelki wiadomości są tutaj głównym czynnikiem reprezentującym sposób, w jaki wysyłanie wiadomości tekstowych (i dzwonienie) angażuje co najmniej dwóch uczestników. Jest to podobne do zielonego logo Google Chat.

Ciemny niebieski jest używany tam, gdzie występuje to nakładanie się, podczas gdy inne odcienie jaśniejszego niebieskiego są również używane. W rezultacie pojawia się fałszywe poczucie głębi wynikającej z cienia – co jest rzadkością w nowoczesnych ikonach Google.

W przypadku ikony Wiadomości Google (aby zapewnić ciągłość i znajomość użytkownika), niebieski jest również domyślnym kolorem dymku dla RCS (Rich Communication Services). Jest to rozpoznawalna ikona, ale nakładająca się część, szczególnie w lewym dolnym i prawym górnym rogu, powoduje nieco niedokładny i niechlujny wygląd.

Telefon, wiadomości i kontakty Google

Tymczasem nowa ikona aplikacji Google Phone wygląda bardzo ładnie, a kontakty są wystarczająco wyraźne, chociaż jaśniejsze odcienie niebieskiego wydają się być ramionami, a nie tym, co rzekomo jest zamierzone (ludzie obok siebie).

READ  Gracze Pokemon Scarlet i Violet uwielbiają „wielki blask” ukochanych legend Gen 2 w DLC

W porównaniu z obecnym zestawem ikon, ikony te mogą się mniej wyróżniać, jeśli zostaną umieszczone na jasnym tle zamiast na ciemnoniebieskim kolorze. Generalnie są mniej realistyczne i bardziej eleganckie.

Google twierdzi, że te ikony są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​innych aplikacji firm własnych i „każda jest zaprojektowana tak, aby się do niej dostosować Tematy artykułów ty. „Z pewnością jest płaskość i brak cieni, jak widać na Ikony obszaru roboczego. Jednak innym porównaniem jest zestaw ikon YouTube i jego proste kolory.

nowy google telefonA WiadomościA Łączność Tokeny będą wprowadzane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *