Nintendo zakończy zakupy 3DS i Wii U eShop w marcu 2023 r. (Ameryka Północna)

Zdjęcie: Nintendo na żywo

Nintendo ogłosiło, że 3DS i Wii U eShop zostaną wycofane w Ameryce Północnej ze skutkiem „późnym” marca 2023 roku.

Mimo że nadal będzie można ponownie pobierać gry i zawartość do pobrania, otrzymywać aktualizacje oprogramowania i kontynuować grę online po tej dacie, zakupy nie będą możliwe.

Karty kredytowe nie mogą być już używane do dodawania pieniędzy od 23 maja 2022 Pieniądze z karty Nintendo eShop nie mogą już być przekazywane na konta eShop od 29 sierpnia 2022. Kody pobierania można jednak wykorzystać nawet Marzec 2023.

Oto pełne podsumowanie, dzięki uprzejmości oficjalnej strony wsparcia Nintendo:

Z Koniec marca 2023Zakupów w sklepie Nintendo eShop nie będzie jednak można dokonywać na konsole z rodziny Wii U i Nintendo 3DS. Nie będzie również możliwe pobieranie darmowej zawartości, w tym wersji demonstracyjnych gier. Ponadto w miarę zbliżania się tej daty powiązane usługi przestaną działać:

Z 23 maja 2022Nie będzie jednak możliwe użycie karty kredytowej w celu dodania pieniędzy do konta w sklepie Nintendo eShop na Wii U lub konsolach z rodziny Nintendo 3DS.

Z 29 sierpnia 2022Nie będzie jednak możliwe użycie karty Nintendo eShop Card w celu dodania pieniędzy do konta Nintendo eShop w systemach z rodziny Wii U lub Nintendo 3DS. Kody pobierania będą jednak nadal możliwe do wykorzystania do Koniec marca 2023.

Użytkownicy, którzy połączą swój portfel Nintendo Network ID (używany z systemami Wii U i rodziną Nintendo 3DS) ze swoim portfelem konta Nintendo (używanym z rodziną systemów Nintendo Switch), mogą użyć współdzielonego kredytu do zakupu zawartości na dowolnym z tych systemów aż do Koniec marca 2023. Następnie środki można wykorzystać wyłącznie na zakup zawartości dla rodziny systemów Nintendo Switch.

Nie są planowane żadne zmiany w Nintendo eShop na systemach z rodziny Nintendo Switch.

Zmiany w Nintendo eShop na Wii U i rodzinie konsol Nintendo 3DS zaczną obowiązywać w tym samym czasie w programach na tych platformach, na których można dokonywać zakupów, takich jak StreetPass Mii Plaza, Theme Shop i Nintendo Badge Arcade.

nawet po Koniec marca 2023A w najbliższej przyszłości nadal będzie można ponownie pobierać gry i zawartość do pobrania, otrzymywać aktualizacje oprogramowania i cieszyć się rozgrywką online na konsolach Wii U i Nintendo 3DS.

Aby uczcić zakończenie eShopu na 3DS i Wii U, Nintendo uruchomiło witrynę „My Memories”, na której możesz przyjrzeć się swojej historii gier z tymi systemami.

Dziękujemy za wsparcie Nintendo eShop na konsolach Wii U i Nintendo 3DS. Mamy nadzieję, że korzystanie z tych systemów nadal będzie sprawiało Ci przyjemność, ale wykorzystaliśmy tę okazję, aby stworzyć stronę internetową, na której możesz spojrzeć wstecz na swój czas dzięki różnym statystykom rozgrywki.

Możesz również przeczytać nasze obszerne FAQ na temat Oficjalna strona wsparcia Nintendo.

READ  Oficjalna wyprzedaż Xbox na niektóre z największych gier 2023 roku

Nintendo usunęło wcześniej obsługę kart kredytowych eShop na Europa, Australia i Nowa Zelandia. i Japonia zakończyła zakupy w zeszłym miesiącu.

Co sądzisz o zakończeniu zakupów przez sklepy cyfrowe 3DS i Wii U? Zostaw komentarz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *