Co najmniej 10 zabitych po zatonięciu hiszpańskiej łodzi rybackiej na Oceanie Atlantyckim

Hiszpańska łódź rybacka przewożąca 24 osoby zatonęła we wtorek we wtorek setki mil od wybrzeży Nowej Fundlandii w Kanadzie, zabijając co najmniej 10 osób i pozostawiając kilkanaście zaginionych. Według urzędników kanadyjskiej i hiszpańskiej marynarki wojennej.

Hiszpańska Morska Służba Ratownicza poinformowała w oświadczeniu, że inna łódź rybacka w pobliżu uratowała trzy osoby, gdy zatonął statek o wysokości 164 stóp o nazwie Villa de Betanxo.

Ci, którzy przeżyli, dotarli do szalupy ratunkowej, w której znajdowały się również ciała czterech członków załogi. Komendant porucznik później znalazł w wodzie ciała trzech innych członków załogi. Brian Owens, rzecznik Atlantic Joint Task Force i Joint Rescue Coordination Centre w Halifax w Nowej Szkocji. Poinformowano, że tego samego dnia znaleziono jeszcze trzy ciała Urzędnicy hiszpańskiej marynarki wojennej.

Łódź stacjonowała w galicyjskim mieście Marin w północno-zachodniej Hiszpanii. Burmistrz miasta Maria Ramalo powiedziała dziennikarzom, że utonięcie było „tragedią na skalę, której nie pamiętamy”.

Hiszpańscy urzędnicy powiedzieli, że ekipy poszukiwawcze i ratownicze zmagały się z wzburzonymi wodami, słabą widocznością i wietrznymi warunkami na morzu.

Służba ratunkowa poinformowała, że ​​na łodzi znajdowało się 16 Hiszpanów, pięciu Peruwiańczyków i trzech Ghańczyków. Według hiszpańskich urzędników łódź zatonęła około 280 mil od wybrzeża Nowej Fundlandii Powiedział na Twitterze.

Urzędnicy powiedzieli, że w poszukiwaniach brały udział dwa hiszpańskie i portugalskie helikoptery, samolot i łodzie rybackie.

Centrum Ratownictwa w Halifax Powiedziała, że ​​otrzymała sygnał alarmowy Tuż po północy we wtorek z Villa de Betanxo. Znak wskazywał, że łódź znajdowała się na wschód od St. John’s, stolicy Nowej Fundlandii i Labradora. Rozmieszczono helikopter, inny samolot i kilka statków.

Komandor Owens powiedział, że ratownicy wciąż mają nadzieję, że uda im się znaleźć żywych członków załogi. Powiedział, że mogli założyć kamizelki ratunkowe, zanim statek zatonął, albo znaleźć wrak lub łódź ratunkową, do której mogliby się przyczepić.

READ  Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 284. dniu inwazji | wiadomości ze świata

„Nigdy nie wykluczamy ludzkiego ducha” — powiedział. „Ludzie znajdują sposoby na przetrwanie”.

Powiedział, że nie znaleziono samej łodzi rybackiej.

„Północny Atlantyk jest ogromny, szczególnie zimą” – powiedział Fred Anstey, przewodniczący Szkoły Studiów Morskich w Instytucie Marynarki Wojennej na Uniwersytecie Memorial w Nowej Fundlandii. Powiedział, że wiele innych statków, w tym łodzie rybackie, zostało utraconych na przestrzeni lat.

Jedna z największych katastrof na morzu miała miejsce w 1982 rokuKiedy Ocean Ranger, platforma wiertnicza na Grand Banks u wybrzeży Nowej Fundlandii, Odwrócił się po uderzeniu przez 65-metrowe fale. Anstey powiedział, że zginęły 84 osoby.

Anstey powiedział, że silne wiatry i morza, które ratownicy opisali we wtorek, to „bardzo powszechna pogoda o tej porze roku”.

Pan Anstey powiedział, że temperatura morza zwykle zbliża się do zera. Analizując warunki wietrzne, powiedział, że czas przeżycia „często mierzony jest w minutach”.

W Hiszpanii urzędnicy i krewni członków załogi z niecierpliwością czekali na więcej informacji na temat akcji ratunkowej.

„Nadal zasmucają nas straszne wieści napływające z Kanady dotyczące zatonięcia Villa de Betanxo” – powiedział Alberto Nunez Viejo, regionalny prezydent prowincji Galicja. Powiedział na Twitterze. „Zapewniamy rządowi i właścicielowi statku wszelką potrzebną pomoc”.

We wtorek Mica Lariba, lokalny urzędnik w Galicji, powiedział, że kontakt ze statkiem został utracony około godziny 5 rano w Hiszpanii.

Na osobnej konferencji prasowej Isabel Rodriguez Garcia, minister ds. polityki regionalnej hiszpańskiego rządu i rzeczniczka, potwierdziła uratowanie trzech członków załogi, ale powiedziała, że ​​nie może dalej komentować.

„Z niepokojem i troską śledzimy akcje ratownicze” – powiedziała.

Łódź została zbudowana w 2004 roku, według Wyszukiwarka statkówwitryna śledząca ruch na morzu.

Właścicielem statku jest firma rybacka Grupo Nores, która specjalizuje się w połowach dorsza, kolenia i innych gatunków występujących na Północnym Atlantyku – donoszą hiszpańskie media.

READ  Wybuchają ataki graniczne między Armenią a Azerbejdżanem, które mogą rozpalić starożytny konflikt

Elizabeth Calderon, ciotka marynarza, Jonathan Calderon, Powiedzieć Lokalni reporterzy, że jego statek jest na morzu od ponad miesiąca. Jego ciotka powiedziała, że ​​pan Calderon miał żonę i dwoje dzieci.

Powiedziała, że ​​jego żona była w podróży, kiedy statek zatonął.

„Wyobraźcie sobie, kiedy rodzina się o tym dowiedziała” – powiedziała pani Calderon.

Carlos Ordonez, jeden z marynarzy, który był jego bratankiem na pokładzie, powiedział, że rodzina była „bardzo stresująca”.

„Nie wiemy, czy są żywi czy martwi” – ​​powiedział.

Jezus Jimenez Przyczyń się do przygotowania raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *