W Czechach zostaje otwarty najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych

(CNN) – Chodzenie z góry na górę, wisząc wysoko nad ziemią, z szeroką, ziejącą doliną poniżej, nie jest dla osób o słabym sercu.

Ale poszukiwacze mocnych wrażeń – i entuzjaści infrastruktury – będą tłumnie przybywać do Dolní Morava Ośrodek Wypoczynkowy W północno-wschodnich Czechach wspiąć się na najdłuższy wiszący most dla pieszych w Nowym Świecie.
W trakcie budowy w ciągu ostatnich dwóch lat ma 721 metrów (2365 stóp) długości, trafnie nazwany Podniebny most 721, Został oficjalnie otwarty 13 maja. Szlak obiecuje wspaniałe widoki na pochmurne Jesioniki i ogólne wrażenia, choć trochę onieśmielające.

Nowy rekord świata

Sky Bridge 721, najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych, został oficjalnie otwarty dla poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Lucas Capone/Agencja Anadolu/Getty Images

Austriacka blogerka Victoria Fellner odwiedziła Sky Bridge 721 na początku tego tygodnia w ramach wydarzenia przedpremierowego, gdzie udostępniła swoje zdjęcia Konto na Instagramie.
Fellner powiedział Podróże CNN To, że postawiła pierwszy krok na moście, sprawiło, że poczuła się chora.

Ale ten początkowy strach ustąpił, gdy podziwiała otaczający ją krajobraz.

„Bałem się, że wiszący most mocno się trzęsie, ale nie było tak źle” – powiedział Fellner. „Widok jest naprawdę imponujący, a przez kratę widać nawet las w dole! Na szczęście nie boję się wysokości”.

Sky Bridge 721, zawieszony na linach, jest zawieszony 95 metrów nad dnem doliny i rozciąga się na wysokości od 1110 do 1116 metrów nad poziomem morza. Do mostu można dostać się kolejką linową, a przejście po nim jest rozwiązaniem w jedną stronę. Wychodząc ze szlaku po drugiej stronie, zwiedzający mogą udać się utwardzoną leśną ścieżką wyłożoną znakami objaśniającymi czeską historię. Istnieje również odpowiednia gra telefoniczna w wirtualnej rzeczywistości.

Sky Bridge o szerokości 1,2 metra jest otwarty dla dzieci w każdym wieku i w każdym wzroście, ale nie jest odpowiedni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Pasażerowie muszą w tej chwili zarezerwować bilety Sky Bridge 721 na Dolní Morava stronie internetowejze stawkami dla dorosłych od 350 CZK (około 14,60 USD).
Dolní Morava, na granicy czesko-polskiej, jest miejscem wypoczynku, a także miejscem stoków narciarskich. Alpejska kolejka górska Podobno druga pod względem wysokości restauracja w Europie, jest restauracją na szczycie góry i atrakcją o nazwie Skywalk Zakrzywiona konstrukcja z drewnianym chodnikiem i zjeżdżalnią, położona na wysokości 1116 m n.p.m.

Sky Bridge 721 znajduje się około 2,5 godziny jazdy od stolicy Czech, Pragi.

Górne zdjęcie: Agencja Lucas Capone / Anadolu za pośrednictwem Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.