Pasażerowie wspierają mężczyznę aresztowanego za otwarcie drzwi samolotu, który wszedł na skrzydło po 4-godzinnym opóźnieniu: „Uratował nam życie”

Aktualności


Mężczyzna został aresztowany po tym, jak buntowniczo opuścił wyjście awaryjne samolotu i wszedł na skrzydło po czterogodzinnym opóźnieniu na lotnisku w Meksyku, ale inni pasażerowie twierdzą, że uratował im życie.

Samolot linii AeroMexico lecący do Gwatemali stał w czwartek zaparkowany w oczekiwaniu na start na międzynarodowym lotnisku w Meksyku, kiedy pasażer opuścił samolot, a następnie wrócił do kabiny „bez wpływu na samolot ani kogokolwiek innego” – poinformowali urzędnicy lotniska.

Jak podaje lotnisko, następnie oddał się w ręce policji.

Jednak kilkudziesięciu pasażerów podpisało pisemne oświadczenie, w którym twierdzi, że linia lotnicza kazała im czekać cztery godziny bez wentylacji i wody w związku z opóźnieniem lotu.

Powiedzieli, że pozorny gniew mężczyzny miał na celu „ochronę wszystkich przy wsparciu wszystkich”.

„Opóźnienie i brak powietrza stworzyły warunki, które zagrażają zdrowiu pasażerów. Uratował nam życie” – wynika ze zdjęć w oświadczeniu zamieszczonych w Internecie.

Ze zdjęć wynika, że ​​co najmniej 77 pasażerów samolotu podpisało się pod oświadczeniem popierającym działania mężczyzny, które zostało napisane odręcznie na papierze zeszytowym.

Protokół zdarzenia przekazany lotnisku potwierdza skargi pasażerów.

Mężczyzna został aresztowany po tym, jak opuścił wyjście awaryjne samolotu i wszedł na skrzydło po czterogodzinnym opóźnieniu na lotnisku w Meksyku, chociaż pasażerowie twierdzą, że uratowało to im życie. AP
Samolot Aeromexico stał w bezruchu przez cztery godziny, kiedy mężczyzna opuścił wyjście awaryjne. AP
Pasażerowie na pokładzie twierdzili, że podczas oczekiwania na start nie było wentylacji ani wody. AP

Według raportu: „Około godziny 11:37 meksykańskie linie lotnicze zgłosiły początek turbulencji spowodowanych niezadowoleniem pasażerów na pokładzie lotu AM672”.

Dodał: „Lot miał wystartować w czwartek rano o godzinie 8:45, ale ze względu na komunikat dotyczący konserwacji samolotu kapitan był zmuszony wrócić do bramki, aby przeprowadzić wymagane czynności konserwacyjne”.

„Pasażerowie byli niezadowoleni, więc jeden z nich otworzył drzwi awaryjne i wyszedł do apartamentu” – czytamy w raporcie.

„To wydarzenie wymaga zmiany samolotu”.

Na nagraniu wideo nagranym na pokładzie samolotu widać, jak pasażerowie wachlują się i proszą stewardessę o wodę.

Strony internetowe śledzące loty potwierdziły, że lot AM672 lecący do Gwatemali był w czwartek opóźniony o 4 godziny i 56 minut.

READ  Zarzuty Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości są „moralnie odrażające” – Izrael – DW – 25.05.2024

Nie jest jasne, czy mężczyzna pozostaje w areszcie, czy też usłyszy zarzuty.

Z drutami pocztowymi

https://nypost.com/2024/01/27/news/passengers-support-man-who-opened-planes-emergency-exit-walked-out-on-wing-after-4-hour-delay-he- save-our-lives/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *