Trenerka piłki nożnej ze stanu Michigan, Sharon Moore, przedstawia: Czego się nauczyliśmy

Sharon Moore obiecała mamie, że nie będzie przeklinać i nie będzie się emocjonować.

Przynajmniej dotrzymał słowa danego matce. Spokojny, wciąż lekko zapłakany Moore opisał swoje uczucia w sobotni poranek w Junge Family Champions Center, gdy uścisnął dłoń dyrektora sportowego Warde’a Manuela i został oficjalnie mianowany 21. trenerem piłki nożnej stanu Michigan w historii.

„Onie, szczęśliwi, podekscytowani, niespokojni” – Moore zaczęła swoją mieszankę emocji. „Wiele rzeczy przeszło mi przez głowę, ale wiedziałem tylko, że chcę iść do pracy i kontynuować to, co zrobiliśmy, ponieważ widziałem drogę, jaką trzeba, aby się tam dostać”.

To moment dla 37-letniego Moore'a, który powiedział, że dopiero w wieku 6 lat, kiedy był w szkole średniej, pomyślał, że pójdzie do NBA i zostanie drugim Charlesem Barkleyem. W NBA nie ma metrowego środka.

Jej córka Shiloh nalegała, aby na scenie założyła różowe skarpetki. Wsparcie.

Moore przejrzał listę osób, które pomogły mu przejść przez tę chwilę. Zaczął od swoich trenerów w szkole średniej, następnie od czasów, gdy był ofensywnym liniowym JUCO w Butler (Kansas) Community College, zanim opisał dokładny moment, w którym wiedział, że chce zostać głównym trenerem.

Detale: Kontrakt Sharon Moore, informacje o wynagrodzeniu: Michigan podpisuje kontrakt z nowym trenerem na 5 lat

Miało to miejsce wiosną, podczas jego ostatniego roku w Oklahomie, kiedy grał w Hall of Famer Bob Stoops. Moore pamięta dzień, kiedy on i jego koledzy z drużyny stali na linii rozciągającej, obserwując, jak trener przechadza się po ustawieniach i prowadzi indywidualne rozmowy z zawodnikami.

„Chciałem przewodzić ludziom, chciałem ich kształtować” – Moore wspomina swój proces myślowy. „To był moment, w którym wszystko zadziałało. Zacząłem dogłębnie studiować grę, nie tylko to, co robi moja pozycja, ale także inne osoby”.

Spędził pięć lat na doskonaleniu swoich umiejętności w Louisville – najpierw przez trzy sezony jako asystent absolwenta, a następnie przez dwa ostatnie jako trener w trudnych sytuacjach – zanim objął to samo stanowisko w Central Michigan.

Ale wszystko naprawdę się zmieniło w życiu Moore’a, kiedy poszedł na swoją pierwszą rozmowę z Jimem Harbaughem i był to dzień, którego, jak twierdzi, nigdy nie zapomni. Moore rozmawiał z Jimem i Jackiem Harbaughami, Jayem Harbaughiem, Danem Brownem, Pepem Hamiltonem i jeszcze jednym trenerem.

READ  Jaylan Brown prowadzi w Celtics w drugiej połowie, gdy Boston pokonał Miami Heat i awansował do finałów NBA

Zawsze doradzano mu, aby podczas wywiadu był sobą i dokładnie to zrobił Moore.

„Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było zdjęcie kurtki, wyjęcie krzesła i pokazałem im, jak prowadzić blok” – zaśmiał się Moore. „Oczywiście, wiesz trenerze, był tam. Wstał, zacisnął pas. Chciał, żebym go zablokował, więc pociągnął innego gościa i powiedział: «Śmiało, pojedź nim bazowo, zablokuj go.» To było jak znokautowanie go.

[ MUST LISTEN: Make „Hail Yes!” your go-to Michigan Wolverines podcast, available anywhere you listen to podcasts (Apple, Spotify) ]

Spotkanie trwało 5 godzin i było jednym z najlepszych spotkań Moore'a, kiedy Harbaugh był pełen Harbaugha.

„Poszliśmy do kina i pomyślałem: «Tak, chcesz spędzić noc»” – wspomina Moore. „Pomyślałem: «Trenerze, przyszedłem w garniturze». On na to: „Tak, zejdziemy na dół, zdobędziemy sprzęt, będzie dobrze”. Spędziłem więc noc i dostałem następną pracę. dzień.”

Jak to mówią reszta jest historią.

Więcej o Harbaughu: Opuszczenie Michigan przez Jima Harbaugha było nieuniknione, ponieważ nie było to jego ostatnie wyzwanie

Zostań rozmówcą w grze

Moore przeszedł z funkcji trenera gry w ostre partie (2018–2020) do trenowania linii ofensywnej i przez dwa sezony (2021–2022) dzielił obowiązki koordynatora ataku, zanim w zeszłym roku został jedynym koordynatorem ofensywy. Po raz pierwszy przydzielono obowiązki polegające na wezwaniu do zabawy.

Jak to się stało?

W tym roku stan Michigan ani razu nie przegrywał ani minuty w drugiej połowie meczu w sezonie zasadniczym, a człowiek o mentalności i filozofii „Smash” zaaranżował atak, który zapewnił Blake’owi Corumowi rekordowe 14. miejsce pod względem przyłożeń. W skali kraju w punktacji (35,9 punktów na mecz).

Choć przejście od koordynatora do głównego trenera nigdy nie jest gwarantowane, rzadko zdarza się, aby ktoś dostał posadę trenera, którą Moore otrzymał w zeszłym sezonie.

Harbaugh został dwukrotnie zawieszony na trzy mecze, każdy na dwa oddzielne przesłuchania NCAA, a Moore prowadził jeden z pierwszych trzech meczów (Bowling Green), a następnie trzy z ostatnich meczów roku – w Penn State w stanie Maryland przeciwko Ohio State – z sezon.

„Ten człowiek przesłuchiwał cztery gry” – powiedział Manuel. „Na początku wszyscy pomyśleliście: «Warde może tego trenować». Nie, nie mogę, ale nie można schrzanić tego, co zrobił podczas wyjazdowego meczu z Penn State, na pewno nie można. To, czego zrobił przeciwko Ohio State .”

READ  Rosja uruchamia statek ratunkowy dla astronautów po wycieku płynu chłodzącego

„Kiedy spojrzę wstecz na te mecze i zobaczę, jak sobie poradził z Maryland w trudnej sytuacji, powiem ci coś. Zobaczyć to na wyjeździe. To wszystko było interesujące. Myślę, że po to zostałem zatrudniony Facet, który prowadził te cztery mecze.

Oczywiście bycie głównym trenerem oznacza, że ​​w sobotę rozmawia się z sędziami i podejmuje ważne rozmowy telefoniczne.

Moore'a od dawna postrzegano jako rekrutera w Ann Arbor i planuje przyjąć tę samą mentalność, co główny dyrektor, choć będzie to nieliczne.

Rozmowy z darczyńcami, gubernatorami i fanami, skupianie się na środowisku akademickim i przestrzeganiu zasad, utrzymywanie otwartej komunikacji z AD i prezydentem – och, jakże ważne obecnie, NIL.

„Chciałem usłyszeć jego odpowiedź na to pytanie.… Ma jeszcze inne rzeczy do zrobienia poza byciem głównym trenerem” – powiedział Manuel. „Nie chciałam wiedzieć, jaki jest plan Jima, każda odpowiedź na pytanie brzmiała: «Zrobię to, co zrobił Jim». Chciałam wiedzieć, co myśli Sharon.

„Odbyło się więc dwie i pół godziny rozmów na ten temat, z którymi musi sobie poradzić główny trener i wykonał świetną robotę”.

Manuel powiedział w sobotę, że przyglądał się innym ludziom, „gdybym musiał to otwierać, wybrałbym właśnie tę stronę”, ale powiedział, że Moore jest głównym celem. Zanim Harbaugh ogłosił to, Manuel zapewnił Moore'a, że ​​będzie pierwszą osobą, która usiądzie.

Stało się to w czwartek rano, 12 godzin po tym, jak Harbaugh podjął decyzję o przeprowadzce do Los Angeles i dołączeniu do Chargers. Po 36 godzinach Manuel wezwał Moore'a do swojego biura i obaj sfinalizowali dokumenty.

Jest nie tylko 21. trenerem drużyny piłkarskiej stanu Michigan w historii, ale Moore jest obecnie pierwszym czarnoskórym głównym trenerem prowadzącym program. On i Manuel, który jest czarny, wyrazili, co to znaczy być częścią tak ważnej historii wydziału.

„Nie miało to żadnego wpływu na wynik, ale rozumiem, w jakim stopniu został wybrany” – powiedział Manuel. „Ta instytucja ma 207 lat, ten zespół zbliża się do 145, 145 lat i jest to pierwsza czarna osoba, która przejmie stery. Jako ktoś, kto rozumie historię, czuję się z tym naprawdę dobrze, ponieważ jest gotowy”.

READ  USA planują sankcje, kontrolę eksportu przeciwko Rosji, jeśli zaatakuje Ukrainę

„Zaszczyt, przywilej, niczego nie uważam za oczywiste” – powiedział Moore. „Chciałem im pokazać, że niezależnie od tego, czy jesteś Afroamerykaninem, czy białym, jeśli jesteś dobrym trenerem, możesz tego dokonać. Muruj, marzenia się spełniają. Chcę być inspiracją dla ludzi, którzy mają taką wizję i chcą to zrobić.”

Moore powiedział, że jego najwyższym bezpośrednim priorytetem jest spotkanie z graczami w sobotę rano i zebranie personelu. Umieść na tej liście trenera sił i kondycji Bena Herberta, ale czy tak się stanie, okaże się.

Nie jest również zdecydowane, czy Moore będzie nadal grać.

„Jeszcze nie podjęto decyzji, prawdopodobnie nie” – powiedział Moore. „Ale mamy dobry pomysł, kogo postawić na tym stanowisku”.

Nieczęsty: Kiedy ostatni raz Wolverines awansowali na asystenta trenera?

Bycie Sharon, a nie Jimem

Choć Moore nazwał jedno ze zdań Harbaugha, które na co dzień ze sobą przynosi, „entuzjazmem nieznanym ludzkości”, wielokrotnie powtarzał, że nie jest i nie może być Jimem Harbaughiem.

Zdaniem Moore'a sposobem na dalsze zwyciężanie jest połączenie ciągłości tego, czym był Harbaugh z wizją, którą Moore widzi jako przyszłość. Obecnie na szczycie Mount Michigan. Każda drużyna futbolu uniwersyteckiego chce być tam, gdzie jest UM.

Moore skupiał się wyłącznie na pozostaniu w tym miejscu.

„Będziemy nad tym teraz pracować w trzech fazach: proces, kontynuacja i stabilizacja” – powiedział Moore. „Rozpoczęliśmy już proces, ciągle rozmawiamy o procesie nagrody. Nagrodę mamy, ale mamy apetyt na więcej. Teraz gonimy, szukamy doskonałości, po prostu zróbmy to. Trzeba naciskać, trzeba to robić każdego dnia na boisku i poza nim.

„To prowadzi do standardu i jeśli będziemy nadal wygrywać na boisku i poza nim, staniemy się standardem. Taki jest cel Uniwersytetu Michigan, nic poza tym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *