Wyniki cotygodniowej ankiety: Galaxy S24 Ultra jest świetny, ale drogi, a S24+ podoba się posiadaczom starszych telefonów S+

Który telefon uważany jest za świecącą gwiazdę serii Galaxy S? Ankieta z zeszłego tygodnia pokazała, że ​​nadal jest to model Ultra, choć coraz większą popularność zyskuje model Plus — zwłaszcza jeśli chodzi o osoby chcące dokonać modernizacji ze starszego modelu.


Galaxy S24 • Galaxy S24+ • Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra to umiarkowane ulepszenie w stosunku do S23 Ultra, co samo w sobie nie jest ogromną poprawą w stosunku do S22 Ultra. Tak więc, jeśli chodzi o S24 Ultra (i waniliowy S24, któremu przyjrzymy się za chwilę), około 15% pozostaje przy swoich obecnych telefonach Galaxy S. Wiele osób zamiast tego szuka innych flagowców.

Dlaczego? Jednym z głównych powodów, dla których nie warto kupować S24 Ultra, jest jego koszt – model podstawowy kosztuje więcej niż wersja 2023 na prawie wszystkich rynkach, a ten model był już drogi.

Samsungowi udało się poprawić niektóre rzeczy, na przykład płaski ekran. Dobrze przyjęty został także nowy Gorilla Glass Armor. Być może dobrym pomysłem byłoby trzymanie się wyłącznie Snapdragona, chociaż Exynos wygląda na to, że w tym roku zrobi wrażenie.

Cena Samsunga Galaxy S24+ również wzrosła w niektórych regionach, więc dla wielu jest ona nadal niepokojąca. Chociaż oszczędności w korzystaniu z Plusa zamiast Ultra są bardzo zauważalne. Poza aparatami i rysikiem S Pen jest to bliżej Ultra niż jakikolwiek model S Plus od generacji S20. Niektórzy nie dadzą się przekonać, dopóki nie zobaczą recenzji – że Exynos 2400 budzi szczególne zainteresowanie. Jednak osoby posiadające starsze modele S+ uważają to za świetną ścieżkę modernizacji.

Jak wspomniano powyżej, Samsung Galaxy S24 nie jest postrzegany jako wartościowa aktualizacja starszego, standardowego telefonu S. Jasne, siedem lat wsparcia i ekran LTPO to miłe, ale w tym momencie równie dobrze możesz się tego trzymać i kupić S25 lub S26. Cena modelu waniliowego w większości miejsc spadła, ale podstawowa konfiguracja 8/128 GB naprawdę sprawia wrażenie, jak Samsung to nikiel i nikiel – jak siedem lat aktualizacji, aplikacji i plików ma zmieścić się w 128 GB? Chociaż urządzenie plus otrzymało aktualizację do 12 GB pamięci RAM, tak się nie stało, co ponownie pogorszyło jego trwałość.

READ  Nowy raport mówi, że AirPods Lite zadebiutują jeszcze w tym roku

Seria Samsung Galaxy S24 jest już gorącym towarem w Korei Południowej i Indiach (a być może i na innych rynkach, ale na te statystyki będziemy musieli poczekać). Jeden z koreańskich przewoźników potwierdził, że 60% zamówień w przedsprzedaży dotyczyło S24 Ultra, więc Plus na razie nie przejmie tronu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *