Źródła – Liderzy, Seahawks przyglądają się kandydatom HC z Ravens, Lions

Spośród wszystkich osób oglądających niedzielne mecze o mistrzostwo konferencji niewielu będzie bardziej zainteresowanych niż Washington Commanders i Seattle Seahawks — dwie ostatnie drużyny NFL z aktualnymi wakatami na stanowiskach głównych trenerów.

Kapitanowie i Seahawks przyglądają się trenerom niedzielnych drużyn i czekają na rozmowę z nimi w sprawie pracy trenerskiej.

Liderzy oczekują na drugie rozmowy z koordynatorem obrony Baltimore Ravens Mikiem McDonaldem i asystentem głównego trenera/trenera linii obrony Anthonym Weaverem, a także koordynatorem obrony Detroit Lions Aaronem Glennem i koordynatorem ofensywy Benem Johnsonem, podają źródła ligowe ESPN.

Niektórzy uważają Johnsona za „rzekomego faworyta” na stanowisko w Waszyngtonie, ale wiele źródeł twierdzi, że to nieprawda. Chociaż Johnson może otrzymać posadę głównego trenera Commanders, źródła twierdzą, że są inni silni kandydaci – w szczególności McDonald, Weaver, Glenn i koordynator defensywy Cowboys Dan Quinn – którzy nadal są „bardzo w grze”.

Według źródeł Quinn ma także przeprowadzić drugi wywiad z przywódcami.

Seahawks nie mieli okazji przeprowadzić wywiadu z McDonaldem i nie mogą tego zrobić do czasu zakończenia sezonu Ravens, co rodzi pytania, czy Seattle jest skłonne poczekać na spotkanie z nim po raz pierwszy, jeśli Baltimore awansuje do Super Bowl.

Ponieważ Seahawks przeprowadzili już wywiad z Johnsonem, mogą z nim rozmawiać w tym tygodniu niezależnie od wyniku Detroit, zgodnie z zasadą NFL, która stanowi: „Od poniedziałku 29 stycznia do niedzieli 4 lutego (tydzień do widzenia pomiędzy… konferencją W przypadku kandydatów na głównego trenera pracujących dla klubów, które wezmą udział w Super Bowl, dozwolone są drugie osobiste lub wirtualne rozmowy kwalifikacyjne podczas meczów mistrzowskich i mistrzostw Super Bowl. Należy powiadomić z wyprzedzeniem klub pracodawców.

READ  Typy koszykówki uniwersyteckiej, harmonogram: prognozy meczów Kansas vs Texas i inne topowe mecze w sobotę

Do tej pory przywódcy przeprowadzili wywiady z Weaverem, McDonaldem, Johnsonem, Glennem, Quinnem i koordynatorem ofensywy Teksańczyków Bobbym Slowickiem.

Zespół Seahawks przeprowadził wywiad z Johnsonem, Quinnem, Słowikiem, koordynatorem obrony Panthers Ejiro Evero, koordynatorem obrony Raiders Patrickiem Grahamem, koordynatorem ofensywy Giants Mikiem Kafką i koordynatorem ofensywy Dolphins Frankiem Smithem.

W trakcie tego cyklu rekrutacji osiem drużyn NFL zmieniło głównych trenerów, a sześć z nich utrzymało już swoje stanowiska. Patriots zatrudnili Jerroda Mayo, Raiders zatrudnili Antonio Pierce'a, Chargers zatrudnili Jima Harbaugha, Tytani zatrudnili Briana Callahana, Panthers zatrudnili Dave'a Canalesa, a Falcons zatrudnili Raheema Morrisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *