Northwestern mógł popełnić błąd, zawieszając Pata Fitzgeralda na dwa tygodnie

Prezydent Northwestern, Michael Schell, powiedział, że „mógł źle obliczyć odpowiednią karę” dla głównego trenera piłki nożnej Pata Fitzgeralda, który w piątek rozpoczął dwutygodniowe bezpłatne zawieszenie po zewnętrznym dochodzeniu w sprawie incydentów oszołomienia w drużynie.

„Za bardzo skupiłem się na tym, czego według raportu nie wiedział, a za mało na tym, co powinien był wiedzieć” Schell napisał w oświadczeniu Wysłane do północno-zachodniej społeczności w sobotę wieczorem.

Schell powiedział, że Fitzgerald nie dotrzymał „instytucjonalnego zobowiązania” szkoły do ​​zapewnienia rozwoju wszystkim uczniom. „Nie uwzględniłem odpowiednio tego braku nałożenia kary” – powiedział.

Zawieszenie Fitzgeralda było jednym ze środków ogłoszonych przez Northwestern sześć miesięcy później dochodzenie Oskarżony o zarzuty hazardu postawione przez anonimowego gracza. Szczegóły dotyczące nękania związanego z aktami seksualnymi są publikowane w Dziennik Północno-Zachodni w sobotę.

Dochodzenie wykazało, że nie ma wystarczających dowodów na to, że sztab szkoleniowy, w tym Fitzgerald, był świadomy zamroczenia, ale ustalono, że istniały „znaczące” szanse, że zamęt zostanie wykryty i zgłoszony.

Według rzecznika Northwestern Schell nie był dostępny do komentowania w niedzielę.

W oświadczeniu do ESPNrzekomo wykonane przez drużynę piłkarską, The Gracze powiedzieli, że zarzuty o oszołomienie były „przesadzone i wprowadzające w błąd”, a także twierdzili, że Fitzgerald nie był zaangażowany w żaden z incydentów z otrzęsinami ani nie był ich świadomy. Nie są do niego dołączone żadne nazwy i nigdzie nie jest wymieniona żadna część pliku Zarzuty byłych piłkarzy Dziennik Północno-Zachodni To było „przesadzone lub pokręcone”.

Fitzgerald nie był dostępny do komentowania w niedzielę, a jego przedstawiciel nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz do komentarza trenera lub decyzji Schella o ponownej ocenie kar.

READ  Jak oglądać mecze na ESPN

Fitzgerald podpisał 10-letnie przedłużenie w 2021 roku do sezonu 2030. Uczelnia prawdopodobnie omówi ugodę, jeśli zdecyduje się przenieść z Fitzgeralda, najlepszego trenera w historii szkoły.

Schell powiedział, że rozmawiał z rodziną gracza i przeprosił za to, przez co musiał przejść ich syn w programie. Powiedział też, że sam próbował skontaktować się z zawodnikiem.

Schell będzie rozmawiał z zarządem Northwestern i innymi liderami uczelni, aby określić nową sankcję dla Fitzgeralda, głównego trenera zespołu od 2006 roku i dwukrotnego National Defensive Player of the Year z Wildcats.

Oto jest Pełna wiadomość od Shella:

Drodzy członkowie społeczności Northwestern University,

Jak wielu z Was wie, wczoraj ogłosiliśmy Streszczenie wykonawcze Z ustaleń dochodzenia i szczegółowych działań dotyczących zamętu w ramach programu Northwestern Football. Uznałem, że ważne jest, abyś usłyszał bezpośrednio ode mnie o naszych działaniach i kolejnych krokach.

Chicago Tribune Sports

dni tygodnia

Codzienny biuletyn sportowy dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej na poranne dojazdy.

Po otrzymaniu anonimowej skargi od studenta-sportowca w listopadzie 2022 r. uniwersytet działał rozsądnie i natychmiast zaangażował niezależnego śledczego w celu dokładnego przeglądu skargi, w tym komunikacji z obecnymi i byłymi studentami-sportowcami. Po przejrzeniu raportu nałożyłem na trenera Pata Fitzgeralda dwutygodniowe zawieszenie, które weszło w życie natychmiast. Jednak po zastanowieniu myślę, że mogłem źle wymierzyć odpowiednią karę dla trenera Fitzgeralda.

W poufnym raporcie stwierdzono, że chociaż istniały potwierdzające dowody na to, że doszło do zamroczenia, nie było bezpośrednich dowodów na to, że trener Fitzgerald wiedział o zamroczeniu. Ustalając odpowiedni rzut karny dla trenera, za bardzo skupiłem się na tym, czego w raporcie nie wiedział, a za mało na tym, co powinien wiedzieć. Jako główny trener jednego z naszych programów lekkoatletycznych, trener Fitzgerald jest nie tylko odpowiedzialny za to, co dzieje się w ramach programu, ale musi także dokładać wszelkich starań, aby podtrzymywać nasze korporacyjne zaangażowanie w doświadczenia uczniów i naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim studentom — zarówno studentom, jak i absolwentom — mogą się rozwijać podczas pobytu w Northwestern. Wyraźnie nie dotrzymał tego zobowiązania, a ja nie uwzględniłem odpowiednio tego braku nałożenia kary.

READ  Według raportu wolny agent S Taylor Rapp dołącza do Bills na sezon 2023

Jako lider, któremu powierzono dobro naszych uczniów, zawsze działałem – i zawsze będę – w ich najlepszym interesie. W tym przypadku próbowałem to zrobić na podstawie przedstawionych mi faktów i podejmując energiczne środki w celu zapewnienia, że ​​​​hazing nie wystąpi ponownie w naszym programie piłkarskim, w tym na stałe zaprzestanie treningów przedsezonowych poza kampusem; utworzenie obserwatora szatni, który nie zgłasza się do sztabu piłkarskiego; Dodatkowe szkolenie przeciw zamgleniu dla wszystkich adeptów piłki nożnej-sportowców oraz dodatkowe procedury.

Ze względu na poufny charakter śledztwa właśnie poznałem nazwisko młodego człowieka, który jako pierwszy zgłosił zarzuty. Rozmawiałem z jego rodziną i złożyłem najszczersze przeprosiny za to, co ich syn musiał znosić, a także próbowałem dotrzeć do samego młodego człowieka, aby złożyć mi przeprosiny. Wzruszyło mnie to, co usłyszałam od jego rodziny i jaki wpływ na ich syna miało otępienie. W nadchodzących dniach będę współpracować z kierownictwem uniwersytetu, w tym Radą Powierniczą oraz kierownictwem Senatu, i będę informować o wszelkich postępach, gdy oceniam przyszłe kroki.

Jestem wdzięczny Peterowi Price’owi, przewodniczącemu Rady Powierniczej, za jego niezachwiane wsparcie i wskazówki, gdy badaliśmy ten problem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Northwestern University to wyjątkowy uniwersytet z wyjątkowym programem lekkoatletycznym. Zobowiązuję się zapewnić, że niewłaściwe zachowanie, które miało miejsce w naszym programie piłkarskim, nigdy więcej nie powtórzy się nigdzie w naszej społeczności uniwersyteckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *