Prosta sztuczka z PS5 powinna wydłużyć żywotność baterii kontrolera DualSense

Jeśli stwierdzisz, że kontroler PS5 DualSense nie działa tak długo, jak kiedyś, istnieje proste ustawienie, które możesz zmienić i powinno pomóc.

Teoretycznie konsola PS5 powinna technicznie wytrzymać solidne 12 godzin na jednym ładowaniu, ale wszyscy wiemy, że tak nie jest. Regularne aktualizacje oznaczają, że konsola ma więcej pracy za kulisami, więc może wyczerpywać baterię szybciej, niż chcesz. Ale jak udostępnił YouTuber John Glasscock, okazuje się, że istnieje proste ustawienie, które można zmienić, aby zrobić mikrofon konsoli, który powinien wydłużyć jego żywotność.


Domyślne ustawienie na PS5 powinno być włączone dla mikrofonu DualSense, ale możesz przejść do ustawień systemowych, aby automatycznie wyciszyć go po zalogowaniu się do konsoli. Po prostu przejdź do ustawień dźwięku na PS5, wybierz mikrofon i zmień ustawienie zatytułowane „Stan mikrofonu podczas logowania”, aby go wyciszyć. Jak zauważył Glasscock, jest to prawdopodobnie największy wpływ na żywotność baterii DualSense, chociaż istnieją również inne sposoby na jej wydłużenie.

Oprócz ustawienia wyciszenia, innym prostym sposobem na zwiększenie żywotności baterii konsoli jest zmniejszenie głośności głośnika. Ponownie, po prostu przejdź do ustawień dźwięku, a następnie menu Głośność pod tym i możesz obniżyć głośność głośnika konsoli, aby oszczędzać baterię.

Wreszcie, możesz także wydłużyć żywotność baterii, zmniejszając lub wyłączając dotykowe sprzężenie zwrotne i intensywność efektu wyzwalania. Aby to zrobić, naciśnij przycisk PS na kontrolerze, przejdź do ikony akcesoriów i kliknij używany kontroler, aby uzyskać dostęp do jego ustawień kontrolera. Tam możesz zmniejszyć lub całkowicie usunąć dotykowe sprzężenie zwrotne i zwiększyć intensywność efektu, ale średnie sprzężenie zwrotne Glasscocka nadal jest dobre, a jednocześnie pomaga w żywotności baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *