Novak Djokovic: Sędzia nakazuje zwolnienie gwiazdy tenisa z australijskiego aresztu imigracyjnego

Po kilkugodzinnych obradach, technicznych usterkach i kłótniach z obu stron, sędzia Anthony Kelly nakazał Djokovicowi zwolnienie z aresztu tymczasowego hotelu i wycofanie jego rzeczy w ciągu 30 minut od poniedziałkowego werdyktu.

Sędzia Kelly obciążył Djokovic kosztami postępowania australijskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – pozwanego w sprawie.

Po podjęciu decyzji australijski prokurator generalny miał prawo osobiście interweniować w sprawie, powiedział pełnomocnik rządu. Christopher Tron, który pracuje dla rządu, powiedział, że zachowuje uprawnienia ministerialne do wydalenia ministra Alexa Hawka Djokovica.

Po przesłuchaniu Djokovic napisał na Twitterze, że na koniec był „szczęśliwy i wdzięczny”. „Nawet jeśli tak się stanie”, powiedział, że chciałby być w kraju, aby „spróbować konkurować” w Australian Open. Podziękował także zwolennikom, którzy stali przy nim i zachęcali go do „pozostania silnym”. Zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym wyraźnie pokazał siebie i swój sztab szkoleniowy na boisku w Melbourne.

Na konferencji prasowej w Belgradzie w Serbii jego brat podziękował swoim zwolennikom. „Wszystko skończone, w końcu Novak jest w końcu wypuszczony. Novak był na korcie tenisowym trochę wcześniej, trochę trenował i walczy o siebie w ten sposób – gra w tenisa” – powiedział Jordje Djokovic na konferencji prasowej. .

„Novak nie zrobił nic złego” – dodał, dodając, że „jest zadowolony, że australijski system prawny trafił do Novaka”.

Przyznał jednak, że ich liczba nie była wystarczająca, aby pokonać pozytywną reakcję Djokovica na zeznania Djokovica z 16 grudnia i jego miejsce pobytu.

Djordje potwierdził, że Djokovic uzyskał pozytywny wynik testu, a zapytany przez reportera, czy był obecny na wydarzeniu 17 grudnia, potknął się i odpowiedział: „Ta konferencja prasowa została przełożona”.

Siedzący obok syna ojciec Novaka, Stradjan Djokovic, podczas przesłuchania mówi „to jest dla sądu”.

16 grudnia, w dniu, w którym wynik testu był pozytywny, Djokovic został sfotografowany podczas trzech wydarzeń, podczas których żaden z pozostałych uczestników nie nosił masek. Następnego dnia został sfotografowany podczas Młodzieżowych Nagród.

READ  Wojna na Ukrainie: „Szalona panika”, gdy Rosja ewakuuje miasto w pobliżu fabryki w Zaporożu

Tennis Professionals Association (ATP) nazwało serię wydarzeń prowadzących do śledztwa „niszczącymi na wszystkich końcach” – w tym dobre samopoczucie sportowe, zgodnie z poniedziałkowym raportem stowarzyszenia.

Wcześniejszy werdykt, za pośrednictwem łącza wideo w australijskim Federalnym Sądzie Okręgowym w Melbourne, pojawił się po spekulacjach i publicznym oburzeniu na temat tego, czy gwiazda tenisa może zagrać w Australian Open, mimo że nie została zaszczepiona na Covit-19.

34-letni Serb poleciał do Australii 5 stycznia tylko po niego Wiza została anulowana Po rozważeniu go przez Australijskie Siły Graniczne Zwolnienie medyczne Wymóg, aby wszyscy odwiedzający byli w pełni zaszczepieni przeciwko Govt-19, jest nieważny.

W obliczu deportacji i nadziei na wygranie 21. Wielkiego Szlema w niebezpieczeństwie, Djokovic wszczął postępowanie prawne.

Ludzie są widziani przed budynkiem sądu w Melbourne w Australii 10 stycznia 2022 r.

Podczas procesu zespół prawny Djokovica argumentował, że otrzymał zwolnienie medyczne wymagane do podróży do Australii i uniknął ograniczeń szczepień dla Kovit-19. Zwolnienie Djokovica zostało przyznane na podstawie tego, że miał naturalny układ odpornościowy po zakontraktowaniu Govt-19 w grudniu, argumentowała jego partia.

Djokovic, który wcześniej wypowiadał się przeciwko szczepionkom i nakazom szczepień Govt-19, nie został zaszczepiony, kiedy przybył do Australii. Sędzia orzekł, że gdyby Djokovic został deportowany, zostałby wygnany z Australii na trzy lata.

Sprawa przyciągnęła uwagę całego świata i wywołała oburzenie zarówno jego zwolenników, jak i krytyków, a niektórzy twierdzą, że celebryci otrzymują szczególną uwagę, jeśli chodzi o surowe zasady rządowe w Australii, w których rodziny od lat są rozdzielone. Kontrole wirusa koronowego naruszają ich prawa obywatelskie.

Ilustruje to sytuacja Djokovica Trudna sytuacja osób ubiegających się o azyl Australia – Dziesiątki uchodźców było przetrzymywanych przez lata w hotelu, w którym przebywał Djokovic, i są przetrzymywani przez czas nieokreślony zgodnie z surowymi australijskimi przepisami imigracyjnymi.

Argumenty

Na podstawie wytycznych dostarczonych przez Australijską Grupę Doradczą ds. Szczepień (ATAGI), federalny organ doradczy rządu oparty na argumentach dotyczących zarówno bezpieczeństwa, jak i rządu.

READ  Rajd na rynku akcji Fed, Apple, Tesla, Cloud; Co zrobić teraz

Nick Wood, starszy konsultant reprezentujący Djokovic, argumentował z radcą ATAGI, że ostatnia infekcja rządowa zapewnia co najmniej sześć miesięcy naturalnej ochrony – „więc szczepionkę można uznać za tymczasowy wyjątek”.

Djokovic zrozumiał, że został zatwierdzony przez rząd na przyjazd do Australii i wielokrotnie apelował do urzędników federalnych w Melbourne, że „zrobił wszystko, co konieczne, aby dostać się do Australii”.

„Każda rozsądna osoba by to zrozumiała, a on zrozumiał, że zaznaczył każde pole” – dodał Wood.

Novak Djokovic z Serbii wykonuje uderzenie z bekhendu podczas Pucharu Davisa 27 listopada 2021 r. na Olympia World w Innsbrucku w Austrii.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

Rząd powiedział, że Djokovic źle zrozumiał to, co uważał za gwarancję wjazdu, i że poprzednia infekcja rządowa nie była odpowiednikiem ważnego powodu medycznego, by go nie zaszczepić.

Zwrócili uwagę na te same wytyczne ATAGI, które, uznając naturalną ochronę, mówią, że przeszłe infekcje „nie są przeciwwskazaniem do szczepienia” – nie jest to ważny powód, dla którego ktoś nie powinien być szczepiony.

Chociaż te wytyczne sugerują, że ludzie mogą tymczasowo zawiesić szczepienia po poważnej chorobie, rząd argumentuje, że „nie ma sugestii, że Djokovic jest poważnie chory”.

„Powiedział tylko, że ma pozytywny test na Covit-19. To nie był jeden” – powiedział rząd we wniosku sądowym.

W piątek, 10 maja, policja w stroju bojowym zaatakowała wiec, usuwając setki demonstrantów ciężarówkami.

Tran, prawnik rządowy, powiedział, że władze nie mają wiele przeszkód w cofnięciu wiz i że nawet potencjalne zagrożenie dla zdrowia Australijczyków jest wystarczającym powodem.

Sędzia Anthony Kelly wydawał się jednak zgadzać ze stanowiskiem Djokovica, mówiąc, że był „zaniepokojony” ciężarem nałożonym na gwiazdę tenisa, aby przedstawić władzom dowody.

W grudniu u Djokovica zdiagnozowano infekcję Govt-19 – dwie niezależne grupy zgodziły się, że wystarczyło to, aby opóźnić szczepienie Djokovica.

– Cóż więcej mógł zrobić ten człowiek? powiedział sędzia Kelly.

READ  Handheld Logitech G Cloud o wartości 350 USD pojawi się w październiku

Po co gra Djokovic podczas Australian Open?

Klęska wizowa zagroziła rekordowym szansom Djokovica na wygranie 21. Wielkiego Szlema podczas Australian Open, który rozpocznie się 17 stycznia w Melbourne.

Djokovic ma obecnie na koncie 20 zwycięstw w grach singlowych Wielkiego Szlema, pobijając rekordy wszech czasów z Rafaelem Nadalem z Hiszpanii i Rogerem Federerem ze Szwajcarii.

Jeśli wygra w Melbourne, Djokovic pobije rekord większości Wielkich Szlemów, jakie kiedykolwiek rozegrał mężczyzna.

To realna możliwość – Djokovic wygrał wcześniej Australian Open dziewięć razy.

40-letni Federer nie grał w Melbourne, a 35-letni Nadal nie gra z powodu kontuzji.

Para starła się 58 razy, a Djokovic prowadził 30 do 28. Nadal, który wygrał Australian Open w 2009 roku, zajmuje 6. miejsce na świecie.

Hillary Whiteman z CNN, Hannah Richie i Angus Watson przyczynili się do powstania reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *