Rusty Bowers mówi, że Giuliani powiedział sobie: „Mamy wiele teorii, nie mamy dowodów”

We wtorek przewodniczący Arizona House Rusty Bowers (R) powiedział, że wielokrotnie domagał się dowodów fałszerstwa wyborczego Rudy’ego Giulianiego po wyborach w 2020 r., ale Giuliani niczego nie przedstawił.

„Wspominam, jak powiedział:„ mamy wiele teorii, nie mamy żadnych dowodów ”- powiedział Bowers komisji House Select Committee badającej atak na Kapitol we wtorek 6 stycznia 2021 r.

„Nie wiem, czy to bzdura, czy nie zastanawiał się nad tym, co powiedział, ale ja i inni z mojej grupy… obaj szczególnie to pamiętamy, a potem się z tego śmialiśmy” – dodał Bowers. .

Bowers przypomniał spotkanie z Giulianim i Jenną Ellis, które reprezentowały ówczesnego prezydenta Trumpa po wyborach w 2020 r., ponieważ kwestionowali i odwracali wyniki wyborów w niektórych stanach, w których były prezydent przegrał.

Powers powiedział, że poprosił obu mężczyzn o dowody ich twierdzenia, że ​​zmarli głosowali w dużej liczbie, a następnie poprosił o nazwiska i sposób głosowania zaangażowanych osób. Ale Powers powiedział, że obaj nie przedstawili obiecanych dowodów.

Mick Mulwani, który przez prawie rok był sekretarzem generalnym Trumpa, podrzucił Giulianiemu zeznania Powersa.

„To było, panie i panowie, przewodniczący prezydenckiego komitetu prawnego” – napisał na Twitterze Mulwani.

READ  Naukowcy na nowo odkrywają tajemnicę księżyca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.