Nowa mysz i klawiatura firmy Logitech zapewnia cichsze klikanie i więcej kliknięć z rzędu

Najnowsze akcesoria komputerowe firmy Logitech zapewniają cichszy lub bardziej dotykowy sposób korzystania z komputera, w zależności od preferencji. Nowy MX Master 3S to niewielka aktualizacja oprogramowania MX Master 3. Mysz Z cichszym kliknięciem myszy i bardziej czułym czujnikiem. Tymczasem MX Mechanical i MX Mechanical Mini to para klawiatur, których mechaniczne przełączniki powinny sprawić, że będą one bardziej dotykowe (jeśli nieco wyższe) niż ich obecny odpowiednik. Klawisze MX. Modele MX Mechanical, MX Mechanical Mini i MX Master 3S będą dostępne w tym miesiącu w cenie odpowiednio 169,99 USD, 149,99 USD i 99 USD.

MX Master 3S to urządzenie bardzo podobne do MX Master 3, które zastępuje w ofercie firmy Logitech. Ma mocno wyrzeźbiony, praworęczny design, parę kółek przewijania (jedno w górę/w dół, jedno w lewo/w prawo) i trzy przyciski kciuka. Duże zmiany polegają na tym, że teraz wykorzystuje czujnik o rozdzielczości 8000 dpi, w porównaniu z 4000 ostatnim razem, a lewy i prawy przycisk myszy są teraz cichsze — o 90 procent, według Logitech. Po kliknięciu myszą nadal jest wyczuwalne uderzenie, ale jest ono bardziej wyciszone, jak naciśnięcie przełącznika Cherry MX Brown zamiast przełącznika MX Blue.

Kliknij.
Zdjęcie: Logitech

Klekotać.
Zdjęcie: Logitech

Pomimo czujnika o wysokiej rozdzielczości, ta mysz jest agresywnie skierowana do pracy biurowej i produktywności, a nie do gier, dzięki stosunkowo niskiej częstotliwości odpytywania 125 Hz. W przeciwieństwie do tego, myszy do gier zazwyczaj sondują 1000 Hz, a w niektórych przypadkach nawet 8000 Hz.

Logitech twierdzi, że czujnik o wyższej rozdzielczości MX Master 3S powinien pomóc w wyświetlaniu o coraz wyższej rozdzielczości, takiej jak 4K, a nawet 8K, z których ludzie korzystają na swoich komputerach, podczas gdy cichsze klikanie powinno przynieść korzyści każdemu, kto korzysta z myszy w środowisku biurowym. Osobiście lubię dotyk, gdy klikasz głośniej, ale widzę argument Logitecha. MX Master 3S zastąpi mysz MX Master 3 w ofercie myszy firmy Logitech, więc użytkownicy myszy mogą być zmuszeni działać szybko, aby złapać jeden ze starszych modeli, zanim zniknie.

Podczas gdy klawiatura MX Master 3S jest przeznaczona dla użytkowników, którzy przedkładają ciszę nad dotyk, nowe klawiatury mechaniczne MX robią coś przeciwnego. Wcześniej klawiatury w gamie MX firmy Logitech nastawionej na produktywność — MX Keys i MX Keys Mini — miały ciche, zabawne klawisze w stylu laptopa. Ale dzięki MX Mechanical, który będzie sprzedawany wraz z MX Keys w asortymencie, Logitech wykorzystuje więcej mechanicznych przełączników.

W szczególności używają przełączników Kailh Choc V2, a dostępne style obejmują miękkie brązowe, klikalne niebieskie i liniowe czerwone przełączniki. Przełączniki te mają niski profil, więc nie mają tak długiego skoku, jak przełączniki Cherry MX o pełnej wysokości. Jeśli lepiej znasz doświadczenia związane z pisaniem na klawiaturze laptopa, powinieneś poczuć się tutaj jak w domu. Chociaż jest niewielki, ma pewne zalety przełączników mechanicznych, które obejmują lepsze wrażenia dotykowe i niezawodność.

Obie klawiatury są bezprzewodowe, a tutaj obowiązuje długa żywotność baterii marki Logitech. Możesz uzyskać 15 dni pracy na baterii przy włączonym podświetleniu klawiatury lub do 10 miesięcy przy włączonym podświetleniu klawiatury. Klawiatura jest wyposażona w czujniki, dzięki czemu podświetlenie można włączyć, gdy masz w pobliżu ręce, a port USB-C przejmuje ładowanie, gdy moc jest niska. Klawiatura i mysz mogą zapamiętać trzy sparowane urządzenia (mogą łączyć się przez Bluetooth lub dołączony bezprzewodowy adapter USB) i przełączać się między nimi jednym naciśnięciem przycisku.

Od kilku dni używam MX Mechanical Mini i MX Master 3S i jak dotąd jestem pod wrażeniem obu jako narzędzi biurowych. Oczywiście żadne z nich nie jest przeznaczone jako wysokowydajne urządzenie peryferyjne do gier, ale zamiast tego jako opcja podwyższająca poziom standardowych klawiatur i myszy problemowych, których wielu pracowników używa w swoich biurach i domach. Czekajcie na moje pełne przemyślenia jeszcze w tym tygodniu.

READ  Linia iPhone’ów 14 może być najdroższa w historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *